Autor Wątek: Czy takie radio obsługuje Android Auto?  (Przeczytany 11156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Czerwiec 2020, 12:00:37 »
dundy, nawet sobie nie wyobrażasz ilu osobom pomagasz w tym momencie ;D

Jakbyś mógł dać jeszcze zdjęcie tyłu auta, żeby było widać kamerkę. Chciałbym zobaczyć, jak to prezentuje się z zewnątrz, z punktu widzenia innego kierowcy, z kilku metrów odległości. T byłaby "kropka nad i". Tablicę rejestracyjną oczywiście możesz zamazać.

I jeszcze jedno pytanie - sam montowałeś kamerę? Znalazłem info o montażu/wymianie radia, ale nie mam pojęcia jak zabrać się za kamerę, którędy pociągnąć kable, itp.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Czerwiec 2020, 12:46:23 »
Kamera jest w oświetleniu tablicy rejestracyjnej, wykorzystałem lampkę od kamery cofania kupioną w zestawie z radiem.
https://drive.google.com/file/d/1SGYryqJOr15_lGuIcjm2sea6GkQjXV0I/view?usp=sharing

W Fastbacku kamera jest nisko, w hatchbacku/kombi będzie pewnie lepszy obraz/więcej widać.

Montaż jest prosty, trzeba tylko przeciągnąć kabel od radia do bagażnika (przeciągnąłem dołem przy progach pod listwami, bez demontowania niczego) i podłączyć zasilanie z lampy cofania (trzeba zdemontować plastiki w bagażniku i klapie).

Offline abes99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Luty 2021, 22:44:34 »
Witam Wszystkich  ;D

Przymierzam się właśnie do zakupu kolejnego Hultaja, tym razem padło na Fastbacka z 2018-2019r. Niestety, większość tych które oglądam, wyposażone są w podstawowy ekran, czyli bez Android Auto, którego bym chętnie u siebie widział (+ kamerę cofania). Udało się komuś zrobić upgrade na fabrycznych elementach (a nie na dedykowanych chińczykach)? Zakładając, że dorwałbym razem z navi zaślepkę na nawiewy z miejscem na kartę, to dałoby radę? Może natrafiliście w sieci na jakiś tutorial? Dokładnie chodzi mi o wymianę takiego radia:
https://allegro.pl/oferta/hyundai-i30-iii-2017-2018-radio-orginal-7621137513
na takie:
https://allegro.pl/oferta/hyundai-i30-iii-2017-2018-2019-nawigacja-radio-9941864951
A może trzeba do tego też wymiany całej wiązki?

A jeśli nie da rady wymiany na oryginalne, to jak Wam się spisują chińskie zamienniki po dłuższym użytkowaniu? Dają radę? Na nich też działa Android Auto czy to po prostu osobny system? Zestaw głośnomówiący korzysta z fabrycznego mikrofonu czy posiada swój, wbudowany (spotkałem się z opiniami, że takie potrafią średnio działać)?

Będę wdzięczny za odświeżenie wątku i dalsze informacje, pewnie przydatne nie jednemu tu zaglądającemu ;)

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Luty 2021, 09:03:16 »
Hej, nie warto pchać się w fabryczne, jeżeli chodzi o funkcjonalność ustępują znacznie chińskim stacjom na androidzie.
Moje radio działa cały czas bez najmniejszych problemów. Ostatnio musiałem wymienić kamerkę bo zamokła, co prawda udało mi się ją reanimować ale pogorszyła się jakość obrazu, pewnie optyka ucierpiała.
Radio posiada system android, łączy się automatycznie z wifi z telefonu. Można zainstalować każdą aplikację ze sklepu play.
Jedyna wada: mikrofon. Nawet na zewnętrznym jakość dżwięku jest marna.

Offline abes99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Luty 2021, 12:32:55 »
@dundy:
Dzięki za info. Zmartwiłeś mnie trochę z tym mikrofonem :(. Pisząc o zewnętrznym masz na myśli ten fabrycznie montowany czy jakiś dodatkowy dokładany do chińskiego radia?

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Luty 2021, 13:07:35 »
Sprawdzałem mikrofon wbudowany, mikrofon dokupiony zewnętrzny i nawet mikrofon fabryczny w podsufitce podłączyłem do radia - niestety w każdym przypadku efekt był słaby.
Można się dogadać, ale lepiej nie jechać wtedy >100km/h  ;D

Fabryczne podstawowe radio z fabrycznym mikrofonem ma genialną jakość mikrofonu, to jest jego jedyna przewaga nad chińszczyzną.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Luty 2021, 16:55:23 »
A jak taki chińczyk gra? Dzwięk jest lepszy/gorszy/taki sam?
Jakoś nie byłem przekonany do tego rozwiązania ale zaczynacie mnie przekonywać ;)
Wszystkie chińczyki jakościowo są takie same? Widziałem na alledrogo są też takie powyżej 2tys z opisem jakie to super hiper lepsze od innych w co za bardzo mi się nie chce wierzyć.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Luty 2021, 17:55:05 »
Moje gra lepiej od fabrycznego.
Ja wymieniłem też głośniki bo fabryczne są słabiutkie.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Luty 2021, 13:21:12 »
Widziałem na alledrogo są też takie powyżej 2tys z opisem jakie to super hiper lepsze od innych w co za bardzo mi się nie chce wierzyć.
Tak, tak, też widziałem takie oferty. Te super-hiper radyjka powyżej 2000 zł mają starego Androida i zdecydowanie za mało RAMu. Ja na wiosnę planuję kupić to: https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-hyundai-i30-2017-android-64gb-kam-9599893241 Android 10, 4 GB RAMU, wszystko super, tylko nie podobają mi się te krzykliwe kolorki na ekranie - jakby można było je zmienić na coś ciemniejszego to byłbym w pełni szczęśliwy.

Rozmawiałem już przez telefon ze sprzedawcą o tym sprzęcie i dowiedziałem się, że może być problem z modułem USB koło gniazd zapalniczki. Sprzedawca twierdzi, że Hyundai wstawiał 3 różne wersje tego USB, a radio współpracuje tylko z jedną.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Luty 2021, 23:38:38 »
To zaczynam mieć lekki mętlik w głowie.
Czy aby na pewno w Legnicy teraz sprzedają sprzęt tej samej firmy co kupił dundy? Patrząc na symbol sprzętu to nigdzie nie można w sieci go znależć i nie chwalą się już że to jest CUSP.
Dundy co bylo w zestawie? Jak zrozumiałem kamerka też była?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Luty 2021, 06:40:40 »
Te super-hiper radyjka powyżej 2000 zł mają starego Androida i zdecydowanie za mało RAMu.
A w czym przeszkadza stary android w takiej zabawce? Mam w telefonie takiego 4.x i wszelkie sprawy życiowe nim obsługuję. :-)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Luty 2021, 18:17:44 »
A w czym przeszkadza stary android w takiej zabawce?
Z podłączeniem telefonu i używaniem Android Auto.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Luty 2021, 23:23:06 »
No to kupiłem :)  Jak dojdzie i zamontuje dam znać.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Luty 2021, 06:46:17 »
No to kupiłem   Jak dojdzie i zamontuje dam znać.
Kolego koniecznie daj znać, a jak zamontujesz to proszę Cię zwróć uwagę szczególnie na jakość rozmów po bluetooth i jasność wyświetlacza podczas jazdy w nocy. Jeden znajomy miał takie radio z chin i wrócił do oryginalnego ze względu na te dwie rzeczy. Z tą jasnością chodzi o to, że nawet jak ściemnisz wyświetlacz do minimum to i tak bardzo razi podczas jazdy nocnej.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Luty 2021, 10:21:12 »
Kolego koniecznie daj znać, a jak zamontujesz to proszę Cię zwróć uwagę szczególnie na jakość rozmów po bluetooth i jasność wyświetlacza podczas jazdy w nocy. Jeden znajomy miał takie radio z chin i wrócił do oryginalnego ze względu na te dwie rzeczy. Z tą jasnością chodzi o to, że nawet jak ściemnisz wyświetlacz do minimum to i tak bardzo razi podczas jazdy nocnej.

Oj, o jasności nie pomyślałem i teraz takie nowiny ;)
Co do jakości rozmów po bluetootha to generalnie nie używałem, więc za bardzo mi nie zależy, ale z tego co mi wpadło na innym forum to może być kwestia softu i wgrania custom-rom'a który to poprawia, w końcu to android.