Autor Wątek: Zgon dpf-a czy moze coś innego?  (Przeczytany 7678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kisiek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Czerwiec 2018, 22:59:47 »
Witam.Ja wywaliłem dpf w normalnym warsztacie gdzie naprawiają tłumiki.Podjechałem tylko po wgranie map.200 pln wycięcie i 500 pln mapa.Po wywaleniu dpf można normalnie dojechać do  gościa żeby wgrał mape.Więc parę stówek do przodu. :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline k3s4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Re: Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Luty 2020, 14:25:07 »
Cytat: "Alonzo_"
Hej.
Jak pisałem w wątku o wypalaniu dpfa ostatnimi czasy wypala mi filtr co 100-150km.
Od ok 8 tyś km jak zacząłem to śledzić czestotliwośc się zwiększa. Pływało w granicach co kilka setek  ale teraz już to jest lekki dramat.
Kilka dni temu pierwszy raz w życiu furki (83kkm)zapodane zostało wypalanie serwisowe (z kompa)
Na starcie wykazął niecałe 14 g sadzy, po pierwszym wypalaniu zeszło na 3,9 g w połowie drugiego pokazało się 0.
Zadowolony wymienilem oliwe na drugi dzień.
Ale przejechałem 130 km  miejsko i zaczął znowu wypalać. Po wypaleniu wskoczyłem na autostradę. Zrobiłem ok 140 km - bez wypalania. Ale dziś rano 25 km miejsko i znowu wypalanie poszło....Qrfa
Podjechałem do kolegi na komp. Poziom sadzy 4,3g (jakoś tak).
Zapuszczone serwisowe i zrzucił na zero.
Ciśnienie na dpfie chyba ok bo po wypaleniu na wolnych pokazuje 0 a przegazówki podbijają wartośći do 10 kPa jak się go zbutuje na wysokie ale zaraz spada.

I teraz rebus -  o co kaman?
Zgon gpfa? Zdarzają sie czytam.  Głównie jeżdże pod miastem i po mieście, często wypala na pewno od ok 8 tyś km jak na to zwracam uwagę a pewnie od ok 15-12 tyś (gdy zaczął dolewać)
Czy może coś innego?
Silniczek chodzi lux, pali na dotyk czy -20, czy jest ciepło, chodzi równo, nie buja, nie szarpie, nigdy nie wyrzuciło checka.
Na kompie żadnych błedów z silnika.....

Obstawiamy filtr....a może  jeszcze gdzieś szukać przyczyny?


jakim softem sprawdziles ile gram sadzy jest na DPF ?
mam delphi, ale nie widze opcji sprawdzenia poziomu sadzy..

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Luty 2020, 14:02:26 »
W Delphi nie ma opcji sprawdzenia nagromadzenia sadzy, cały czas jest wartość 0