Autor Wątek: Centralny - jak to działa?  (Przeczytany 1711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 2plus2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Centralny - jak to działa?
« dnia: 23 Maj 2017, 10:53:30 »
Witam
Mam pytanie o to jak działa fabryczny centralny. Kupiłem i30 (rocznik 2011) i mam taki problem że po dojechaniu do celu podróży wysiadam z auta i chce np wyjać dziecko z tyłu, drzwi jednak wszystkie są zaryglowane z wyjatkiem tych od kierowcy które otworzyłem klamką. Aby otworzyć drzwi z tyłu, musze albo nacisnąć przycisk na boczku drzwi kierowcy, albo zamknąć centralny pilotem i otworzyć pilotem. Samo otwarcie nie działa bo sterownik pewnie myśli że auto jest juz otwarte. Jest jakis sposób żeby zmusić centralny do otwierania sie jak tylko otworze drzwi kierowcy po zgaszeniu silnika? Czasami drzwi się otwierają wszystkie ale zwykle jest tak że otwierają sie tylko te jedne od kierowcy... Jeśli nie ma innego sposobu to chętnie nawet wyłącze całkowicie samozamykanie się centralnego po ruszeniu auta. Da się to zrobić?

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Centralny - jak to działa?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2017, 11:55:09 »
Jak zakupiłem swój samochód to nie zamykał się, tylko ręcznie mogłem przyciskiem. Po serwisie gdzie zaprogramowali mi aby przy 40km/h same drzwi się zamykały. I teraz aby z tyłu otworzyć drzwi muszę wyciągnąć kluczyk lub otworzyć przyciskiem lub kluczykiem.

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
Centralny - jak to działa?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2017, 15:06:10 »
Wyciągnij kluczyk po zgaszeniu silnika.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Centralny - jak to działa?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2017, 09:33:21 »
U mnie wystarczy, że wyłączę zapłon i drzwi się odryglowują. Miałem dokładanego pilota do centralnego.

Offline 2plus2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Centralny - jak to działa?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2017, 21:18:05 »
Oczywiście wyciagam kluczyki ze stacyjki po zgaszeniu silnika, jak inaczej bym uzył pilota?
Problem polega na tym że po zgaszeniu silnika nie otwiera sie centralny w całym aucie....

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Centralny - jak to działa?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2017, 22:22:09 »
A więc tak, czy po przekroczeniu 20 lub 40 km/h drzwi same się ryglują, czy robisz to ręcznie przyciskiem?
W i30 działa to w następujący sposób:
są dwie osobne funkcje, które się uaktywnia w BCM (body Control Modul),
pierwsza odpowiada za zamykanie auta po przekroczeniu prędkości ( do wyboru 20 lub 40 km/h) a druga za otwieranie. Automatyczne odryglowywanie drzwi następuje po unieruchomieniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki, jeżeli to nie następuję, to znaczy, że panowie w serwisie dali dupska, bo uaktywnili autolock ale nie uaktywnili auto-unlock. Musisz złapać kogoś z kabelkiem i programem i uaktywni lub do pierwszego lepszego salonu Hyundai i tam ci uaktywnią auto-unlock. Czasami robią to bezpłatnie a czasem koszt to tyle ile kosztuje podpięcie do kompa.