Autor Wątek: [Getz] [Getz] Zwiększenie mocy  (Przeczytany 11168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lizi0

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« dnia: 13 Wrzesień 2008, 18:15:11 »
Witam,

Mam Getza 1.3 82KM ostatnimi czasy brakuje mu już mocy.

Możecie podpowiedzić co można zrobić aby zwiększyć moc w tym autku??
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:02:49 przez Brt »

LeszekC

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2008, 20:16:07 »
zacznijmy od tego ze hyundai getz wystepowal tylko z silnikami 1.1 (66KM), 1.4 (97KM), i 1.5 (88KM) w deasel-u wiec na poczatek proponuje poprawne sprawdzenie jaki ma się samochod i z jakim silnikiem.

co do zwiekszania mocy pierw zadbalbym o bezpiecznstwo, wymiana hamulcow na lepsze i o wiekszej srednicy, zainwestowanie w zawieszenie dobre a pozniej majac taka baze zaczac grzebac w silniku

ale domyslam sie ze ma byc wszytsko tanim kosztem wiec kup sobie filtr stozkowy powietrza, wyjdzie cie mniej niz 100 zł, szybciej nie pojdedziesz ale bedziesz mial wrazenie ze jedziesz szybciej i powinno starczyc..

ps. czytaj forum.. tuning kazdego auta dziala na tej samej zasadzie..

Brt85

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień 2008, 20:28:34 »
Cytat: "LeszekC"
zacznijmy od tego ze hyundai getz wystepowal tylko z silnikami 1.1 (66KM), 1.4 (97KM), i 1.5 (88KM) w deasel-u wiec na poczatek proponuje poprawne sprawdzenie jaki ma się samochod i z jakim silnikiem.

Silnik 1,3 występował w rocznikach 2002-2004, potem został zastąpiony przez 1,4. Więc proponuję doczytać trochę. Był jeszcze 1,5Crdi(82KM)[D3FA-chyba] w wersji 3 cylindrowej, o ile dobrze pamiętam.

BartBartez

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrzesień 2008, 21:03:35 »
Cytat: "LeszekC"
co do zwiekszania mocy pierw zadbalbym o bezpiecznstwo, wymiana hamulcow na lepsze i o wiekszej srednicy

Myślę, żę zbędna sprawa przy takim silniku. 100 KM i tak nie osiągnie.

Wywal kata jeśli nie straszne Ci są przeglądy i ekologia.

LeszekC

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrzesień 2008, 09:19:46 »
skoro tak mowicie, ja sie powolalem na storne oficjalna hyndaia i tam nie ma ich w ofercie, ale skoro tak mowicie to przepraszam - zwracam honor.

co do tuningu to jak sie juz dowiedzialem na tym forum, nie warto jesli nie ma sie na wlozenie w samochod partu tys.

chcesz wiekszej mocy, sprzedaj getza i kup cupe :)

Witek

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrzesień 2008, 09:31:16 »
Getz występował jeszcze w wersji 1.6 (coś ponad 100 koni) i w dislu 1,5 (110 KM).

IgoReCzeK

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień 2008, 09:45:49 »
Witam. Owszem występował w wersji 1.6 ale sprowadzany był wyłącznie na zamówienie z Korei. Nota bene mamy takiego Getza w Fanklubie, jak mnie pamięć nie zawodzi to MacTB ma takiego. ;-) Zrywny skubaniec jest przy tym silniku. Nie mniej jednak trafienie takiego egzemplarza w Polsce do zakupu na rynku wtórnym graniczy raczej z cudem. Pozdrawiam Igor.

lizi0

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrzesień 2008, 13:49:49 »
Witam Panowie,

Co do pojemności to były oczywiście autka 1,3 benzyna 60 KW -> 82 KM. Jak chcesz to popatrz w zakładke WASZE GETZ, jest tam moje auto (GETZ Krzysztofa).

Od tamtego czasu auto dość sporo się zmieniło ale to dopiero opisze na forum za jakiś czas. Zdredzę że auto zostało wzbogacone w:

- klimatyzacja ( teraz pracuję nad przerobieniem jej w automatyczną klime dzięki założonemu komuterowi pokładowemu),
- komputer pokładowy ( robiony własnoręcznie),
- wymienione przednie hamulce,
- wymieniony sprzęt grający,
- drobne zmiany w wyglądzie,
- świece firmy BRISK Sport (auto zyskało na mocy),

Dlatego założyłem ten temet aby można było się wypowiedzieć na temat zwiększenia mocy w naszych Getzach.

Czekam na kolejne rady.

PS: Nie wiecie jaką średnice montażową powinien mieć filtr storzkowy w Getzie 1,3.

Jarek

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Wrzesień 2008, 19:04:00 »
Cytat: "lizi0"
Mam Getza 1.3 82KM

Cytat: "lizi0"
Czekam na kolejne rady.

Z tego co pamiętam to 1 rzeczą w tuningu tego akurat silnika jest ingerencja w elektronikę auta, została ona ustawiona na jazdę typowo miejską. Stosunkowo nisko jest ustawiony ogranicznik obrotów.
Jak dla mnie ta zabawa w ogóle nie ma sensu.

MiSieK

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrzesień 2008, 13:22:00 »
Ktoś robił chip tuning Getzowi 1.5 CRDi 88KM ??
Podobno jest przyrost do ok 110KM,a to sporo jak na to auto.
Przymierzam się do takiego i to w najbliższym czasie.
Upatrzyłem sobie coś takiego http://allegro.pl/item432850351_promocja_powerbox_hyundai_crdi_vgt.html
Mechanik z ASO HYUNDAI'a mówił,że u sibie coś takiego założył i jest git.
Co Wy na to??

Cendra

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Wrzesień 2008, 16:16:50 »
lizi0, zaprezentuj swoje auto i opisz dokładnie co zrobiłeś, może to być ciekawy egzemplarz :mrgreen:
Może stworzysz jakieś manuale, żeby pomóc innym w przeróbkach 8-)

wlad

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Wrzesień 2008, 21:56:08 »
Cytat: "MiSieK"
Upatrzyłem sobie coś takiego http://allegro.pl/item432...i_crdi_vgt.html
Mechanik z ASO HYUNDAI'a mówił,że u sibie coś takiego założył i jest git.

nie jestem wprawdzie mechanikiem z ASO hyundai'a,ale zbytnio jakos nie wierze takim uniwersalnym wynalazkom.jesli za 600 zl mozna uzyskac zwiekszenie mocy ze 112 do 140KM,to po co hyundai aby to samo zrobic wprowadzil mase nowych rzeczy-m.in.nowa turbosprezarke o zmiennej geometrii? :shock: przeciez gdyby wprowadzil ten patent,to nie zmieniajac ceny moglby wiecej wydoic z klienta.a chyba o to chodzi w przemysle samochodowym.
ja akurat wierze tylko w solidne podnoszenie mocy-gdy wraz z moca beda podniesione mozliwosci mechaniczne silnika.w dzisiejszych czasach komputerow nie sztuka jest cokolwiek podkrecic-problemem jest,ile tys.km da sie z tym jezdzic.

MiSieK

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Wrzesień 2008, 00:00:42 »
sam sobie odpowiadasz w dwóch ostatnich zdaniach na pierwszą część :) Każda firma wyciąga z silników tyle ile uważa za słuszne,żeby mógł przejechać ze 300 000 spokojnie,a nie maxymalnie wyżyłować i padnie po 100 000 ;)

Tomasz1023

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2008, 00:26:13 »

kris21pl

  • Gość
[Getz] Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Grudzień 2008, 00:02:05 »
mechanikiem nie jestem ale troche mialem z mechanika wspolengo jesli chodzi o zwiekszanie mocy w kazdym aucie jest to mozliwe ale jedno pytanie czy warto ??\
hyundai raczej ze sportem nie byl zwiazany oprocz rajdowej wersji Accent WRC
co moge powiedziec i doradzic swop silnika na 2.0 l z coupe ale wiaze sie to jak wiadomo z kosztami nie tylko silnika ale montazu nie wspomne o wielu innych jak chocby wymiana calego ukladu hamulcowego itp
kolejnym rozwiazaniem jest turbina lecz ta sa koszty ok 10 tys ze wzmocnieniem silnika
kosztowna inwestycja maly przyrost mocy
najtanszym rozwiazaniem jak cie interesuje az tak tuning silnika wstawienie turbiny o 0,3 bar
normalny silnik powinien wystrzymac do 0,3 bara 0,4 czasem 0,5 ale to z ryzykiem
jakis przyrost mocy bedzie ale pamietaj ze juz bardziej bedziesz musial sie troszczyc o silnik i niestety zywotnosc silnika sie zmniejszy
jeszcze taka uwaga stozki roznego typu chipy strumienice jest to bzdura i dla nie doswiadczonych proponowalbym troche literatury jesli czytaja ten post bez skojarzen ze kogos ztad sie tyczy
jak ktos ma pytania zapraszam na gg 9446328