Autor Wątek: Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?  (Przeczytany 4478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline S(o)enator

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« dnia: 01 Wrzesień 2018, 10:28:51 »
Cześć i czołem. Zamierzam zmienić auto. Od kilku lat bardzo mnie interesuje Hyundai Sonata/Grandeur, niestety, bardzo ciężko kupić te modele, jest ich mało na naszym rynku, szczególnie Grandeur. Znalazłem kilka sztuk i bardzo bym prosił o Wasze opinie odnośnie ich. Może ktoś mieszka w tym regionie, mógłby sprawdzić je za opłatą czy coś?
Pozdrawiam.

Grandeur - Miesiączkowo
Sonata - Kraków

Offline S(o)enator

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2018, 20:58:25 »
Nikt, nic?

Offline S(o)enator

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2018, 11:22:29 »
Bardzo pomocne forum

Offline Tarender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2018, 13:27:57 »
Hej, też szukałem sonatki od ok roku, aż wkońcu się odważyłem i zakupiłem takową ale z silnikiem 2,0 benzyna+ zagazowałem i ogolnie jestem mega zadowolony (przesiadka z passata b6) auto mega ciche,plastikowe ale świetnie spasowane, dużo lepiej od passata! może właściwości jezdne nie sa idealne (trochę miękko) ale ogólnie auto cudne :) jak masz więcej pytań pisz na priv

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2018, 17:26:47 »
Czasem warto trochę poszperać na forum - wątków tego typu było już sporo, komentarze są raczej bardzo pozytywne, choć jeden nie upilnował oleju i potem oglądał wał w kabinie, drugiego dziwi, że niedogrzana Sonata na 2km odcinku spala zima 16 litrów na setkę.

Fajne, wygodne i przestronne auto - bierz!

 Ja chyba następnego wezmę Grandeura, ale potem już będę się downsizingował aż skończe Hondzie Jazz ze słomkowym kapelusikiem na tylnim podszybiu ;)

Offline S(o)enator

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień 2018, 18:43:27 »
Który z tych dwóch lepszy? Czym się różnią te modele? Pomoże ktoś obejrzeć?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Wrzesień 2018, 15:00:27 »
Lepszy do czego? Jesli do lansu to raczej Grandeur. Potężny i żwawy silnik, lepiej dopasowane detale, więcej elektryki.

Nie wiem jak z akcesoriami (haki, relingi dachowe) do Grandeura. Do Sonaty nie ma żadnych problemów.

O części się nie martw: wszystko mozna kupić, a duperele się w tych autach nie psują.

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2019, 20:57:42 »
Podepnę się z ciekawości bo znalazłem takie ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-sonata-hyundai-sonata-hybrid-se-2016-jak-nowy-197km-automat-ID6BxDZg.html#3a3fd73476

Co prawda, w przebieg nie wierzę. 3500km, a samochód z 2016 :D W dodatku z USA, gdzie tłucze się dużo większe przebiegi. Pewnie stał gdzieś nieźle rozwalony. No, ale pomijając to, bo generalnie nie jestem konkretnie TYM egzemplarzem zainteresowany, ale ogółem modelem Sonata. Rozumiem, że jego żywot w Polsce skończył się bodajże w 2012? Teraz zostaje ew. sprowadzenie z USA (tak jak Accorda).
Ma ktoś jakąś stronkę gdzie można coś więcej poczytać? Jak z częściami do roczników, które nie są już dostępne na polskim rynku? Byłby spory problem?
Bo nie wiem czy brać w ogóle taką opcję pod uwagę.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Czy warto kupić Sonatę/Grandeura?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń 2019, 15:50:54 »
Nowa Sonata z zewnątrz ładna... a środek wyglada jak Elantra 2019...