Autor Wątek: Tucson nie wchodzi na obroty  (Przeczytany 4706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Tucson nie wchodzi na obroty
« dnia: 28 Wrzesień 2018, 22:32:30 »
Witam
Tucson JM, silnik benzyna + gaz. Zdarzyła się awaria, która wyglądała na poważną. Silnik nie wchodził na obroty, nabierał wigoru dopiero po dłuższej chwili gdy osiągał obroty około 3 - tysięcy. Check wariował, mrugał i zapalał się na stałe. Obroty jałowe niestabilne, choroba się nasilała. Zamówiona wizyta u mechanika dopiero za tydzień.
Postanowiłem zdjąć płytę wierzchnią i popatrzeć na silnik - może jakieś widoczne przebicie albo przegryziony kabel / wiecznie pod maską wizyty gryzoni/.  Wszystko ok.
Postanowiłem wyciągnąć fajki od świec - na trzech cylindrach ok - na czwartym /pierwszy od prawej / fajka mokra jak wyciągnięta z wody. Nad świecą do połowy kanału woda - czysta woda - sprawdzone organoleptycznie. Wytarłem, wydmuchałem sprężonym powietrzem, odpaliłem silnik - choroba usunięta -  silnik chodzi jak nóweczka.
Tylko powstało pytanie - jakim cudem woda dostała się pod fajkę ?????? :shock:  i to w takiej ilości? - płyta ochronna była zamocowana, maska na deszczu nie była otwarta  :roll: , fajka ma na górze uszczelkę.
To na pewno była czysta woda, nie wchodzą w rachubę jakieś pęknięcia, wycieki płynu itp.
zresztą nigdy go nie ubywało.
Ciekawostka przyrodnicza
Pozdrawiam

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson nie wchodzi na obroty
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2018, 06:24:00 »
Mycie silnika,mycie samochodu na myjni bezdotykowej i może wbiło jakoś wodę pod maskę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

czaperek

  • Gość
Tucson nie wchodzi na obroty
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2018, 22:43:49 »
rada jaka przyszła mi do głowy. Podnieś maskę i lej przez chwile wodę na przednią szybę. Może odpływ jest niedrożny i w tym miejscu się woda przelewa?. Miałem kiedyś taki przypadek w Scenicu.

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Tucson nie wchodzi na obroty
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2018, 00:18:10 »
Pomysły Panów są wielce prawdopodobne - sprawdzam aby nie dopuścić do powtórzenia zdarzenia - może się powtórzyć ale już z gorszymi skutkami.
Dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam