Autor Wątek: [Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach  (Przeczytany 108593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #165 dnia: 10 Sierpień 2016, 19:40:07 »
Cytat: "suchar"
[...]kupiłem 2 sezony temu Pirelli scorpion p-zero assimetrico. teoretycznie opisywane są jako całoroczne (na oponie jest znaczek M+S) ale jeżdżenie na nich w zimie to jest nieporozumienie.[...]

Samo oznaczenie M+S to nie jest oznaczenie opon całorocznych. Takie przekonanie pokutuje jeszcze od lat 90-tych. Znaczenie symbolu 'M+S' jest oficjalnie zdefiniowane w wytycznych UE następującymi słowami: "Opona, której bieżnik i struktura są zaprojektowane w taki sposób, że posiada ona lepsze właściwości na śniegu niż zwykła opona". Opona prawdziwie całoroczna powinna być oznaczona śnieżynką wpisaną w obrys góry, chmurą z deszczem i słoneczkiem RAZEM. Wtedy jest w pełni wielosezonowa. Co dalej nie znaczy że jest dobra w zimie :lol:

Offline Ricardus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
    • https://www.facebook.com/riCARdus-Ryszard-Witaszek-1651459928513374/
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #166 dnia: 16 Wrzesień 2016, 09:27:01 »
Hankook H730 Optimo 4S  zamontowane już jakiś czas na aucie. Na suchym i mokrym trzymają się bardzo dobrze, nie są super ciche, ale i tak są cichsze od starych letnich i zimowych. Jestem ciekawy jak będzie w sniegu, ale to dopiero sprawdzę za kilka tygodni. Ogólnie jestem zadowolony i opony na razie spełniają moje oczekiwania.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #167 dnia: 16 Wrzesień 2016, 11:29:57 »
Cytat: "suchar"
jak już odgrzaliście temat opon to dodam swoje:

kupiłem 2 sezony temu Pirelli scorpion p-zero assimetrico. teoretycznie opisywane są jako całoroczne (na oponie jest znaczek M+S)

jak ktoś wybiera sie w góry na narty - polecam zimówki (a może jeszcze nie miałem dobrej całorocznej?)


Zgodnie z poniższym linkiem, są to opony letnie

https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/car/find-your-tyres/products-sheet/scorpion-zero-asimmetrico#/overview

Ja zakupiłem w sumie już drugi  komplet

https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/car/find-your-tyres/products-sheet/scorpion-verde-all-season#/overview

Pierwszy komplet kula się z Santa Fe, którego sprzedałem koledze z pracy a drugi komplet czeka w garażu na montaż w Tucsonie.
Nie miałem okazji przetestować ich w zimie - poprzedniej zimy nie było praktycznie

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: [Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #168 dnia: 24 Marzec 2024, 22:49:59 »
Wiem że bawię się w archeologa ale mam problem z zakupem nowych opon.
Hankook już nie produkuje opon 215/70r15
H730 (Optimo 4s) zostały całkowicie wycofane tak samo jak H740 (Kinergy 4s) a następca H750 (Kinergy 4s2) nie ma tego rozmiaru w ofercie.
A opony typowe pod VAN/ciężarówkę jakoś nie koniecznie wyglądem pasują do tego auta.


Więc będę zmuszony zmienić felgi związku z tym czy ktoś może podać jaki jest rozstaw śrub, ET i średnica otworu centralnego felgi.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Odp: [Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #169 dnia: 25 Marzec 2024, 13:01:10 »
A muszą być Hankook'i?
Inni producenci jeszcze mają takie opony w swojej ofercie.
Wszelkie info znajdziesz na wewnętrzenj stronie swojej felgi.

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: [Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #170 dnia: 25 Marzec 2024, 19:24:07 »
Pewnie się skończy na Uniroyal AllSeasonMax 215/70 R15 zbierają dobre opinie.

Chyba że uda się dorwać niedrogo felgi 16" to w tedy pomyślę nad Hankookami
Na tych modelach które wymieniłem jeździło się bardzo dobrze dlatego ma do nich sentyment.

Offline dannyx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: [Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #171 dnia: 12 Kwiecień 2024, 19:12:59 »
Mam możliwość zakupu opon letnich w bardzo dobrym stanie Starmaxx 235/60/16, są co prawda z roku 2017 czy tam 18 ale głównie leżały (wiem, że wiek też ważny)
Opony od znajomego, cena to 700zł i w tej cenie jest jeszcze wymiana opon.
Ogólnie chciałem jakieś nowe kupić, ale zostały mi zaproponowane, więc się zastanowić nie zaszkodzi.
Aktualnie mam jeszcze założone zimówki w standardowym rozmiarze.

Ogólnie zawsze byłem zwolennikiem całorocznych.
Hyundai 98% jeździ po asfalcie, jednak czasami kawałek na działkę wjeżdza, choć jak jest mokro to nie będę się tam pchał na letnich.

Co myślicie o takich oponach? Ten rozmiar jest niestandardowy i zastanawiam się czy będzie ok?
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2024, 19:17:12 przez dannyx »