Autor Wątek: Zysk jazdy na gazie (?)  (Przeczytany 22887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olek1982

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Marzec 2012, 07:46:06 »
U Ciebie pali 10 litrów lpg. U mnie z jakichs względów mniej niż 12 nie spala, stąd różnica. Moze chodzi o technikę jazdy, bo zauwazylem, iż na lpg jade na wyzszych obrotach i bardziej go cisne, bo muli. Nigdy wcześniej gazem nie jeździłem, a tym bardziej z ASB, wiec nie mam punktu odniesienia. Opieram sie tylko na opinii poprzedniego właściciela i moich wyliczeniach, iż to auto mniej niż 12 nie spali.

Czy możliwe jest, ze ta instalacja u mnie jest jakas lewacka ?

szimon

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień 2012, 21:00:28 »
Witam fanów LPG :)
chętnie podzielę się swoimi wynikami jazdy na gazie.
Istalacja koniec września 2010, aktualnie prawie 31 tys km przejechane.
Zysk netto ok 1300 zł.
"W koszty" wliczam wszystko:
-instalacja 2300
- tankowanie benzyny /co 3-5 tankowania gazu/
- wymiana filtrów co 10 tys
- a nawet droższy przegląd okresowy

Posiadam dokładne wyliczenia od poczatku. Kilometr przejechany na gazie jest u mnie ok 12 groszy tańszy. Czyli odejmując koszty instalacji przy bieżącej eksploatacji jestem do przodu jakieś 3600 za te 1.5 roku.

NieAmator

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Kwiecień 2012, 10:26:58 »
kto pamięta moja starą lantre to wie że była zgazowana spalanie benzyny na trasie 7 litrów miasto 10 spalanie gazu trasa średnio 8 litrów raz udało mi się zejść 7,8 litra miasto 11,5 do 13 zależy jak butowałem raz mi 14 wchoneła ale to czerwone pole było obowiązkowe. tak więc zyski miałem ogromne ;) trasa Kielce-Mielno Mielno -Kielce wyszło mi ok 240 zł. Zwykła stara instalacja LPG. Zbyt wielkiej różnicy w dynamice nie było

CormaQes

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Kwiecień 2012, 11:30:01 »
W moim Getzie, przejechałem 75 km (stacja-praca-stacja) za 10,07zł przy cenie 2,7zł. ;) Mam świetną drogę do pracy, cały czas utrzymuje licznikowe 85km/h i schodzi ponizej pięciu litrów LPG na sto kilometrów:)

lukasz

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Maj 2012, 13:28:47 »
Mam lpg w Accencie od 10 lat (ok. 220 tys. km na gazie). Spala ok. 20% więcej niż benzyny. Do tego przez te lata wydałem na samą benzynę ok. 20% tego co na gaz. Poza tym wymieniałem reduktor i listwę. Próbowałem to kiedyś obliczać, wszystkie koszty, przeglądy, dodatki. Przy dzisiejszych cenach i średnim spalaniu ok. 7 litrów benzyny na 100 km wychodziła mi oszczędność ok. 10 zł na 100 km.

Czyli coś można zarobić, ale dużo mniej niż wydawało się na pierwszy rzut oka i do tego pewnym kosztem własnego komfortu (częściej trzeba tankować, jeździć do gazownika, jest mniej miejsca; być może mniej ekonomicznie się jeździ, bo taniej, itp.)

Hants

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Maj 2012, 00:09:18 »
Cytat: "olek1982"
U Ciebie pali 10 litrów lpg. U mnie ...... mniej niż 12 nie spali.

Czy możliwe jest, ze ta instalacja u mnie jest jakas lewacka ?


Bardzo dbam o filtr powietrza i swiece. To wazne podzespoly, więc wymieniam je regularnie.

Myslę, ze powineneś podjechać do jakiegos porzadnego speca od gazu na regulację.

vesoly

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Maj 2012, 21:44:36 »
Potwierdzam chociaz sam w to nie wirzylem. Przejezdzilem od poprzedniej wymiany filtrow lpg ponad 30000km i spalanie mialem na poziomie 11litrow. od razu po wymianie spalanie spadlo mi do okolo 9,5l. Prowadze zapiski w autocentrum i tankuje co 3-5 dni wiec ta roznice od razu zauwazylem. Gdy wczesniej wymienialem filtr co 10000 nie  bylo zmian w spalaniu po wymianie wiec jednak jak widac warto dbac o czyste filtry.
Tak serio to zupelnie tego nie rozumiem. Przeciez gdy filtr jest zapchany to leci mnie gazu przez niego! Dobra, zartowalem ;)

olek1982

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Maj 2012, 18:37:54 »
Dawno mnie tu nie było. Mi również udało sie juz zejść z tym silnikiem do 10l gazu, ale pooo....wymianie opon na nowsze :D

Hants

  • Gość
Zysk jazdy na gazie (?)
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lipiec 2012, 00:57:49 »
Cytat: "olek1982"
ale pooo....wymianie opon na nowsze :D


Chłopie - właściwe cisnienie w oponach ma fundamentalne znaczenie :-)

Rozważ jeszcze wywalenie koła zapasowego i ogólnie podróze ultralight - jakieś ćwierć litra na 100 do zaoszczędzenia ALE..., raz złapałem gumę i roczne oszczędności szlag trafił :-)