Autor Wątek: Czy takie radio obsługuje Android Auto?  (Przeczytany 11058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Marzec 2021, 14:02:41 »
Jeden post i 3 błędy. Ludzie, tak wam trzeba tych najnowszych androidów, a z czegoś prostego, typu sprawdzanie pisowni, nie umiecie skorzystać... Żenujące.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Marzec 2021, 14:09:43 »
No przeciez pisałem, że moje było z Legnicy :) to to samo. czyli palące pendrive'y to norma.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Czerwiec 2021, 21:09:25 »
Praktycznie wszystkie te chińskie radio-nawigacje zniknęły z allegro. Sprawdziłem jednego ze sprzedawców i okazuje się, że miał kilkanaście ofert (ten sam model, po prostu wystawił go kilkanaście razy) i sprzedał jeden egzemplarz. Oferty się zakończyły i nie wystawił ich ponownie, ani nie przedłużył. Inni sprzedawcy tak samo. Obecnie na alledrogo są dostępne tylko dwa modele od dwóch sprzedawców, reszta przepadła.
Macie jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Pytam, bo przez wakacje chciałem kupić sprzęt i zająć się wymianą, ale brak sprzętu mnie zaskoczył. Na aliexpress są dostępne dziesiątki modeli (ale obawiam się o wady, usterki i niezgodności z opisami, dlatego nie kupię od Chińczyka).

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Sierpień 2021, 13:49:45 »
No to wymieniłem radio :) Kupiłem sprzęt od tego gościa z Legnicy. Radionawigacja chińska, Android 10, przeznaczona do i30 od 2018 roku (mój jest z 2017, ale wszystko pasuje). Oznaczenie MT-9368. Producenta brak. Sprzedawca dodaje masę kabelków, przejściówek, przedłużek i blaszki montażowe.
Cały proces nie jest trudny, ale trzeba być ostrożnym, żeby nic nie porysować i nie połamać zaczepów i spinek. Gdyby ktoś chciał sobie wymienić to służę pomocą. Nie warto płacić za montaż w serwisie/sklepie, cały proces jest banalnie prosty, dosłownie plug&play, wystarczy jeden śrubokręt krzyżakowy i coś do podważania plastików.

Czy jestem zadowolony? Tak i nie.
Plusy: W końcu mam nawigację i kolorowy, duży ekran. Koniec z uchwytami na telefon. Ekran można wygasić, np. w nocy żeby nie raził, a urządzenie będzie sobie dalej działać, odbierać stacje radiowe, nawigować, grać, itp. Można ustawić własne logo startowe. Sterowanie z kierownicy działa, trzeba było je zaprogramować - minuta roboty. Połączenie z telefonem przez Bluetooth bezproblemowe, trzeba tylko zaimportować do radia listę kontaktów. Jakość rozmów jest bez zastrzeżeń, jakość odtwarzania dźwięku, muzyki - super. Gra lepiej i głośniej niż fabryczne radio.
Z minusów: radio odbiera tak sobie, często szumi. Nie posiada Android Auto. Fabryczne USB i Aux nie działają. Podświetlenie tych dotykowych przycisków wokół ekranu jest czerwone, co może przeszkadzać w nocy no i niestety różni się od niebieskiego podświetlenia przycisków w i30. Android tam jest BAAARDZO okrojony, nie można nawet zmienić stylu, kolorów. I teraz najgorsze: po każdym włożeniu kluczyka radio włącza się od zera, tzn. startuje Android, trzeba długo czekać zanim pojawi się "ekran domowy". Wiem, że to wynika ze sposobu podłączenia radia do fabrycznej wiązki elektrycznej i można byłoby to zmienić, ale nie mam zamiaru grzebać w elektryce.

Jak widać, jest sporo wad :( Możliwe jednak, że część z nich występuje tylko w moim roczniku.

Generalnie spodziewałem się, że tak będzie już od początku, od wyjęcia radia z opakowania. Jeśli fabryczna wiązka doprowadza do radia około 40 przewodów, a przejściówka wykorzystuje kilkanaście to niemożliwością jest, żeby wszystko działało. Przejściówka jest po prostu do dupy, ma dziesiątki niewykorzystanych pinów, podobnie jak samo nowe radio.
Port USB służy mi już teraz wyłącznie do ładowania telefonu, Aux nie działa wcale. Niby można przesyłać muzykę przez Bluetooth, ale niesmak pozostaje.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Sierpień 2021, 14:22:33 »
Ano pisałem jak będzie ;)
Radio powinno się "uśpić". Moje nie startowało od zera za każdym razem. Podłączenia już nie pamiętam, ale czy tam nie było któregoś kabelka do podtrzymania napięcia?

Kolor przycisków też jak pamiętam można zmienić.
Mój i30 też jest z 2017

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Sierpień 2021, 18:22:40 »
czy tam nie było któregoś kabelka do podtrzymania napięcia?
Było kilka wolnych kabelków. Jeden podpisany REV (pewnie Reverse, do uruchomienia kamerki cofania), drugi STEROWANIE Z KIEROWNICY, trzeci AUX. Pozostałe niepodpisane w żaden sposób. Możliwe, że któryś z nich jest odpowiedzialny właśnie za podtrzymanie napięcia.

Kolor przycisków też jak pamiętam można zmienić.
W menu radia? Możesz to sprawdzić i napisać co mam zrobić, żeby zmienić ten kolor? Przejrzałem całe menu i nie znalazłem takiej opcji. Wydaje mi się też, że tam są tylko czerwone diody zamontowane, więc nie zaczną nagle świecić na inny kolor.

Co do niedziałającego portu USB to teraz mam pewne obawy. Czy czasami ASO nie wykorzystuje USB żeby podpiąć się do kompa samochodu? Na przykład w celu wgrania aktualizacji oprogramowania.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Sierpień 2021, 20:33:45 »
Niestety radio oddałem więc nie za wiele już pamiętam. Coś mi świta że któreś kable mostkowałem, ale mogę się mylić. Google twoim przyjacielem ;) i na pewno rozwiązanie się znajdzie, albo telefon do Legnicy.

Zmiana kolorów: Powinno być podobnie lub identycznie. Diody obecnie nie są jednokolorowe chyba ;)

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Sierpień 2021, 19:50:12 »
Witam, mój drugi post nie liczyć powitania. I30 posiadam od niedawna, oczywiście zaczyna doskwierać brak sensownego radia o Android nie wspominając. Aktualnie standardowe radio z czarno białym wyświetlaczem. Znalazłem coś takiego, niby to same funkcje co mam ale kolorowe i dotykowe. Orientuje się ktoś czy to będzie pasować?

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Sierpień 2021, 07:51:12 »
W swoim Hyundaiu ix35 z 2010 roku kupiłem takie radio w MarDew z Wrocławia i wszystko gra jak powinno być . Dodadkowo apkę zciągnąłem jako startową

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Sierpień 2021, 09:17:47 »
Aktualnie standardowe radio z czarno białym wyświetlaczem. Znalazłem coś takiego, niby to same funkcje co mam ale kolorowe i dotykowe. Orientuje się ktoś czy to będzie pasować?
Jesteś pewien, że chcesz wymienić radio na właśnie takie? Przecież tutaj jedyną przewagą jest możliwość rozmów telefonicznych przez BT. Nadal nie masz nawigacji. Ale jeśli ci zależy to spoko, Twoja decyzja. Radio będzie pasować.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Sierpień 2021, 18:36:37 »
Przeczytałem tutaj sporo wątków i oczywiście chciałbym takie z Android auto a najlepiej oryginalne ale raczej  nie da się go podłączyć bez kombinowania z kablami, a zamienniki mają kiepskie mikrofony i to także mi nie pasuje. Ta opcja jest jedyną możliwością przejścia na kolorowy i dotykowy ekran(dobre i to). Widziałem także ze obsługuje kamerę cofania...

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Sierpień 2021, 20:38:01 »
Zmiana kolorów
Kolego, dziękuję Ci bardzo :) Faktycznie radio ma przyciski podświetlane RGB i można nawet wybrać "tęczę", czyli kolor płynnie zmienia się cały czas. Ta funkcja nazywa się u mnie jakoś inaczej ("temat" albo jakoś tak), ale ją znalazłem i działa.

zamienniki mają kiepskie mikrofony
Testowałem mikrofon na postoju i w czasie jazdy po mieście. Osoba po drugiej stronie mówiła, że słychać mnie normalnie, bez szumów. Jutro jadę w dłuższą trasę to będzie okazja przetestować jakość rozmowy przy prędkości większej niż 50 km/h ;-)
Co do kombinowania z kablami w celu uruchomienia Android Auto to masz rację, bo musiałby działać fabryczny port USB. Tutaj kolega piotri wrzucił zdjęcia swojego radia. Na pierwszej fotce widać, że ma dwa porty USB. W moim radiu nie ma ani jednego. Alternatywą jest Android Auto bezprzewodowe, ale wątpię, żeby te chińczyki były w stanie to obsłużyć np. dzięki aktualizacji oprogramowania.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Sierpień 2021, 21:30:54 »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Sierpień 2021, 12:42:58 »
Takiego modelu nie miałem, więc nic Ci o nim nie powiem. Kilka miesięcy temu interesowałem się dokładnie tą ofertą na allegro, ale wtedy w radiu był android 7 lub 8. Teraz widzę, że jest dziesiątka.

Jeszcze chciałbym wrócić do USB w tych radiach - kontaktowałem się ze sprzedawcą z Legnicy i dowiedziałem się, że jedyną metodą na uruchomienie fabrycznego portu jest jest jego podmiana. Trzeba wyciągnąć cały moduł z konsoli środkowej, wypiąć fabryczne gniazdo USB, a w jego miejsce przykleić (tak, przykleić) przedłużkę USB od radia. Podobno działa i wygląda jak fabryczne, oni zawsze tak robią. Alternatywa to przeciągnięcie przedłużacza USB do schowka i tam chałupniczy montaż gniazda, co oczywiście wiąże się z wierceniem, czy wycinaniem otworu w plastikach.

Powiem szczerze, że jestem coraz bardziej zawiedziony tym sprzętem.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Sierpień 2021, 20:37:36 »
USB w schowku może być. Takie sobie kiedyś zrobiłem w fokusie:







Nie trzeba się bać tych chałupniczych robót. :-)