Autor Wątek: Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właścici  (Przeczytany 33269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właścici
« dnia: 13 Grudzień 2018, 08:44:53 »
Witam, jako że od wczoraj jestem posiadaczem tegoż auta będę tutaj w tym temacie pytał o różne rzeczy dla jednych oczywiste dla innych nie, mam nadzieje że przyszłym nowym użytkownikom się to też przyda.

1. Mam polifta z przyciskiem 4WD po lewej, sprzedający po spytaniu czy w razie poślizgu do 40km/h napęd na 4 koła automatycznie sam się dołącza to powiedział że nie, że tylko są kontrolki ale nic samo się nie wlącza, trzeba wcisnąć przycisk dopiero wtedy... Coś zwalone jest czy ma rację ?

2. Po ustawieniu klimatyzacji albo samego nawiewu na nogi, po stronie pasażera jest nawiew raz zimny raz ciepły, z innych kratek daje bardzo mocno ciepło tak jak powinno być przy ustawieniu np 30 stopni a tam na nogi po prawej stronie takie coś...


3. Szyba pasażera otwiera się jedynie przy wciśnięciu przycisku u kierowcy, ten przycisk u pasażera nie działa, jakaś przypadłość w tych santa fe bo już drugi raz takie coś widzę ?

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2018, 13:16:57 »
Pytanie nr 3 - nie masz przypadkiem włączonej blokady sterowania szybami - jest tam taki dodatkowy przycisk "lock" w drzwiach kierowcy.
Jeśli jest aktywny, sterowanie szybami jest możliwe tylko z drzwi kierowcy.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2018, 14:26:10 »
Nie no jestem laikiem jeśli chodzi o to auto ale aż tak to nie ;]

jeszcze dopisek do punktu 1.

Dzisiaj próbowałem jazdy po wciśnięciu przycisku 4WD, kontrolka się zapala i jak koła stracą przyczepność to "lekko buksują".

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2018, 14:53:30 »
W Tucsonie mam tak,że jak koła przednie zaczynają tracić przyczepność to wtedy dołącza się tył (sprawdzone na śliskim obserwator stal z boku samochodu)
Jak włączę przycisk 4wg lock to od razu idzie z 4 "butów".
Jak przycisk jest włączony to po wyżej 40km/h 4x4 samo się odłącza zwolnisz do 40 to się załącza.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2018, 15:00:21 »
U mnie też było tak że na światłach na asfalcie wcisnałem przycisk i jechałem tak nawet powyżej 40 i kontrolka się nie wyłączyła

4. W obecnej pogodzie obroty mam na biegu jałowym po rozgrzaniu około 800-900, normalka w dieslu ? w benzynie bym miał gdzieś 600-700 a tutaj to nie wiem...

5. Wycieraczki jakiej firmy polecacie i czy płaskie czy zwykłe? pytanie niby proste ale np w poprzednim aucie idealnie pasowały tylko hybrydowe, wszystkie inne nie dociskały mimo że ramie było wyregulowane

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2018, 15:24:44 »
Obroty mam tak gdzieś 800
Wycieraczki hybrydowe tylko nie pamiętam jakiej firmy,ale spisują się bardzo dobrze. Nic nie skrzypi a i zbierają ok. Teraz ich druga zima.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2018, 15:27:32 »
Ok to czekamod innych na odpowiedzi na pozostałe pytania

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2018, 05:56:04 »
Cytat: "WookieWroc"
Cytat: "Arni71"
Pytanie nr 3 - nie masz przypadkiem włączonej blokady sterowania szybami - jest tam taki dodatkowy przycisk "lock" w drzwiach kierowcy.
Jeśli jest aktywny, sterowanie szybami jest możliwe tylko z drzwi kierowcy.


Nie no jestem laikiem jeśli chodzi o to auto ale aż tak to nie ;]


Nie chciałem być w żaden sposób złośliwy czy cokolwiek takiego. zaproponowałem to rozwiązanie bo niekiedy najprostsze rozwiązania nie są brane pod uwagę i szukamy gdzieś głębiej.
Jeśli to nie wchodzi w grę, to może być gdzieś po stronie samego przycisku w drzwiach pasażera. Czy tylne szyby pracują normalnie z własnych sterowań??

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudzień 2018, 07:39:52 »
Odnośnie rozrządu. Ja miałem zestaw SKF,pasek dayco. Trzeci rok i wszystko ok. W tym zestawie był zastosowany znany numer czyli pudełko SKF a na rolkach,napinaczy pompie wody zatarte numery ale idzie się doczytać i rolka,napinacz logo hyundai/kia na pompie wody nabite na ośce o ile sobie dobrze przypominam GMB a takie oznaczenie na starej pompie sygnowanej logo hyundai/ kia. Tylko pasek dayco.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudzień 2018, 09:29:34 »
Cytat: "Arni71"
Cytat: "WookieWroc"
Cytat: "Arni71"
Pytanie nr 3 - nie masz przypadkiem włączonej blokady sterowania szybami - jest tam taki dodatkowy przycisk "lock" w drzwiach kierowcy.
Jeśli jest aktywny, sterowanie szybami jest możliwe tylko z drzwi kierowcy.


Nie no jestem laikiem jeśli chodzi o to auto ale aż tak to nie ;]


Nie chciałem być w żaden sposób złośliwy czy cokolwiek takiego. zaproponowałem to rozwiązanie bo niekiedy najprostsze rozwiązania nie są brane pod uwagę i szukamy gdzieś głębiej.
Jeśli to nie wchodzi w grę, to może być gdzieś po stronie samego przycisku w drzwiach pasażera. Czy tylne szyby pracują normalnie z własnych sterowań??


Tak wszystkie się otwierają normalnie oprócz tego po stronie pasażera

W środę będę miał wymieniany rozrząd na SKF, z robocizna wyszlo 1200zł

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudzień 2018, 11:00:13 »
Cytat: "Piotrek79"
Odnośnie rozrządu. Ja miałem zestaw SKF,pasek dayco. Trzeci rok i wszystko ok. W tym zestawie był zastosowany znany numer czyli pudełko SKF a na rolkach,napinaczy pompie wody zatarte numery ale idzie się doczytać i rolka,napinacz logo hyundai/kia na pompie wody nabite na ośce o ile sobie dobrze przypominam GMB a takie oznaczenie na starej pompie sygnowanej logo hyundai/ kia. Tylko pasek dayco.


No ja własnie w Tucsonie trafiłem na taki dziwny zestaw, po 6-ciu miesiącach rolka zaczęła furczeć i musiałem wymieniać.
Mechanik wymienił na inny zestaw SKF ale tam już elementy miały prawidłowe, czytelne oznaczenia, minęło 1,5 roku i wszystko OK.

Zdemontowany zestaw reklamowałem, na szczęście hurtownia uznała mi reklamację i oddali kasę.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Grudzień 2018, 14:14:29 »
No u mnie jak na razie wszystko ok. Miałem już wcześniej do czynienia z takimi rzeczami i zawsze wychodziło że są to rzeczy np na pierwszy montaż i nic się nie działo,ale wiadomo różnie to bywa.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Grudzień 2018, 14:40:34 »
Żeby uporządkować wkleje jeszcze raz pytania na które nikt nie odpowiedział:

1. Mam polifta z przyciskiem 4WD po lewej, sprzedający po spytaniu czy w razie poślizgu do 40km/h napęd na 4 koła automatycznie sam się dołącza to powiedział że nie, że tylko są kontrolki ale nic samo się nie wlącza, trzeba wcisnąć przycisk dopiero wtedy... Coś zwalone jest czy ma rację ?

2. Po ustawieniu klimatyzacji albo samego nawiewu na nogi, po stronie pasażera jest nawiew raz zimny raz ciepły, z innych kratek daje bardzo mocno ciepło tak jak powinno być przy ustawieniu np 30 stopni a tam na nogi po prawej stronie takie coś...

[ Dodano: 2018-12-14, 23:12 ]
3. W tych silnikach 2.0 CRDi są wtryski Boscha? bo to ważne jeśli chodzi o przyszłą regenerację i cenę... byle nie Denso...

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudzień 2018, 16:16:05 »
4. Pytanie o kontrolkę oleju, tzw alladyn. Czasami jest tak że gaśnie dopiero parę sekund po odpaleniu silnika i ruszeniu a czasem od razu gaśnie, czasem jest tak że stopniowo się wygasa i delikatnie miga ale trwa to max 10 sekund. Filtr oleju i olej do wymiany rozumiem czy coś gorszego ? (w środę będe to robił)

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudzień 2018, 16:42:02 »
W moim są wtryski Boscha.
Kontrolka gaśnie praktycznie w ułamku sekundy można powiedzieć że od samego rozrusznika. Jedyny moment w którym świeci po odpaleniu ze 2 sekundy to po wymianie oleju kiedy kubek z filtrem oleju jest suchy.

Jak wymiana filtrów nie pomoże to może do smoka trzeba by zobaczyć.