Autor Wątek: [i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodz  (Przeczytany 18326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Denny4

  • Gość
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Lipiec 2017, 14:25:33 »
No to mnie sprowokowaliście i sam zajrzałem jak to u mnie wygląda.  :->
Cała operacja zajmuje 2,5 godziny bez większego spinania się.
Najlepiej położyć tylne oparcia i na półleżąc zdemontować mały schowek w podłodze 4 spinki.
Następnie 4 wkręty i ściągamy pokrywę otworu w podłodze.
Teraz dokładnie czyścimy wszystko z błota i piachu odłączamy wiązkę i dwa przewody paliwowe.
Odkręcamy ok. 9 wkrętów na klucz 8mm i delikatnie wyciągamy smok ssący oraz pływak z pomiarem poziomu paliwa.
NIE MA ŻADNEJ POMPKI jest TYLKO sitko !!!
Auto krajowe tankowane tylko na ORLENIE - ON ekodiesel od chwili kupienia. Aktualny stan licznika 60 tyś. Myślę że po 100 tyś. tak samo by wyglądało. Tym bardziej że nie jest to brud STAŁY tylko coś w rodzaju galarety która znajduje się po OBU stronach sitka. Tak od środka też jakby jakaś pleśń lub bakteria obrastała tylko te sitko. Wydaje mi się że czyszczenie tego nie ma najmniejszego sensu, a świst pompy i zapchane sitko to efekt NAPRAWDĘ brudnego paliwa i syfu w zbiorniku nie jakichś tam biokomponentów.
Zdjęcia poniżej. :-D

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lipiec 2017, 19:40:00 »
Denny4 dziękujemy za szczegółowe zdjęcia.

No i się wyjaśniło że w zbiorniku nie ma elektrycznej pompy więc z jakiego miejsca wydobywa się ten pisk?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lipiec 2017, 21:25:46 »

leonek67

  • Gość
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Sierpień 2017, 22:07:26 »
Witam Forumowiczów
I również ja postanowiłem obejrzeć te sitko w baku i tak jak kolega Denny4 opisał i pokazał i również u mnie sitko całe zalepione szlamem.
Ale ja zaglądałem dokładnie do baku i żadnego tam syfu nie ma ,auto przejechało 56000 tyś.km i tankowane od nowości na  stacji ORLEN w szczególności ON BIO.
Myślę że rzeczywiście te paliwo BIO tak szlami nam te sitka i mam pytanie czy paliwo Verva też jest na tych komponentach BIO?
Pozdrawiam Forum

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2017, 22:58:24 »
Cytat: "leonek67"
auto przejechało 56000 tyś.km


Zgłoś do rekordów Guinnessa!

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Sierpień 2017, 05:21:16 »
Tak jak pisałem wyżej, czy komuś podczas gwarancji serwis kazał dolewać do baku tego środka?
Co do pytania o dodatki BIO to chyba jeden pies czy paliwa premium czy zwykle... ewentualnie może Shell, skoro jego v-power jest średnio 30 gr droższy od verwy i jako jedyny jest importowany w całości.

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpień 2017, 23:23:55 »
Dzisiaj tez postanowiłem zajrzeć do zbiornika i było jak u kolegów wyżej. Dodam, ze od równego roku tankuje tylko na BP paliwo Ultimate. Wcześniej nie wiem jak było użytkowane, aktualny przebieg 20500km. Świsty były słyszalne od tygodnia regularnie po odpaleniu auta, wcześniej występowało to rzadko ale było słyszalne już 6 miesięcy temu.

leonek67

  • Gość
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień 2017, 21:58:22 »
Witam
To jeszcze zostali nam forumowicze którzy tankowali na Shell i Lotos ciekawe czy też tak mają ,ja wysłałem do Orlena pytanie czy do paliwa Verva też do daje się komponenty BIO załączyłem fotki ( :-P ) i cisza .
Pozdrawiam

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpień 2017, 22:47:39 »
Teoretycznie Shell na pewno w całości jest importowany (mówimy o v-power), ale pozostałe to zwykłe paliwa (czyli z komponentami BIO...)

Ponawiam pytanie odnośnie środak TUNAP, czy ASO zalecało wlewanie tego do baku? Wg opisu to sieje spustoszenie w mikrokosmosie, czyli naszych bakach :) Tylko pytanie, jeżeli rozpuszcza to co dalej dostaje w du**...

Offline struksik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Sierpień 2017, 13:43:58 »
Cytat: "leonek67"
Witam To jeszcze zostali nam forumowicze którzy tankowali na Shell i Lotos ciekawe czy też tak mają ,ja wysłałem do Orlena pytanie czy do paliwa Verva też do daje się komponenty BIO załączyłem fotki ( :-P ) i cisza. Pozdrawiam

Lałem na Lotosie od nowości, mam wszystkie faktury w 100% udokumentowane. Przy 25 000 km zaczęła tak gwizdać że siedzieć w samochodzie się nie dało, a przechodnie oglądali się za samochodem. Serwis we Wrocławiu zawołał 375 zł i powiedział że operacja trwa 40 minut, na początku myślałem że jest to faktycznie tego warte, ale po wątku tutaj postanowiłem to rozebrać i wyczyścić samemu teraz uważam że cena to delikatny żart. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o mechanikę i mi operacja zajęła 2 godziny ze złożeniem. Sitko wyczyszczone, po wyczyszczeniu okazało się że siła ssania przez pompkę musiała być tak duża że je wgniotło delikatnie do wewnątrz. Nagar jakim było otoczone był nie do opisania, zdjęcia które zamieszczacie w 100% oddają klimat. Zalałem teraz pierwszy bak Vervę na Orlenie i jest na ten moment ok. Generalnie z tym sitkiem to kicha straszna, też zastanawiałem się nad tym dodatkiem rozpuszczającym ten syf tylko boję się o silnik, bo przecież jak to się rozpuści to znaczy że leci dalej i czy to się na common railu nie osadzi, w komorze spalania czy gdziekolwiek?

Offline mariusz00-82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Listopad 2017, 18:38:52 »
Czy po wyczyszczeniu sitka trzeba coś odpowietrzać??? Czy wyjmujesz czyscisz wkładasz i wszystko działa??

Offline orzelek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Listopad 2017, 20:25:15 »
Jeśli zmieniasz filtr paliwa przy tej operacji a warto dołożyć te 30 zł i zmienić to na filtrze masz taki grzybek naciskasz do uzyskania go twardego i gotowe a przy samym czyszczeniu siatka to tylko odpalasz czekasz chwilę żeby wszystko wróciło do normy i gotowe

[ Dodano: 2017-11-08, 20:28 ]
Panowie z jednej strony trzeba się cieszyć że zamatowali takie sitko bo wyobrazić sobie można co się stanie jak dostało by się do silnika

Offline mariusz00-82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Listopad 2017, 21:21:30 »
Kolego a te przewody są przykręcone czy na jakichś zatrzaskach ??

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Listopad 2017, 07:31:17 »
Cytat: "waszek_rmc"
Słyszeliście o tym? Ktoś to stosował? Tak jakby lekarstwo dla crdi...

http://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/tunap/tunap-195-fuel-guard-biodiesel-na-mikroorganizmy,p427718287

i co? Bedziesz testował?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Gwiżdżąca (świszcząca) pompa paliwa - ku przestrodze
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Listopad 2017, 07:46:59 »
Nie wiem jeszcze, skoro środek coś rozpuszcza to pytanie gdzie dalej ten skoncentrowany syf trafia :) czy podczas gwarancji ASO coś takiego zalecało?