Autor Wątek: [ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX  (Przeczytany 48754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« dnia: 06 Kwiecień 2012, 16:19:25 »
dzisiaj patrze i "leci" z Poznania IX35 -"ciągle stuka w zawieszeniu", serwis, naprawia itd. ale widziałem końcówkę, w niedzielę (na poniedziałek) o 1:50 -TVN TURBO leci ten sam odcinek!
Może ktoś nagra i na tubę?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2012, 19:53:50 »
Jak to odtworzyć?

zbyh

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2012, 20:47:37 »


To jest 50 metrów od mojego domu, o co tam chodzi ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2012, 20:48:55 »
Cytat: "Zbyszek"
Jak to odtworzyć?

Dopiero za 1 dzień i 16 godzin  :lol:

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2012, 23:01:35 »
Koniecznie muszę to zobaczyć :!:
Dzięki Panowie za namiary  ;-)  8-)

zomol

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2012, 04:56:11 »
Nic ciekawego nie powiedzieli konkludując:
.... wredny klient zamiast cieszyć się, że mu sprzedali auto to wydziwia i wymyślił sobie, że mu przy przebiegu 150 km zaczęło stukać zawieszenie (chyba przód po stronie pasażera).
Serwis z dobroci serca wymieniał wszystko po kolei ( 4 naprawy zawieszenia) a, że to nie pomogło więc serwis stwierdził, że są to normalne odgłosy pracującego zawieszenia i wysłał klienta na drzewo  :-P  
Padło więc pytanie dlaczego wymieniali jak tak ma być - odpowiedź serwisu ..... żeby klient był zadowolony  :lol:  :-P
To nic, że klient powołał rzeczoznawcę który stwierdził wadę fabryczną - serwis i tak wie lepiej ma stukać i basta  :lol:  :mrgreen:  :-P

Jak jeździłem testówką - przebieg coś ponad 2 tys a zawieszenie stukało na wybojach bardziej niż w Poldku mojego ojca po 16 latach eksploatacji (panowie z salonu twierdzili, że tego nie słyszeli - może jeździli tylko po równym  :lol:)
W każdym razie wiem o jakie odgłosy chodzi i współczuję jak komuś tak stuka bo mnie by chyba krew zalała ale na szczęście w moim na razie odpukać cicho i powoli dochodzę do 3 tys  :-P

Kurako

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwiecień 2012, 11:24:36 »
Cytat: "Zbyszek"
Jak to odtworzyć?

wtyczka microsoft silverlight

film dostepny dopiero jutro :)

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Kwiecień 2012, 16:03:38 »
Szkoda, że nie słychać jak to stuka, bardzo mnie to ciekawi.

zbyh

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Kwiecień 2012, 19:15:07 »
Stare, ale nie zmienne od czasów komuny tłumaczenie te typy tak mają :-D

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwiecień 2012, 01:01:20 »
Cytat: "firefighter1"
Szkoda, że nie słychać jak to stuka, bardzo mnie to ciekawi.
Faktycznie w materiale niewiele słychać :-/
Masz PW  ;-)  .

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Kwiecień 2012, 12:16:19 »
Ja tam słyszałem wyraźnie te stuki

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwiecień 2012, 23:32:56 »
Dzisiaj z Gringo jeździliśmy naszymi IX-ami. U Gringo jest ewidentne głuche jakby gumowe pukanie słyszalne z prawej przedniej części, szczególnie to usłyszeliśmy na jednym z podjazdów osiedlowych gdzie z drogi wystaje kostka (tzn jest co druga wyżej)taki anty poślizg i w trakcie jazdy po drodze, która ma a właściwie składa się z samych łat asfaltu z prawej strony. Później jechaliśmy moim. Na podjeździe podobne pukanie i z tej samej strony, natomiast po jeździe drogą ledwo i sporadycznie słyszalne. Wcześniej czegoś takiego nie miałem i wg mnie u mnie jest to łącznik stabilizatora (ten dźwięk jest dokładnie taki jak wybity łącznik stabilizatora)- czyli metal obsadzony w gumie.
Jutro przegląd serwisowy i zobaczymy co powiedzą  :-/ . Natomiast druga słyszalna u mnie rzecz/dźwięk to pstryknięcie podczas skręcania kół w maksymalne skrajne położenia. Okazuje się, że to osłona półosi przemieszcza się gdyż opaska, która ją trzyma jest sprężynowa i zwyczajnie nie ma siły trzymać osłony, wg mnie powinna być skręcana. Jutro dam zdjęcie bo dzisiaj ciemno.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwiecień 2012, 13:54:37 »
U mnie przy przeglądzie wymieniono łączniki stabilizatora z przodu (przebieg ok 34 000 km) ale wcześniej nic nie stukało. Chcieli wymienić z tyłu, ale nie było ich na stanie. Więc zrobią to przy następnej wizycie (z tyłu też nic nie stuka).

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] TURBOKAMERA 10 odc.3/13 -stuki w zawieszeniu IX
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Kwiecień 2012, 19:48:06 »
no więc po przeglądzie - koszt 817 PLN (bez filtra kabinowego bo sam wcześniej wymieniłem).
Co zrobiono: wymiana oleju i filtr oleju, sprawdzenie klimatyzacji, regulacja zamykania tylnych drzwi, wymiana prawego kierunkowskazu w lusterku (kierunkowskaz wcześniej kupiłem 80PLN), usunięcie strzałów z przodu samochodu podczas skręcania (poprawiono osłony drążków kierownicy, które strzykały), "dokręcono" wszystkie śruby zawieszenia bo po roku podobno trzeba (niby to zabieg na te postukiwanie z przodu, o którym jest ten temat), przeprowadzono test zawieszenia (amortyzatorów, hamulców, zbieżności, łączniki stabilizatora dobre) wydruk z komputera otrzymałem  i jedynie widzę, że w tylnych amortyzatorach jest różnica 15% na niekorzyść prawej strony. Wpisano w książkę serwisową dodatkowe akcesoria tj. telewizje i stację multimedialną, oczywiście przegląd powłoki lakierniczej, ciśnienie w kołach oraz pozostałe płyny.
Zapytałem o żarówki dwuwłóknowe w pokrywie bagażnika - odpowiedź w samochodzie nie ma wiązki elektrycznej aby uruchomić tam światła stop.
U kolegi Gringo w 1.6 jest wygłuszenie w masce silnika, u mnie nie ma. Serwis nie wie z czego to wynika  :-P .
Przejechałem się po drodze tarkowatej, kiepskiej jakościowo i nie słyszałem dzisiaj tego popukiwania z prawego przodu, zobaczymy bo w weekend mam 1000 km do zrobienia to wszystko wyjdzie.
Zgłosiłem sporadyczne resetowanie się średniego spalania, sprawdzono komputer-nie ma zarejestrowanych błędów oraz ustawienia komputera są właściwe. W stacji multimedialnej aktualizacja oprogramowania, dodanie obsługi modemów internetowych USB - chcę podłączyć internet dla Automapy i obsługi serwisu Miplo.