Autor Wątek: Obudowa filtra i poduszka pod silnikiem - Accent '95  (Przeczytany 1020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adams502

  • Gość
Obudowa filtra i poduszka pod silnikiem - Accent '95
« dnia: 11 Listopad 2009, 20:27:55 »
Witam.
Mam accenta I z 95r. 1.3 12V
Zacznę od obudowy filtra powietrza. Przy wymianie filtra zauważyłem, że na spodzie obudowy są 2 dziurki po przekątnej (nie wygląda jakby ktoś je wywiercił, raczej są od nowości) jednak chciałbym wiedzieć na 100% czy wy też tak macie (moim zdaniem służą do odprowadzania wody (jakby się dostała)). Po zatkaniu dolotu powietrza, zasysane jest ono przez te dziurki.

A co do poduszki pod silnikiem to od kupna auta (kupione jako używane) na wstecznym przy niskich obrotach na pół sprzęgle drży silnik (na jedynce też, ale dużo mniej) spotkałem się pierwszy raz z takim czymś (a jeździłem i jeżdżę wieloma autami). Zauważyłem, że ta z przodu poduszka przy chłodnicy jest takiego rodzaju:
Między tymi gumami jest luz i tylko na tej poduszce są zauważalne drgania. W sklepie mają takie za 135zł:

Widać, że się różnią. Czy może ona być problemem i opłaca się ją wymienić na nową?

Zbyszek

  • Gość
Obudowa filtra i poduszka pod silnikiem - Accent '95
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2009, 22:26:46 »
Cytat: "adams502"
Czy może ona być problemem i opłaca się ją wymienić na nową?

Zdecydowanie tak.
Cytat: "adams502"
Widać, że się różnią.

W Intercarsie np. kupisz oryginały w podobnych pieniądzach i nie będzie już problemu z różnicą :-D

adams502

  • Gość
Obudowa filtra i poduszka pod silnikiem - Accent '95
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2009, 10:36:03 »
Ale wydaje mi się, że ta nowe ze zdjęcia jest lepsza od oryginalnej (nie ma żadnego luzu).