Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.  (Przeczytany 44311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Sierpień 2019, 01:22:04 »
Brawo.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #91 dnia: 31 Sierpień 2019, 11:43:34 »
Ciekawe czy, żeby naprawić ten błąd wystarczy wgrać oprogramowanie, czy należało by wymienić jakieś części bądź część?

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #92 dnia: 31 Sierpień 2019, 12:08:19 »
Kwestia oprogramowania , myślę że części niesprawne powodowałby jakieś błędy . Ja nawet chciałem wgrać nowe , kontaktowałem się z firmami od chip tuning w krk , niestety od każdej usłyszałem to samo, że póki co nie mają odpowiedniego sprzętu do odczytania sterownika do tych najnowszych i20.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Sierpień 2019, 15:08:34 »
To aż taki problem żeby wgrać poprawiające oprogramowanie?
To nie jest jakiś błahy problem typu skrzypiące plastiki tylko wachania obrotów silnika.
O ile takie coś już wystąpiło a nie powinno, to czym prędzej powinni to naprawić albo... zaprzestać produkcji tej jednostki.
Ludzie kupują nowe samochody, zeby miec przez iles tam lat spokój, a nie potem walczyć i użerać się o oczywistą rzecz jaką jest zgodność towaru z umową bez wad.
Ciekawe czy oni wogóle to naprawą?!

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Wrzesień 2019, 19:48:04 »
Zapewne nie przypuszczali, że takie coś wyniknie, więc naprawa to dla nich spora strata, a zysk już mieli zaplanowany. Tobie naprawią, to zgłoszą się kolejni. Nie lubię źle pisać o Polsce, bo na zachodzie wcale mi się nie podoba, ale akurat jeżeli chodzi o tego typu sprawy, to jesteśmy afryką. Raczej jeszcze za mały rynek aniżeli np. niemiecki, żeby sami z miejsca prosili się o naprawę tego co zepsuli, nie wspominając już o USA. Bardzo współczuję Wam wszystkim, ja mam i20 2009 i pamiętam jak kolejno wysypywały się klamki, rdzewiejące klapy, sprzęgła, człowiek tylko nerwowo czekał, aż w jego modelu wystąpi taki sam problem jak u właścicieli którzy już go opisali.  Powodzenia

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Wrzesień 2019, 21:53:42 »
Panowie nie ma się co dziwić w serwisach aso na przykładzie serwisu peugeota szef powiedział do mechanika, który przyszedł po podwyżkę że zarabia tyle co w niemieckich serwisach i podwyżki nie otrzymał. Wiecie co było dalej gość się zwolnił, a to był jedyny który mógł uczyć innych. Serwisy w naszym kraju są tylko po to aby się pozbyć upierdliwego klienta mogą zmienić klocki olej i takie tam pierdoły co prawie każdy lekko ogarnięty użytkownik jest wstanie sam sobie zrobić. Jak kupujesz nowy samochód to Ci obiecają prawie wszystko ale jak się samochód psuje za ciężko zarobione pieniądze to nie ma go kto naprawić. Nie ma się co oszukiwać ale mechanicy nie bardzo umieją naprawiać Hyundaja no gdyby on był niemieckim produktem to pewnie było by inaczej.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #96 dnia: 03 Wrzesień 2019, 17:17:58 »
Przecież niemieckie wcale nie lepsze jak Hyundai, zrobili sobie marke i tyle, i teraz Janusz z Sebixem myślą, że jak wjedzie VW na garaż do nich to wszystko jak w Golf III z 1998 roku, to też trzeba umieć ogarnąć. Ciemnemu ludowi tak wmówiono, a następnie im wepchano te samochody i tak to się kręci. Nie nawidze tego mitu VW, Audi itp. Kiedyś to robili maszyny, ale teraz polityka jest inna. Roztropny człowiek w zasadzie nie powinien kupować nowego samochodu bo po wyjeździe z salonu ile traci? 20? 30%? To bez sensu w pewnym sensie.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Wrzesień 2019, 20:01:34 »
A my ciagle czekamy na reakcję Hyundaya w sprawie usterki...
Ciekawe ile to jeszcze potrwa...

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Wrzesień 2019, 21:01:31 »
Cytat: "de_assis"
Roztropny człowiek w zasadzie nie powinien kupować nowego samochodu bo po wyjeździe z salonu ile traci? 20? 30%? To bez sensu w pewnym sensie.


To też mit. Nie kupujesz nowego samochodu by go sprzedać od razu więc nic nie tracisz.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #99 dnia: 04 Wrzesień 2019, 17:23:53 »
Dokładnie.Kupujesz nowy, żeby przez jakiś tam czas mieć spokój.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Wrzesień 2019, 21:15:15 »
Macie racje, zalezy od punktu widzenia i tyle.

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
"Trykanie" po zwolnieniu sprzęgła
« Odpowiedź #101 dnia: 09 Wrzesień 2019, 19:22:04 »
Wczoraj zwróciłem uwagę na pewien "szczegół".
Nie wiem, czy to jest związane z tematem, ale ...podczas, gdy jest uruchomiony silnik, podczas każdego zwalniania sprzęgła daje się słyszeć jak ja to nazywam "tryknięcie".
Jest to bardzo ciche i praktycznie daje się słyszeć jak samochód stoi.Podczas normalnej jazdy praktycznie niesłyszalne.
Gdy silnik wyłączony nie ma tego "tryknięcia".
Może to szczegół i pewnie ten typ tak ma... :evil: ale po nieco ponad 1k km "dodatkowy dźwięk" mi do niczego niepotrzebny.
Czy ktoś coś takiego też ma?

Offline Markuss1

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
Re: "Trykanie" po zwolnieniu sprzęgła
« Odpowiedź #102 dnia: 09 Wrzesień 2019, 19:33:51 »
Czy to jest taki dźwięk jak w moim temacie tutaj?
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12854

Offline admaxter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #103 dnia: 09 Wrzesień 2019, 23:33:14 »
wykraczam poza pierwotny temat ... od nowości zauważyłem też szarpnięcia karoserią przy puszczeniu gazu i ponownym naciśnięciu ... coś nie tak ze sprzęgłem, czyżby znów jakiś babol fabryczny? ... te kliknięcia sprzęgła podczas wciśnięcia sprzęgła i puszczania przy jalowym też mam u siebie :( ... masakra ... im dłużej jeżdżę tym autem tym mam dość ... :(

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Re: "Trykanie" po zwolnieniu sprzęgła
« Odpowiedź #104 dnia: 10 Wrzesień 2019, 01:59:42 »
Cytat: "Markuss1"
Czy to jest taki dźwięk jak w moim temacie tutaj?
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12854


Dokładnie.Denerwujące.Ciekawe co by na to powiedzieli w ASO?
Chyba nawet nie warto pytać...