Autor Wątek: Czy takie radio obsługuje Android Auto?  (Przeczytany 11132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2020, 07:55:51 »
Poproszę o fotorelację oraz czy wiązka do radia w aucie jest kompletna i są wszystkie kostki do podłączenia radia z nawigacją.

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2020, 12:18:28 »
jest ktoś w stanie podesłać link do pobrania map nawigacji?

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Marzec 2020, 19:21:02 »
Siema, wczorajsze podejście przyniosło nieoczekiwaną porażkę, okazuje się, że po pierwsze.. w kwestiach fizycznych oprócz radia do wymiany jest element z kratkami nawiewu, gdyż nie mieści się tam czytnik kart. Po drugie jest różnica w wiązkach elektrycznych, te w ekranach które nie mają nawigacji lub w tych z dużym (8cali) ekranem kamera jest prowadzona osobnym przewodem, w mniejszych ekranach kamera oraz USB i aux idzie w dużych wtyczkach.

teraz zostaje opcja tylko mieszania w kablach i dosztukowywania wtyczek, w naszym przypadku nawigacja została zakupiona z uciętymi kablami - mały sukces. Teraz pozostaje zdobycie schematu wtyczek i wypięcia z nich poszczególnych kabelków i połączenie ich z odpowiednimi wtyczkami.

Teraz w was siła, widzieliście gdzieś schemat wtyczek/gniazd ?
poniżej dodam parę zdjęć :)

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Marzec 2020, 14:47:28 »
Czyli to nie jest Plug&Play i wtyczki z biedaradia nie pasują w ogóle do gniazdek radia z navi?

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Marzec 2020, 15:20:59 »
pasują niby, ale nie działa USB, AUX, kamera cofania ... radio gra, głośniki działają sterowanie z kierownicy chyba też..

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Czerwiec 2020, 11:18:12 »
Ponieważ również posiadam "biedaradio" a chciałbym korzystać z nawigacji, zainteresowałem się tematem i wysłałem zapytanie o wymianę radia do ośmiu ASO. Odpowiedź dostałem z dwóch, z czego tylko jeden ASO kontynuował konwersację. Obsługa pozostałych to istny dramat.

Hyundai proponuje mi wymianę radia na "zestaw multimedialny z kamerą cofania" za 3 600 zł z montażem. Cena w internecie to około 1400-1600 zł + 200 zł montaż. Do maila dołączyli zdjęcie ze znakiem wodnym i opis urządzenia, chyba wszystko skopiowane z allegro.

Jest to nawigacja z Androidem 8.0, więc obsługuje te wszystkie bajery do łączenia się z telefonem, zarówno przez kabel jak i bezprzewodowo, ale też ma GPS, więc z nawigacji można spokojnie korzystać bez smartfona. Zadzwoniłem też w tej sprawie do kilku sprzedawców na allegro i generalnie jak nie macie już w aucie oryginalniej kamery cofania to wszyscy oferują paskudną kamerę-kostkę montowaną nad tablicą rejestracyjną


lub nieco lepsza opcja - kamerę montowaną w lampce oświetlenia tablicy rejestracyjnej


Żadna z tych kamer nie jest w stanie zobrazować realnej odległości od przeszkody (obiektyw rybie oko), a kreski w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym widoczne na ekranie podczas cofania to ściema, która nie oddaje nawet realnej szerokości pojazdu i w dużej mierze zależy od umiejscowienia kamery. Generalnie, każdy ze sprzedawców do których dzwoniłem twierdził, że taka kamera służy jedynie do sprawdzenia, co znajduje się za samochodem, ale do parkowania to tak średnio się nadaje bo "niby pan widzi, ale i tak pan nie wie ile jeszcze jest miejsca".

Znalazłem jednak ciekawe radio z nawigacją: CUSP, model CV-HY237, do kupienia już za 1300 zł, z Androidem 9.0 oraz 4 GB pamięci RAM. To ważne, bo inne radionawigacje mają 2 GB i starszego Androida, a są droższe. Samodzielny montaż też nie powinien być trudny. Może ktoś z was ma takie radio z nawigacją? Widziałem na allegro już kilkanaście sztuk sprzedanych na kilku aukcjach, dajcie znać jak się sprawuje i jak się wymienia takie radio :)

Dodatkowo chciałem zapytać użytkownika Ester90 jak tam sprawy z radiem - możesz pokazać jak to wygląda? Jakie miałeś wcześniej radio? Czy w elemencie z kratkami nawiewu miałeś slot na karty pamięci?
Na rumuńskiej stronie http://caraudiomarket.ro/sistem-de-navigatie-hyundai-kona/5326-navigatie-hyundai-i30-kona-2017-4gb-octa-core-cu-android-90.html jest zdjęcie i informacja, że takie radionawigacje pasują do modeli i30, w których nad przyciskiem świateł awaryjnych nie ma slotu na karty pamięci.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2020, 11:23:10 przez tomilipin »

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Czerwiec 2020, 12:24:29 »
Posiadam CV-HY237, wszystko pasuje do wersji Comfort (bez slotow kart nad awaryjnymi) i działa.  Ostatnio tylko radio głupieje, mozliwe ze stacja potrzebuje resetu😀 ale glownie uzywam Spotify i radia internetowego wiec to nie problem.
Jezeli chodzi o kamere to masz racje, te ktore wkleiles do niczego sie nie nadają. Krzywy obraz, nie obejmuja calego samochodu nawet. Ja zamonyowalem w oświetleniu  tablicy kamerke Sony  https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-rybie-oko-hd-720p-7690378690?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Sluzy ona tylko do określenia czy za samochodem czysto. I tak parkuje na llusterka.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Czerwiec 2020, 14:40:53 »
Panowie powyżej możecie mi wskazać konkretną aukcję z takim radiem, które idealnie pasuje? Szukam i są dosłownie 2-3 aukcje ale nie ma nic o tym modelu i cena min 1499zł. Też jestem zainteresowany wymianą ale pewnie gwarancja na radio poleci.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Czerwiec 2020, 15:26:27 »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Czerwiec 2020, 14:29:06 »
Też jestem zainteresowany wymianą ale pewnie gwarancja na radio poleci.
Na system multimedialny masz w Hyundaiu tylko 12 miesięcy gwarancji, więc jeśli masz w profilu prawidłowo wpisany rocznik 2018 to możesz spokojnie ingerować w radio i głośniki. Jedyny warunek to brak ingerencji w elektrykę samochodu - nie wolno modyfikować wtyczek, ucinać przewodów, itp. Link do aukcji poniżej.

dundy, pod Twoim linkiem to radio kosztuje ponad 1900 zł, a tu masz za 1300 zł: https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-hyundai-i30-2017-android-8207739319 i ja właśnie stąd chcę kupić. Sprzedawca może nie jest idealny, ale za tę aukcję ma kilka pozytywnych komentarzy, więc wszystko musi być ok z samym radiem. Obsługa klienta to już inna rzecz.
-- edit --
haha, zobaczcie na adres mailowy sprzedawcy na allegro - wygląda na to, że to jest ta sama firma, od której kupował dundy, a na allegro cena niższa o 600 zł  :o

Znalazłem też stronę producenta tego wynalazku: http://www.cusptech.com/?c=carpad&t=v&vid=5027f35c1b25f652e5b9179b3f45538f ale tu nie ma żadnych szczegółów, tylko zdjęcie.

Mam jeszcze bardzo ważne pytanie do użytkowników takich nieoryginalnych radionawigacji: jak długo to się uruchamia? Pytam, bo jakby nie patrzeć to jest Android, a wszyscy chyba wiemy ile czasu uruchamia się telefon czy tablet z Androidem  :-\
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2020, 14:37:51 przez tomilipin »

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Czerwiec 2020, 15:07:49 »
W mojej książce gwarancyjnej (2018) system multimedialny ma 36 miesięcy gwarancji.
Tak, to jest ta sama firma z Legnicy, ja kupowałem rok temu, cena była 1400zł.
System działa bardzo szybko i uruchamia się od razu po przekręceniu kluczyka. Jest uśpiony. Nie uruchamia androida za każdym razem. Na nic nie trzeba czekać.
Bardzo porządna stacja. Polecam.

https://drive.google.com/file/d/1QuPTNBOMys2EE2WZTCx2DV9u1_OAkg7T/view?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2020, 15:17:50 przez dundy »

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Czerwiec 2020, 15:09:38 »

System działa bardzo szybko i uruchamia się od razu po przekręceniu kluczyka. Jest uśpiony. Nie uruchamia androida za każdym razem. Na nic nie trzeba czekać.
Bardzo porządna stacja. Polecam.

Działa sterowanie z kierownicy i port USB pod pokrętłami?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Czerwiec 2020, 15:18:25 »
W mojej książce gwarancyjnej (2018) system multimedialny ma 36 miesięcy gwarancji.
A, to przepraszam. U mnie jest 12 miesięcy.
System działa bardzo szybko i uruchamia się od razu po przekręceniu kluczyka. Jest uśpiony.
i to mnie cieszy, ale jednocześnie trochę martwi - na forum VW Scirocco piszą o takich nieoryginalnych radiach na Androidzie, że wysysają akumulator, bo ciągle pobierają jakieś minimalne ilości prądu. Zauważyłeś problemy z tym związane, np. po dłuższym nieużywaniu samochodu? Pytam, bo ja jeżdżę raz na tydzień, a w dłuższą trasę może raz w miesiącu i boję się, że po kilku dniach w bezruchu autko mi nie odpali.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Czerwiec 2020, 15:21:40 »
Działa sterowanie z kierownicy, działa port USB.
Kamerkę chińską z zestawu wywaliłem bo do niczego się nie nadawała.
A tak wygląda obraz z kamery Sony: https://drive.google.com/file/d/1R-4HN9evXAkuWpUJrstk5q2SDUg3G98v/view?usp=sharing
Po 8 miesiącach padła antena GPS z zestawu. Sygnał niby był ale słaby, bardzo długo łapał fixa.
Tak że akcesoria słabej jakość 8)

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Czerwiec 2020, 15:23:24 »
Żadnych problemów z akumulatorem nie zaobserwowałem.
Ostatnio stał tydzień i nawet bez problemów działał system start/stop który jak wiadomo jest bardzo wrażliwy na akumulator.