Autor Wątek: [Accent X3] brak kompresji  (Przeczytany 4528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Accent X3] brak kompresji
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lipiec 2017, 14:46:34 »
Ja mam wartości fabryczne  15,5 kg/cm2 (15,2 Bar) i nie oznacza, że jest świetnie, bo auto bierze ponad litr oleju na 1000km i po mocnym przegazowaniu troszkę zakopci.

Pytałem się mechanika, który naprawia Hyundaie i powiedział mi, że po prostu jest to uszczelnione przez olej, bo skoro go spala w takiej ilości, to są albo zużyte (lub stojące) pierścienie lub uszkodzona gładź cylindra. Fakt kopcenia po mocnym przegazowaniu, a nie kopceniu po odpaleniu po nocy, wskazuje na pierścienie.

U mnie lekko przyhamowało z olejem po zastosowaniu Valvoline 5W-50, ale nie są to jakieś zmiany drastyczne.

Robiłeś analizę spalin, u mnie na wolnych obrotach jest na granicy dopuszczalnych wartości, przy 3 tys. obrotów przekracza niektóre parametry dwukrotnie?

Offline jupczyslaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[Accent X3] brak kompresji
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Lipiec 2017, 08:33:52 »
Analizy spalin nie robiłem. Ile ona kosztuje ? Postaram się zrobić w najbliższym czasie. Dzięki za info o tym kiedy ma kopcić. A jeśli kopci rano po nocy to UPG ?

Offline jupczyslaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[Accent X3] brak kompresji
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Sierpień 2017, 08:08:00 »
Czy analizę spalin można zrobić gdzieś poza stacją kontroli pojazdów ? Może ktoś zna jakieś miejsce na Śląsku ? Jeszcze proszę o info jak czytać wyniki i jakie wnioski może nasunąć. Czy wyjdzie gdyby był przytkany wydech lub katalizator nie sprawny lub druga sonda lambda ?