Autor Wątek: Przegląd serwisowy.  (Przeczytany 19287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rallat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Lipiec 2019, 16:12:14 »
Jeśli pozwolicie, to dla tych co są za wymianą oleju co dwa lata i 30000km, szczególnie od nowości, polecam filmik.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Listopad 2019, 19:02:19 »
Jestem po przeglądzie 15 000 km / 12 miesięcy w nowym ASO w Długołęce.
Ceny:
Przegląd: 160 zł
Inspekcja nadwozia: 64 zł
Uszczelka korka miski olejowej: 2,48 zł
Filtr oleju: 31,36 zł
Odtłuszczacz (?): 17,99
Łącznie 275,83 zł

Olej miałem swój, ale gdybym się zdecydował na ich to wyszłoby (o ile dobrze pamiętam) 211. zł/3,6 l
Ogólnie roboczogodzina dla tego silnika to 320 zł.
Obsługa klienta i czas na plus, od wejścia do wyjścia z serwisu minęło ~2h.

Poprosiłem też o wymianę filtra kabinowego i tutaj mieli małą wpadkę, wpadł im liść gdzieś do systemu przez co nawiew furkotał. Zauważyłem to dopiero w domu, ale sprawę załatwili następnego dnia w 15 minut bez umawiania więc sumarycznie mogę polecić ;)

Offline jason

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Listopad 2019, 08:44:10 »
iPeace, dzięki za dokładny cennik. A jak wygląda czas oczekiwania? Po przygodach w Jaremko czas chyba zmienić miejsce serwisowania.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Listopad 2019, 20:41:21 »
Coś o tym wiem... W Jaremko chciałem likwidować szkodę, dzwoniłem na początku września to termin mi dali na... STYCZEŃ 2020 xd W Kaliszu zabrali się do roboty po kilku dniach.
Do Nawrota dzwoniłem 3 dni wcześniej z propozycją konkretnego terminu, więc nie wiem czy dali by radę szybciej. Ale ten pierwszy przegląd trwa bardzo krótko więc też było łatwiej.

Offline Michu90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Listopad 2019, 11:10:15 »
Jak Kalisz oceniasz?

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Listopad 2019, 17:37:46 »
Doświadczenie mam tylko z działem blacharskim, wszystko wykonali poprawnie, nie widać śladów naprawy.  Na przedniej szybie została taka mgiełka widoczna pod słońce, zauważyłem to niestety po czasie. Bałem się że to lakier ale zeszło po mocniejszym machaniu mikrofibrą. Nie mniej, na przyszłość warto dokładniej sprawdzać elementy które nie były naprawiane :D

Offline olo018

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Styczeń 2022, 23:10:01 »
Witam przegląd roczny i gwarancyjny po 4 latach przebieg 14,5tk wykonany w Austrii ,wymienione  olej w silniku wszystkie filtry,przegląd karoserii,i przegląd gwarancyjny ,razem  tylko 430,00   Euro. ;D

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Luty 2022, 10:40:38 »
Mam pytanie co byście poradzili. Samochód z 2018 roku, benzyna 1.4 100 KM, przebieg ok 41000. Olej wymieniam bardzo często, filtry itp. tak samo. Zastanawiam się nad wymianą świec zapłonowych. Warto wymieniać przy takim przebiegu i czy to coś zmieni? Zaznaczam, że nic niepokojącego nie zauważyłem, jeżdżę natomiast bardzo dużo po mieście i krótkie dystanse. Drugie pytanie to jak można sprawdzić jakie świece są zakładane na pierwszy montaż, zwykłe czy irydowe?

Offline iKingPin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Luty 2022, 10:42:21 »
Wg instrukcji świece wymiana przy 160 tyś km  :)
Nie zaprzątaj sobie tym głowy  :)

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Luty 2022, 14:17:58 »
Drugie pytanie to jak można sprawdzić jakie świece są zakładane na pierwszy montaż, zwykłe czy irydowe?
Wykręcić jedną i stwierdzić przy pomocy oczu.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Luty 2022, 14:31:48 »
jak można sprawdzić jakie świece są zakładane na pierwszy montaż, zwykłe czy irydowe?
Prościej się chyba nie da.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Marzec 2022, 17:14:23 »
Koledzy, za mną czwarty przegląd serwisowy - podobno jakiś główny, większy. ASO twierdzi, że wykonali 28 czynności, co zajęło ponad 2 roboczogodziny. Wymienili olej (mój), filtr kabinowy (mój), filtr powietrza (mój) i filtr oleju (ich).
Zapłaciłem prawie 900 zł, a jeszcze w drodze do domu zapłaciłem mandat 200 zł za prędkość. To był najdroższy przegląd w życiu. Jak mój ojciec o tym usłyszał to skwitował krótko: kupiłeś nowe auto i ciągle pakujesz w niego pieniądze. Cóż... ma rację. On w swojego 25-letniego Passata tyle nie wkłada, co ja w i30.
W związku z tym zastanawiam się, czy nie warto już podziękować ASO i olej zmieniać u lokalnego mechanika. Co o tym sądzicie?

Przy okazji, jak potem ustawić w komputerze samochodu informację o kolejnym przeglądzie?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Marzec 2022, 19:21:33 »
No niestety ASO hyundaia należy do najdroższych ;D Ktoś tu dawniej pisał, że za sam olej wołają po 70zł za litr. Dałeś swoje rzeczy to policzyli drożej za robociznę i wyszli na swoje.  A na policję teraz trzeba bardzo uważać bo dostali nakaz i wszędzie łapią nawet u nas po wioskach by zarobić na wydatki rządowe.

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Marzec 2022, 20:31:52 »
W każdym serwisie hyundai-a za plecami doradcy serwisowego wisi duża tablica z kosztem przeglądu. Robocizna bez kosztów materiałów, jeżeli materiały są twoje to dopłacasz za utylizację. Dwie godziny po nowych stawkach to może być w okolicy 600zł, coś musiałeś wymieniać z ich części płyn hamulcowy? świece? coś do skrzyni?
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2022, 20:34:05 przez ojojo »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Marzec 2022, 00:00:06 »

W związku z tym zastanawiam się, czy nie warto już podziękować ASO i olej zmieniać u lokalnego mechanika. Co o tym sądzicie?
Oczywiście! Najmłodsze auto, jakie kiedykolwiek kupiłem, miało 5 lat i z żadnym autem nie jeździłem do aso. I żyję. I dbam (o te swoje, o auta żony już nie, bo to strucle).