Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Stukanie w okolicach lewego słupka, oraz trzaski z  (Przeczytany 24567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafcio007

  • Gość
Witam problemów z i20 ciąg dalszy, od paru dni słyszę stukanie w lewym słupku, na wysokości głowy, dzieje się tak głownie gdy jadę po nierównościach, natomiast gdy jadę z małą predkością na 1 lub 2 biegu, słyszę trzaski, taki dziwny dzwięk, jakby coś się przepalało tak to ujmę z deski rozdzielczej. Jutro dzownie do serwisu i umawiam się na wizytę w Lublinie. Wcześniej opisywałem problem biegu wstecznego, byłem w serwisie  i kazali mi wyjeździć autko tak do 1,5tyś km i jeśli będzie nadal problem zglosić się. To teraz czeka ich miła niespodzianka :) 3 usterki.

Ktoś ma pomysł co to może być?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:48:25 przez Brt »

ZacnyRycerz

  • Gość
Nie martw, nie jestes sam. W i20 ktorym latam też skrzypi w desce rozdzielczej, na prawo od radio gdzies glebiej.
Dodam, iż odczówam lekkie drżenie na jedynce, jakby zamach był źle wyważony.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Jestem w trakcie wyjasniania problemu ze stukami w desce. Myslalem ze to rury od nawiewow, w serwisie stwierdzili, ze to deska trze o slupek i stad te dzwieki. Sprawa jest w toku, niestety pojawily sie nie mile problemy ale to opisze w swoim temacie po zakonczeniu sprawy.

rafcio007

  • Gość
jutro jadę do serwisu w sprawie stuków z lewego słupka, jak się uporają z tym, mają się zajać biegiem wstecznym i deska rozdzielczą, no zobaczymy, eh mam nadzieje że kupna i20 nie będę żałował

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Cytat: "rafcio007"
jutro jadę do serwisu w sprawie stuków z lewego słupka, jak się uporają z tym, mają się zajać biegiem wstecznym i deska rozdzielczą, no zobaczymy, eh mam nadzieje że kupna i20 nie będę żałował


Mi na bieg wsteczny powiedzieli TEN TYP TAK MA, po częsci sie z nimi zgadzam, bo w innych autach tez mi sie zdarzalo ze ten wsteczny nie wchodzil za pierwszym razem.

Mysle ze kupna i20 nie bedziesz zalowal. Pilnuj jednak sprawy z deska, zeby wszystko dobrze zlozyli.


P.S

el_kapitan prosze odpisz na PW

ZacnyRycerz

  • Gość
Wsteczny jak w każdym azjacie, z zgrzytem a nawet wcale :)
Nigdy Hondą nie jeździliście  :-P  To juz azjatycka tradycja :)
Brak synchronizatora na wsteku, ale za to malutkie raczki skladaly skrzynki niesmiertelne praktycznie.

rafcio007

  • Gość
na bieg wsteczny w serwisie, odpowiedzieli wpierw ze to normalne, ale gdy zacząłem naciskać i mówić ze wątpię aby to było normalne w nowym aucie, to kazali wyjeździć, 1,5 tys km i jeśli problem będzie występował, to wymienią olej. Moim zdaniem to nie jest tak, że ten typ tak ma, bo dla mnie to jest usterka jeśli trzeba parę razy wrzucać bieg, no ale wiadomo serwis serwisem.

ZacnyRycerz

  • Gość
Zadna usterka, tak ma byc  ;-)  Wg mnie caly w tym urok.
To nie szmelcwagen ktory sam wszystko robi za Ciebie a Ty czekasz az cos sie spier...i
Skrzynia ma byc prosta i niezniszczalna.

rafcio007

  • Gość
tylko dlaczego trzeba wrzucać dwa razy bieg? Nie można za 1 razem? Jest w instrukcji gdzieś podane o wrzucaniu biegów? Bo jeśli nie, to wydaje mi się że bieg wsteczny powinien wchodzić jak reszta, za 1 razem.

W instrukcji jest tylko o tym, że przed włączeniem biegu wstecznego ustawić drążek zmiany biegów w położeniu neutralnym.

Wiem, że się czepiam teraz, ale sprzedawca zapewnił, że wsteczny wchodzi od razu i żadnych problemów nie ma. Dlatego tak się tego uczepiłem wstecznego. :)

ZacnyRycerz

  • Gość
Uczepiles sie wstecznego bo tyle wiesz o samochodach i motoryzacji, co ja o farbowaniu włosów najwidoczniej. I równe bogate masz doświadczenie  :mrgreen:
Dla takich jak Ty polecam Golfy, Passaty, A4 i najlepiej w automacie  ;-)

"W instrukcji jest tylko o tym, że przed włączeniem biegu wstecznego ustawić drążek zmiany biegów w położeniu neutralnym. "
Jesteś moim idolem od dzisiaj, nie mam pytań  :mrgreen:

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Stukanie w okolicach lewego słupka, oraz trzaski z deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2012, 21:38:35 »
tak mam male doświadczenie, dlatego pytam ot tego jest forum prawda, ale cóż, najlepiej od razu się śmiać z kogoś, po prostu jeśli bylem w salonie i sprzedawca twierdził że wsteczny wchodzi normalnie za 1 razem,a teraz takie kwiatki to ja cos zle myślę? W instrukcji jest coś podane o podwojnym sprzęgle??? Nic takiego nie widzę, dlatego jako zwykły normalny człowiek mam prawo mieć co do tego pretensje. I nie rozumiem tutaj podejscia  bo ten typ tak ma.

Tak samo jak nie rozumie twojego podejscia: Golfy, Passaty itd, i to w automacie, ucze się jeździć itd nie zaprzeczam, ale jeśli pytam to oczekuję normalnej odpowiedzi.

Ty tylko napisałeś że tak ma byc zero argumentów. Ot urok. Dla mnie to nie jest urok, jeśli muszę się martwić o wrzucanie biegu wstecznego i ewentualnie na 2x sprzeglo, albo z 1 na wsteczny.

Tym bardziej, że w ASO utwierdzili mnie w przekonaniu, że tak nie powinno być i sami zalecili wymianę oleju w skrzyni biegów jeśli problem będzie nadal występował. Wiec ja tutaj jestem głupkiem czy oni?

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Stukanie w okolicach lewego słupka, oraz trzaski z deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2012, 21:42:59 »
Mi w i20 wsteczny nie zawsze wskoczy, czasem to czuje po ręce ze nie wejedzie, zreszta znam ten problem od dawna i z przyzwyczajnia zanim wrzuce wsteczny zawsze wrzucam inny bieg i dopiero wsteczy, jezeli to nie pomaga to trzeba jeszcze raz wysprzeglic i po sprawie.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i20 PB] Stukanie w okolicach lewego słupka, oraz trzaski z deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marzec 2012, 22:15:34 »
W moim Gacku bieg wsteczny też nie zawsze wchodzi za pierwszym razem.
Jak czuję opór, to puszczam lekko sprzęgło i bieg gładko wchodzi.
Czasami jeżdżę samochodem syna lub synowej i tam też tak jest.

ZacnyRycerz

  • Gość
[i20 PB] Stukanie w okolicach lewego słupka, oraz trzaski z deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marzec 2012, 00:05:24 »
Nie złość sie Rafcio, poprostu wyzej napisalem, iż skrzynie biegów w azjatach jak i w ogóle azjatyckie samochody są produkowane w troszkę inny sposób niz europejskie (i chwała im za to). Skrzynie biegów zazwyczaj nie posiadają synchronizatora na wstecznym biegu, stąd jego zgrzyt a czasami opór calkowity. Rzadzi to się poprostu swoimi prawami, ale dale poczucie pełnego kontaktu kierowcy z maszyną. To od CIebie zalezy jak te ząbki tam wskoczą. Prostota i sposób konstrukcji odwdzięcza nam się słynną "japońską" niezawodnością. Dla mnie samochód ma duszę, gdy zgrzytnie na wstecznym   ;-)

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Stukanie w okolicach lewego słupka, oraz trzaski z deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2012, 00:15:09 »
po prostu oszaleć można, jedni twierdzą że to usterka, drudzy że wszystko w porządku, tak samo w ASO wpierw, że to normalne, a potem że to jednak dziwne i będą wymieniać olej, a jak nie pomoże to skrzynie biegów rozbiorą, paranoja totalna, jednak widzę, że tak po prostu w tych skrzyniach już jest :) Nie gniewam się spokojnie, w takim razie zostaje problem bocznego słupka i skrzypienia deski rozdzielczej. Będę informował co ASO poradzi na to. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi