Autor Wątek: [i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodz  (Przeczytany 18325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oleey

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Załączam ku przestrodze zdjęcie filterka w pompie paliwa po przejechaniu 20k km. Tak zapchany filtr powoduje gwizd (świszczenie) pompy, a po czasie błędy Check Engine związane z brakiem ciśnienia na listwie wtryskowej.

Czyszczenie wykonałem samodzielnie, ponieważ ASO kasuje za tą usługę 300 zł wmawiając klientowi, że tankuje byle jakie paliwo. Kwestia niestety nie do udowodnienia, że tankuję tylko na markowych stacjach.

Jest to prawdopodobnie wada konstrukcyjna pompy nie przystosowanej do polskich biokomponentów dodawanych do ON.

Ten sam problem występuje w i30 i Tucsonie. Sitko jest identyczne.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2017, 16:36:39 »
Czyli to jeszcze jeden filterek oprócz paliwa i tego sitka w baku? No to bajka ;)

Offline mortens

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2017, 09:27:05 »
Gdzie się on dokładnie znajduję ? Zaraz obok filtru paliwa ? i czy ciężko się dostać w to miejsce :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2017, 18:18:21 »
Waszek_rmc pisałem o tym filtrze tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8601&postdays=0&postorder=asc&start=15

Oczywiście świszczy pompa CR bo w zbiorniku gdzie jest siateczka pompy nie ma.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2017, 19:20:56 »
OK, czyli to nie żaden nowy wytwór a ta nieszczęsna siateczka :) 300 zł za czyszczenie, to chyba jakaś kpina:)
Jak będę wymieniał oleje i filtry i poproszę o sprawdzenie tego

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec 2017, 15:39:31 »
A może tak samemu... czym to czyściłes? Benzyna ekstajcyjna? Dostęp jest utrudniony? W ogóle jak się do tego dostać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2017, 18:54:53 »
Filtr jest w zbiorniku paliwa pod kanapą.

marcink

  • Gość
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwiec 2017, 10:02:09 »
Witajcie, właśnie siedzę w serwisie ASO i mam taki sam problem. Samochód: i40 FL 1.7. CRDI. Wcześniej nie wiedziałem co było powodem świszczenia, ale tutaj mi pokazali. Przed chwilą widziałem sitko tak samo brudne jak na zdjęciu powyżej.

Całe szczęście nie wmawiali mi, że tankuję badziewie, ale że po prostu procent biokomponentów jest w Polsce na tyle wysoki w ropie, że takie rzeczy się dzieją. Czy wada fabryczna? Chyba się tego nie udowodni... Oficjalnie chyba nie ma żadnych akcji serwisowych w tej sprawie.

Mam nadzieję, że nie wezmą za to 300zł.... rozumiem, że ASO musi zarobić no ale...

Offline oleey

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2017, 08:45:28 »
Cytat: "waszek_rmc"
A może tak samemu... czym to czyściłes? Benzyna ekstajcyjna? Dostęp jest utrudniony? W ogóle jak się do tego dostać?


Pompa u mnie znajduje się w bagażniku pod ostatnią sekcją podłogi bagażnika przy tylnej kanapie (kombi). Dostęp jest średnio trudny, ze względu na to, że muszę zdemontować fragment podłogi (plastikowe spinki) oraz metalową klapkę oddzielającą kabinę od spodu auta. Później pozostaje odkręcenie pompy ze zbiornika, odczepienie przewodów paliwa i wyjęcie całości na zewnątrz. Niestety wszystko robi się leżąc w bagażniku...

Czyściłem benzyną ekstrakcyjną i delikatnie zeskrobywałem śrubokrętem. Siateczka filtra jest dość delikatna.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2017, 18:00:11 »
Też mam kombi, z tym, ze 2011 rok. Jestem ciekaw jak to u mnie wygląda, mam auto od 3 miesięcy w kraju. Wcześniej jezdziło sobie na włoskim dieslu - może tam nie walą tylu dodatków BIO do paliw...

marcink

  • Gość
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwiec 2017, 22:58:09 »
Cytat: "marcink"

Mam nadzieję, że nie wezmą za to 300zł.... rozumiem, że ASO musi zarobić no ale...


W ASO W Gdyni zapłaciłem 150 zł brutto, jeszcze w miarę znośnie mając na uwadze że są tam jakieś plastikowe spinki i coś może dla osoby nieznającej tematu po prostu popękać.

Pan w serwisie mówił, że to przez normy dot. dopuszczalnej procentowej zawartości biokomponentów = czyli przez polskie paliwo.

Jeśli masz z Włoch, to pewnie nie od razu się zapcha ;) Co ciekawe, pan powiedział mi, że w i40 to jeszcze jest spoko, bo słychać że świszczy. W i30 podobno w ogóle nie słychać... i ludzie często o tym nie wiedzą.

Chyba po prostu będzie trzeba to czyścić profilaktycznie co 20-30 tys. kilometrów i tyle.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Czerwiec 2017, 21:24:24 »
Czy aby na pewno w zbiorniku paliwa macie elektryczną pompę paliwa?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Czerwiec 2017, 07:07:34 »
A może byc tak, ze nie wszystkie maja ten filtr? Ciekawe jaki wpływ na to ma jazda na paliwach premium...

marcink

  • Gość
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lipiec 2017, 12:35:10 »
A premium mają więcej biododatków czy jak?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipiec 2017, 17:37:01 »
Wydaje mi się, że powinny mieć mniej, nie wiem. Tak sobie gdybam