Autor Wątek: [Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne  (Przeczytany 1877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bmserwis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« dnia: 13 Czerwiec 2017, 19:21:53 »
Witam jako nowy posiadacz Hyundai'a Accent'a z 2000 roku silnik 1.3 75KM.
Mam z nim kilka problemów:
-po pierwsze podciśnienie w baku to już doszedłem, że do zaślepienia EVAP (jak rozumiem mam wykręcić zawór, a w przewody wkręcić śruby),
-po drugie mam bardzo duży problem z instalacją elektryczną, mianowicie sieje zakłóceniami przez co wyłącza się instalacja gazowa (po podłączeniu pod zewnętrzne zasilanie jest wszystko OK), wymieniłem klemy na nowe, poprawiłem wszystkie masy, po włączeniu świateł i dmuchawy centralka gazowa wyłącza się, po zgaszeniu włącza się z powrotem,
-po trzecie samochód zagotował mi się i wylał płyn chłodniczy w trasie, wymontowałem termostat i od tego czasu jest OK czy możliwe że była to wina zawieszonego termostatu?
-samochód faluje na wolnych obrotach, ale tylko czasami wydaje mi się że ma to związek z tymi zakłóceniami w instalacji elektrycznej,
-są momenty kiedy samochód muli się na wolnych obrotach po dodaniu gazu jakby go dławi, jak już wkręci się na obroty jest OK, czy winna może być przywieszająca się pompa paliwa?
- w samochodzie generalnie było sporo namieszane w instalacji, ktoś nieumiejętnie wyciął alarm (odcięcie na ECU i na pompę paliwa) między innymi pompa była podłączona na stałe przez przekaźnik po przekręceniu kluczyka, przywróciłem oryginalne podłączenie.

[ Dodano: 2017-06-14, 11:27 ]
Podmieniłem na sprawne używane od znajomego:
-cewkę zapłonową,
-silniczek krokowy,
-przepływomierz.
Bez zmian

[ Dodano: 2017-06-14, 14:53 ]
Wyczyściłem przepustnicę, nadal bez zmian. Na gazie jest znacznie lepiej? Czy winna może być pompa paliwa?

Offline bmserwis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2017, 21:45:55 »
Po wyczyszczeniu przepustnicy i przepływomierza raz jeszcze, samochód odzyskał kondycję.
Po podpięciu pod komputer (wcześniej wykasowałem błędy) pojawiły się dwa błędy sond lambda -
P0141 i P0135
Oprócz tego mam do wymiany nagrzewnicę (cieknie).

Offline bmserwis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2017, 11:03:04 »
Podmieniony akumulator na inny także nic nie zmienił.

[ Dodano: 2017-06-17, 11:06 ]
Odczyt błędów także robiłem, poza błędem drugiej sondy za katalizatorem brak błędów.

[ Dodano: 2017-06-17, 18:11 ]
Kolejna usterka usunięta, okazało się że nie jest to nagrzewnica jak podawał mechanik lecz węża do nagrzewnicy na ścianie grodziowej. Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić opaski zaciskowe, jedna rozpadła mi się w ręce kiedy jej dotknąłem. Także informacja dla innych zwróćcie na to uwagę.

[ Dodano: 2017-06-17, 18:18 ]
Błąd pierwszej sondy także zniknął po odpięciu przewodu od gazu podłączonego do niej.

Offline bmserwis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2017, 18:48:16 »
Wymiana alternatora nic nie dała problem nadal występuje.

Offline jupczyslaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2017, 02:06:21 »
W moim przypadku podciśnienia w baku pozbyłem się wymieniając korek wlewu paliwa. Co do przerywania to spróbuj wymienić / podmienić filtr paliwa i trochę na wyższych  obrotach pojeździć. U mnie też coś z instalacją elektryczną jest nie tak. Jeszcze warto spróbować zamienić przekaźnik od pompy paliwa. Co do układu chłodzenia to szczelność jest najważniejsza.ciężko się od powietrza Hyundaia. Zwróć uwagę czy po nocy poziom cieczy w zbiorniczku jest inny niż gdy auto jest zagrzane i czy węże są twarde czy miękkie. Napisz  to może coś podpowiem.

Offline bmserwis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2017, 08:23:49 »
Problemy rozwiązane:
-wymieniony sterownik centralki gazu,
-powodem problemów z układem chłodzenia była nieszczelność na wężu przy bloku silnika i uszkodzony korek na chłodnicy, po naprawie wszystko OK,
-dziękuję za sugestię o korku wlewu paliwa, na razie odłączyłem zawór EVAP ale wkurza mnie check na desce, wymienię korek i dam znać

Offline jupczyslaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[Accent LC] Problemy z instalacją elektryczną i inne
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2017, 08:13:36 »
Nie wymieniaj korka to jednak nic nie da ja myślałem że pomogło to a zapomniałem że zatkałem evap. Po jego uszczelnieniu dalej podciśnienie mam w baku.