Autor Wątek: Przegląd serwisowy.  (Przeczytany 19286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:26:56 »
Cytat: "Limakos"
[ Dodano: 2018-07-17, 16:24 ]
Cytat: "wtom"
filtr przeciwpyłkowy wymienia się co roku!, bo dłużej nie nadaje się do eksploatacji
filtr powietrza wymienia się co 25tys km, również przy naszym stanie powietrza i zanieczyszczenia dróg dłużej nie nadaje się do eksploatacji


To chyba nie są interwały dla i30? Dyskusja jest o tym co jest wymagana przez producenta. Jeżeli kogoś stać i chce dmuchać na zimne to nikt nie zabroni wymiany filtra przeciwpyłkowe oraz powietrza co 12 miesięcy.


nie chodzi tu o instrukcje tylko o zasady użytkowania. już dawno życie udowodniło, że wymiany co 30tys wymyślili księgowi a nie mechanicy i silniki tego nie wytrzymują. dobrze napisał kolega, że mechanicy z aso radzą mu wymieniać częściej, bo wiedza co mówią. oleje zgodnie z zasadami wymienia się co 15tys syntetyki, co 10tys półsyntetyki mineralne co 5tys.
jak chcesz aby śmierdziało ci skarpetami i zgniłą szmatą w kabinie to możesz sobie zgodnie z książką filtr kabinowy wymieniać to samo tyczy się powietrza (biorąc poziom smogu w naszych miastach). wybór nalęży do ciebie, możesz jeździć autem 3 lata, serwisować je jak ci napisali w książce i je opędzlować, ale jak chcesz dłużej i bezawaryjnie to stosuj się do zasad a nie książki obsługi. tam też np. piszą, ze oleju w skrzyniach automatycznych się nie wymienia, za to klient później przyjedzie na wymianę skrzyni  :-P

qbadm

  • Gość
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipiec 2018, 00:46:10 »
Filtr powietrza do i30 PD 75zł, czekam na zamienniki ale jeszcze nie ma, za to filtr paliwa w 1.6crdi to dopiero smaczek :) Wkład wspomnianego filtra 170zł i wymiana około 200zł, bo umieszczony jest pod akumulatorem, który trzeba wymontować...

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipiec 2018, 11:51:36 »
ja kupuję oryginalne manele w hurtowniach/sklepach w Korei lub USA przez Ebaya.
koszt średni to 50 a czasami więcej % taniej, przesyłki idą 1-2tyg.
jak ci się nie spieszy to polecam poszukać

qbadm

  • Gość
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipiec 2018, 15:55:11 »
Wymieniłem na oryginał, wymianę oleju mam dopoero za 10tys. więc wtedy liczę, że zamienniki już będą w PL :)

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Wymiana co 30 tys i 2 LATA
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipiec 2018, 12:32:24 »
Witam czy jestes pewny ze co 30 tys i 12 miesięcy ???

Mi sprzedawca powiedział że serwis z wymiana oleju jest co 30 tys i dwa lata !!!
I mowie tu o wolnossacym silniku 1,4 ! ! !

!!!

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
SERWIS
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lipiec 2018, 13:08:27 »
Jeszcze wczoraj sprawdziłem w książce mam wpisane 24 miesiące lub 30 tyś km Hyundai I30 MPI 100 KM

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lipiec 2018, 00:27:39 »
Nie wiem, gdzie wyczytałeś te 24 miesiące, bo w ściągniętej z internetu instrukcji I30 2017 wyraźnie napisano, że dla silników MPI wymiana oleju co 30000 km lub 12 miesięcy.
W instrukcji, którą dostałem do mojego I30 PDE Go! Plus, dokładnie wymieniono silnik 1,4 MPI i dla niego również 30000 km lub 12 miesięcy.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lipiec 2018, 10:46:43 »
te normy są dla durnych Europejczyków  :mrgreen:  bo frajerów można czesać na kasę, naprawią silnik za grube euro lub kupią następny samochód
w korei czy usa masz normalne okresy wymian oleju
dla przykładu zamieściłem taką samą tabelę, ten sam rocznik i30

pięknie widać różnicę dla silnika 1.4TGDI

Offline Limakos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Lipiec 2018, 21:56:48 »
Wątpię czy jest to ta sama tabelka. Krzaczki wyglądają pięknie i nawet bez ich znajomości widać, że jest to tabelka dla interwałów przy użytkowaniu w trudnych warunkach.
Jak widać różnice nie są już takie wielkie, a wynikają z tego że rynek europejski ma duże parcie na zwiększanie interwałów serwisowych.

Offline liet

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Grudzień 2018, 09:39:57 »
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wykonaniem przeglądu w Hyundai Inter Car Nowak w Krakowie to składowe ceny przeglądu po 15kk kształtują się następująco:
- przegląd nadwozia (lub jak to ujął aktualny Kierownik Serwisu (poprzedni już nie pracuje) - przegląd lakieru - 70 zł
- przegląd po 1 roku + filtr oleju +  uszczelka korka miski olejowej - 301 zł
Wygląda na to, że to moja ostatnia wizyta w tym serwisie. Pomijając kwestie cen, które są o kilkanaście procent wyższe niż u konkurencji najbardziej znięchęca mnie "fachowość" pracowników serwisu oraz brak profesjonalizmu przy obsłudze klienta. Auto ma rok, a historii z tym serwisem uzbierało mi się już całkiem sporo...
Jeżeli może ktoś doradzić gdzie warto w woj. małopolski warto serwisować auto, będę wdzięczny.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Grudzień 2018, 19:19:04 »
Cytat: "liet"
przegląd lakieru - 70 zł
czy możesz napisać na czym polega przegląd lakieru? Czy są do tego użyte jakieś narzędzia, przyrządy? Jeśli tak to jakie?

Offline liet

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Grudzień 2018, 20:11:34 »
W książce serwisowej są dwie kategorie - przegląd okresowy i przegląd nadwozia. Miejsce na wpisy dotyczące przeglądów nadwozia zaczynają się na stronie 39 w książce gwarancyjnej. W moim przypadku pracownik ASO po prostu optaszkował wszystkie elementy. Czy faktycznie jakikolwiek przegląd miał miejsce, nie wiem bo nie mam tego jak zweryfikować. In plus że samochód został umyty (być może właśnie po to, aby można było ocenić stan nadwozia), mimo iż w zleceniu przy tej czynności widniało "NIE".

Offline morion8

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Grudzień 2018, 16:02:56 »
Prawdopodobnie płaci się za przegląd lakieru , gdzie głównym narzędziem pracy jest oko fachowca i tyle.  Jak dla mnie większość tych przeglądów to jest totalna ściema, a zwłaszcza przeglądy które nie wymagają specjalistycznego sprzętu.
Klient powinien obowiązkowo być przy tego typu czynnościach, no chyba że dany warsztat ma coś do ukrycia.

Kolejna sprawa to budowanie zaufania "Klient---- firma Hyundai"  powinna się przejawiać tym, że raz na jakiś czas przedstawiciel firmy zagląda tutaj na to forum i dba o relacje z Klientami. W XXI wieku to powinno być podstawą i pewną formą komunikacji, wszak świat już dawno oparty jest na sieci internet.  Wówczas moglibyśmy sporo rzeczy na bieżąco wyjaśniać. Poza tym firma by na pewno zyskała , przynajmniej wizerunkowo. Zwłaszcza że forum odwiedzają głównie świadomi użytkownicy, a nie przypadkowe osoby.
W wielu krajach taka forma komunikacji jest już standardem.
Czekam na odwagę ze strony Hyundai.  :-)

Offline mrozek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Pierwsze 16 tys. km zrobione.
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Lipiec 2019, 19:04:00 »
Mój też już po pierwszym przeglądzie. blisko 16 tys. w 8 miesięcy.
Nie wiem ile kosztował, bo dwa pierwsze przeglądy mam za darmo.

Co do auta. Żadnych problemów.Oleju nie bierze. Przed wymianą miał tak 1/4 na miarce. Jak dotąd sprawuje się bez zarzutu.

Offline miro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Przegląd serwisowy.
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lipiec 2019, 11:02:53 »
Ja też po przeglądzie, 16 tys. w dobre 3 mce  :-D Wyszło w sumie koło 960 zł z wymianą filtra powietrza. Czas koło 5 godzin. Oleju nie bierze wcale. Spalanie jakieś 5,5 średnio (komputer zaniża trochę). Będę serwisował co 15 tys. jak poprzednie auta, do tej pory ta "strategia" sprawdziła się i z silnikami nie miałem nigdy problemów.
Z ciekawostek to według mnie klima słabo działa i drzwi fatalnie się zamykają (najgorzej klapa bagażnika, ale pozostałe też często się nie domykają, trzeba poprawić), ASO twierdzi że tak ma być i wszystko jest ok.