Autor Wątek: Aktywacja ukrytych opcji  (Przeczytany 16015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Aktywacja ukrytych opcji
« dnia: 06 Styczeń 2019, 11:33:30 »
Czy ktoś próbował aktywować w i40 jakieś ukryte opcje takie jak np. doświetlanie zakrętów lub automatyczne składanie lusterek? Jest to w ogóle możliwe? A może można coś jeszcze aktywować przez komputer diagnostyczn?

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2019, 17:41:04 »
polityka Hyundaia jest taka, że za darmo nie daje ukrytych opcji. jak nie ma to nie ma i nie da się aktywować. jak masz golasa to nie ma nawet wiązek elektrycznych, więc dokładanie elementów i tak kończy się rzeźbą w elektryce  :-P

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń 2019, 18:58:36 »
Czy ja wiem... Nie dawno dostałem kamieniem spadającym z wyprzedzanej ciężarówki w przednią szybę. Szyba była z czujnikami deszczu i zmierzchu i tyle. Ale była też ubezpieczona, a sam ubezpieczyciel zamówił podgrzewaną elektrycznie (w miejscu gdzie leżą wycieraczki). Panowie w NordGlassie zamontowali ją tak jak trzeba, bo cała instalacja już była, wystarczyło wpiąć wtyczkę... Teraz mam podgrzewaną. Może da się przy pomocy kompa włączyć jakieś inne funkcje, bo nie sądzę żeby Hyundaiowi opłacało się robić osobną linię produkcyjną dla każdej wersji wyposażenia... ;)

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2019, 19:07:07 »
Cytat: "mati83"
...nie sądzę żeby Hyundaiowi opłacało się robić osobną linię produkcyjną dla każdej wersji wyposażenia... ;)

no niestety ale tak robią, oszczędność miedzi  :-P . o ile główna część wiązki jest taka sama o tyle końcówki wpinane do tej głównej są inne dla różnych wersji. dla przykładów: nie podepniesz lusterka wstecznego fotochromatycznego, nie wymienisz zwykłych lusterek na elektrycznie składane bo brak wiązek elektrycznych. po drugie większością funkcji w aucie steruje BCM a nie "komp" BCM są różne dla różnych wersji wyposażenia.
z szybą trafiło Ci się  :mrgreen: albo poprzednia to miała a nie wiedziałeś.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń 2019, 19:26:58 »
Cytat: "wtom"
albo poprzednia to miała a nie wiedziałeś.

Nie miała... Jak kupiłem była oryginalna, wymieniłem 2 lata temu z powodu odprysku i teraz wymieniłem ponownie...
Trafiło się czy nie, grunt że teraz się baaaardzo przydaje... ;)

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2021, 19:06:58 »
Mam problem dotyczący świecącej się kontrolki afls. Po sprawdzeniu komputerem mogę sterować lampami -statyczne doświetlanie zakretów. Gdy
skręcam w lewo przy ok 10-15km/h załącza się doswietlanie zakrętu natomiast już strona prawa nie działa. A na kompie mam błąd B2204 /Aktywny BŁĄD KOMUNIKACJI LIN DLA PRAWEGO SSA ( inteligentny siłownik osłony). Właśnie sprawdziłem bezpieczniki i wszystko ok. Dodatkowo dzisiaj miałem też sytuację gdy po przejechaniu pod wiaduktem światła zmieniły się na mijania i gdy wyjechałem z pod wiaduktu światła już się nie zmieniły na dzienne.

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec 2021, 19:12:03 »
Czy macie może schematy elektryczne ??
Czy oprócz czujnika kąta skrętu -tasma na kolumnie kierownicy jest jeszcze jakiś styl który załącza trzecia żarówkę - statyczne doświetlanie zakretów

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2021, 06:47:37 »
Mam taki interfejs
https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-tester-diagnostyczny-kia-hyundai-pl-7626865430
W jaki sposób można zrobić domykanie okien po zamknięciu samochodu z kluczyka lub po naciśnięciu przycisku przy klamce drzwi

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec 2021, 07:58:14 »
Witam, jak dla mnie to gość wypisuje głupoty. Pisze że obsługuje roczniki do dzisiejszego dnia
"Tester obsługuje praktycznie WSZYSTKIE ROCZNIKI (od 1995-do dnia dzisiejszego) oraz WSZYSTKIE MODUŁY STERUJĄCE w jakie wyposażony jest dany pojazd w grupie KIA/HYUNDAI włącznie z najnowszymi  modelami z bieżącego roku:"
Stawiam flaszkę jak podłączy się z IMMO, do mojego i30 pde. Nie zrobisz tego tym sprzętem

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec 2021, 09:46:41 »
Tym testerem domykania szyb nie zrobisz brak modułu, byłem w serwisie i jest opcja dołożenia za ok 900 zł. Niestety nie jest tak przyjemnie jak z modułem vag. Jest opcja modułu na Alliexpres tylko muszę zrobić zdjęcie wtyczki sterowania szyb, na wiosnę rozbiorę drzwi i wyślę chinolowi.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Aktywacja ukrytych opcji
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2021, 09:32:09 »
Fajnie by było mieć takie domykanie szyb z pilota :)  więc czekam na wieści jak to rozwiązać :)