Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.  (Przeczytany 44698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Sierpień 2019, 00:53:02 »
Oby jak najprędzej naprawili to, bo czuję dyskomfort jeżdżąc w ten sposób...

Offline admaxter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Sierpień 2019, 01:27:25 »
jutro odstawiam auto na diagnozę ... hm, taka moja obserwacja, że jak na zewnątrz jest chłodniej to obroty wydają się stabilniejsze, nie skaczą tak wariacko

Offline Markuss1

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Sierpień 2019, 17:11:29 »
Bo jak jest chłodniej to pewnie klimę masz wyłączoną.
Te objawy są większe przy dużym obciążeniu elektrycznym - dmuchawa na 3 lub 4, włączona klima itd.
Wygląda to tak, jakby silnik "bronił się" przed spadkiem obrotów. Pewnie oprogramowanie jest schrzanione - inna opcja jest chyba niemożliwa.
I żeby w nowych autach były takie jaja. Szok  :evil:   :evil:  :evil:

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Sierpień 2019, 18:32:04 »
Dziś gdy zaparkowałem samochód a jeszcze nie wyłączyłem silnika dało się słyszeć moim zdaniem dodatkowy dźwięk...
Nie wiem jak go opisać ale chyba nie powinien się ten dźwięk pojawić...
Zamiast cieszyć się z kupna nowego samochodu chyba zaczynam się stresować...
TO nie jest normalne, że obroty falują😞
Oby szybko to naprawili bo cierpliwość jest ograniczona.

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Sierpień 2019, 18:40:35 »
Ja jak kupowałem i20 w zeszłym roku w październiku też miałem nadzieję na szybką naprawę. Ja uważam że w ogóle tego nie poprawia .

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Sierpień 2019, 18:45:56 »
Admaxter daj znać co powiedzieli w ASO

Offline admaxter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Sierpień 2019, 22:34:19 »
Dziś diagnoza serwisu Daszuta Olsztyn. Na poczekaniu, komputer - oczywiście brak błędów. Wykonano adaptację przepustnicy, mechanik stwierdził że jest OK. Obsługujący w serwisie sugerował dłuższe odstawienie auta jeśli objawy nie ustąpią. OK ... auto flotowe, lecz mimo tego nie mam zamiaru dwa lata jeździć bublem ... pomyślałem sobie ... zobaczymy, potestujemy. Pierwsza uwaga - to samo co wcześniej. Silnik jakby prosił o pomoc przy zwalnianiu przy dojeździe na jałowym do skrzyżowania. Klima wł/wył, went też ...  nie ma znaczenia ... gwałtowny spadek obrotów do 500 ... potem odbicie do 1500 - 2000, temp zewnętrzna ok 30st.C. Lecz tu moje spostrzeżenie - dziś wieczorem, gdy się ochłodziło do ok 22st.C obroty się ustabilizowały (klima włączona), nie ma skoków obrotów tak drastycznych jak w ciągu dnia przy upale ok 30st.C. Zobaczcie u siebie ... tylko co ma piernik do wiatraka ...

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Sierpień 2019, 09:13:25 »
Miałem kiedyś (w zupełnie innym aucie), że podobnie na luzie falowały obroty,  spadały poniżej 500 i nawet zdarzało się, że silnik gasł. Nie dało się zdiagnozować (przepustnica?) ale przy włączonej klimie nie było problemu, bo wymuszała stabilne obroty 8-)

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Sierpień 2019, 09:16:10 »
Z moich obserwacji wynika że wzrosty obrotów mocno są ograniczone gdy włączy się odbiorniki prądu , natomiast spadki do 500 w zasadzie za każdym razem i w każdym przypadku.
Ewidentnie źle zmapowany silnik

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Sierpień 2019, 19:48:17 »
Co tu dużo mówić wada fabryczna i tyle.
Szkoda, że nikt się nie poczuwa narazie żeby to zrobić.
Nie tak wyobrażalem sobie radość uzytkowania nowego samochodu.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Sierpień 2019, 20:34:58 »
Ale nie można oddać w ramach niezgodności towaru z umowa? dopiero co kupiłeś z tego co rozumiem, ja tylko pytam, bo nie wiem jak to prawnie wyglada ale jak sie kupuje rzeczy po 20 - 100 czy 5000 to ludzie czytywałem, że protestują i nie jednokrotnie wygrywaja.

Swoja droga jest taki kanał TURBULENCJA, taki pilot go ma, i w pewnym filmie opisał perturbacje chyba z Kia .... nie wiem dokładnie jaki model, ale na pewno SUV, trwała jego przygoda z serwisami z dwa lata po, śmiali się z niego na forum KIA jak opisywał swój problem, a sprawa skończyła się tak, że robił różne testy, sprytnie się obchodził z ASO i ODKUPILI od niego za bardzo dobrą kwotę to jego AUTO !!! Samochód chyba miał momenty, że samoistnie zrywał, przyśpieszał ale było to ledwo wyczuwalne.

Powodzenia, choć przyznaje nie moge czytac tego co piszecie, krew by mnie zalała na takie zlewanie, przypuszczam, że centrala i ASO zlewa, swoja droga ciekawe co im tam w ich komputerach pisze w tych ich biuletynie na ten temat, nie wierze, ze problem nie istnieje.

Offline admaxter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Sierpień 2019, 22:56:55 »
ten skok obrotów pod 2000 rpm to jeszcze da się znieść, natomiast spadek do 500 to aż silnik jęczy i czasem da się słyszeć metaliczne klapnięcie zaworów ... nieprzyjemne to jest dla ucha i na pewno dla silnika ... auto flotowe, niby nie ma co się przejmować jak to zwykle się mawia, lecz problem jest, i ja nie odpuszczę ... niebawem odstawiam auto na kompleksową diagnozę problemu zgodnie zresztą z sugestią serwisu

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Sierpień 2019, 22:58:23 »
Informuj Nas proszę na bieżąco.

Offline Mazbenek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Sierpień 2019, 13:33:04 »
Witam Panowie, po dłuższej przerwie ze wcześniejszych postów możecie poczytać, że mam ten sam problem. Wczoraj oddałem auto do serwisu po zgłoszeniu w ramach rękojmi oczywiście po konsultacjach z Rzecznikiem Praw obywatelskich, który wystosował odpowiednie pismo do dealera. Czekam na efekty, jeżeli usterka nie zostanie usunięta zostaną podjęte kolejne kroki prawne, które umożliwia mi ta forma reklamacji. Będę informował o przebiegu sprawy, jeżeli znajdę tylko trochę czasu. Zachęcam Wszystkich, którzy mają ten sam problem o korzystaniu z prawa rękojmi, wtedy może uda się coś wyegzekwować. Oczywiście  zgłoszenia gwarancyjne, które były kierowane wcześniej do serwisu kończyły się fiaskiem w stylu: *ten typ tak ma*.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Sierpień 2019, 19:12:04 »
Świetnie słyszeć, że są wytaczane cięższe działa! Mamy ten sam problem z 1.4 mpi w i30. Osobiście martwię się, że hyundai załatał/obszedł w ten sposób oprogramowaniem jakiś inny problem mechanicznego podzespołu i stąd taka opieszałość mimo wielu zgłoszeń... Trzymam kciuki i będę wdzięczny za informowanie o sprawie na bieżąco!