Autor Wątek: Zgon dpf-a czy moze coś innego?  (Przeczytany 7676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj 2018, 17:34:51 »
Cytat: "krzysiekchl"
Alonso czy ogarnales temat?
Pytam, bo po wymianie DPF na używany mam wypalanie co 200 km. Tak jak na początku na moim starym. Zastanawia mnie skąd dokładnie taki sam wynik.
Czy ktoś się orientuje, który czujnik powoduje wypalanie? Świeżo przed wypalaniem czujnik roznicy ciśnień podawał wartości 1mbar na jałowym biegu


Przecież pisałem o algorytmie wypalania. Jest zawiły. Pewne są 2 przypadki. Jeden to wypalanie proforma co daną ilość km która się zmienia w zależności od stylu jazdy ( miasto lub po za miastem) druga stopień zapchania filtra . Niestety nie wiesz które wypalanie się załączy . Te dwa wypalanią wiem na pewno z tego co się dowiedziałem przy wywaleniu filtra.

Offline Piotras85

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj 2018, 19:10:52 »
Ja raczej bym obstawił na uszkodzony czujnik różnicy ciśnień albo czujnik temperatury spalin.

Offline krzysiekchl

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Maj 2018, 20:18:06 »
Czujniki założone są od drugiego DPF. A jakie są objawy usterki czujnika roznicy ciśnień ?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj 2018, 07:05:04 »
Wydaje mi się że walił by ci wtedy błędem jakimś tam. A jeśli nie daje różnicy ciśnień to wydaje mi się że nie załączy wypalania od zapełnienie . Pozostaje tylko proforma , ale ona będzie się różnie załączać w zależności od stylu jazdy.

Offline Piolo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 64
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2018, 09:16:46 »
Mam prośbę do kolegów, którzy wywalili DPF, potrzebuje namiar na Warszawę lub okolice.....cos sprawdzonego do polecenia.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Czerwiec 2018, 10:14:43 »
no ja mogę polecić w Łodzi tylko http://www.g-lab.pl/

Offline marcin_kutno

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Czerwiec 2018, 22:58:53 »
Jaki jest koszt, co robiłeś i jak to wpłynęło na spalanie?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Czerwiec 2018, 07:52:53 »
1800zł - wywalenia i wyłączenie dpf i mapa . Moc poszła na 168km. Spalanie trochę spadło. Ogólnie trzyma się koło 8 z tym 90% miasto.Na tracie miałem jakieś 5,8 autostrady ,ekspresówki. Wszystko zależy os stylu jazdy i warunków. Ale i tak spadło spalanie. No i nie myślę o tym dziadostwie :)

Offline struksik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Czerwiec 2018, 09:17:52 »
Przy jakim przebiegu to zrobiłeś? Wylatuje coś z tłumika (jakieś czarne chmury)?

Offline Piolo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 64
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Czerwiec 2018, 09:19:04 »
Ponawiam prośbę o namiar w Warszawie i okolicach na sprawdzonego magika od dpf-a.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Czerwiec 2018, 11:01:53 »
Cytat: "struksik"
Przy jakim przebiegu to zrobiłeś? Wylatuje coś z tłumika (jakieś czarne chmury)?


Wszystko opisałem w temacie DPF. Przebieg teraz mam jakieś 116 tys. robiłem to w lutym. Na hamowni jak go żyłowali to obserwowałem wydech ( już był bez dpf) jak mocno przygrzał na dużych obrotach na chwilę pojawił się lekki czarny dymek. Tak to czysto. Kwestia jeszcze ,żeby mapa była zrobiona dobrze.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Czerwiec 2018, 11:04:39 »
Tu znaczącą rolę ma kondycja konkretnego egzemplarza - układu wtryskowego.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Czerwiec 2018, 11:25:27 »
Cytat: "marcin_kutno"
Jaki jest koszt, co robiłeś i jak to wpłynęło na spalanie?

Marcin, ja tez jestem z Kutna i też robiłem w Łodzi w g-lab. Jedz śmiało do gościa , to stary obcykany w temacie tuner . Mi zrobił moje i40 na 156 koni przy czym zostawiliśmy DPF .

[ Dodano: 2018-06-06, 11:51 ]
Cytat: "MD13"
1800zł - wywalenia i wyłączenie dpf i mapa . Moc poszła na 168km. Spalanie trochę spadło. Ogólnie trzyma się koło 8 z tym 90% miasto.Na tracie miałem jakieś 5,8 autostrady ,ekspresówki. Wszystko zależy os stylu jazdy i warunków. Ale i tak spadło spalanie. No i nie myślę o tym dziadostwie :)

ile ci pali???????? 8 ??? Ja pierdole :-) bardzo dużo . Kiedy sprawdzałeś filtr powietrza? Mi jakiś  czas temu zaczął podejrzanie  dużo palić. Czasem nawet 7,5 -7,6 gdzie normalnie palił mi 6-6,6 .
Kupiłem nowy filtr powietrza, zamontowałem i odrazu spadło do  normalnego poziomu .Przy czym  filtr który wywaliłem nie był jakiś zasyfiony .

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Czerwiec 2018, 12:58:29 »
Cytat: "Venom"
.Przy czym filtr który wywaliłem nie był jakiś zasyfiony


Zapewne był, tego nie zobaczysz. One mają małą przepsutowość, a syfu w powietrzu dużo. Mój rekord w ten weekend to 4,9 przy dsytrybutorze, jazda może i emerycka ale się nie spieszyło. Za to po wymianie filtru :)

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Zgon dpf-a czy moze coś innego?
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Czerwiec 2018, 14:52:18 »
Cytat: "Venom"
ile ci pali???????? 8 ??? Ja pi*** :-) bardzo dużo . Kiedy sprawdzałeś filtr powietrza? Mi jakiś  czas temu zaczął podejrzanie  dużo palić. Czasem nawet 7,5 -7,6 gdzie normalnie palił mi 6-6,6 .
Kupiłem nowy filtr powietrza, zamontowałem i odrazu spadło do  normalnego poziomu .Przy czym  filtr który wywaliłem nie był jakiś zasyfiony .


Tak będzie, mam AUTOMAT jak siedzę w korku to tak jest. A teraz w Łodzi to jakaś makabra się robi. Robię krótkie odcinki i więcej stoję niż jadę :(