Autor Wątek: Tucson, akcja serwisowa tylnej belki  (Przeczytany 6215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« dnia: 04 Kwiecień 2017, 21:59:40 »
Odwiedziłem dziś serwis, uzupełnienie historii, przy okazji przegląd i parę drobiazgów, ogólnie Tucson miał mieć postój na ok. 2 -3 godziny, więc wybrałem się na zakupy. Po około 30 minutach telefon z serwisu, że nie jest dobrze z tylną belką, jakaś część uległa korozji (nie zrozumiałem dokładnie o  którą chodzi, coś związane z tylną belką), ale sytuacja określona na poważną i wymaga natychmiastowej wymiany. Uradowany inaczej pytam więc o cenę takiej pracy, a tu pełne zaskoczenie, naprawa/wymiana zostanie wykonana za darmo w ramach akcji serwisowej, jedyne utrudnienie dla mnie, to spacer do domu, bo części będą dopiero na jutro. Popytajcie u siebie w PL, może jest ta sama akcja.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2017, 02:05:43 »
Dobrze wiedzieć.
W moim Włochu na razie rdza nie występuje, ale kto wie jak to będzie dalej :)

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2017, 02:44:28 »
Powiem tak, u mnie też nie było widać żadnych oznak, można by powiedzieć, że belce przyglądałem się dokładnie, ale jak widać chyba niewystarczająco. Problem stanowił i nadal stanowi niewielki, ale jednak stuk przy gwałtownym skręcie, oraz nagłym przyspieszeniu/hamowaniu z tyłu pojazdu. Przepatrzyłem wszystkie gumy belki, mocowanie, tuleje, wahacze i całą resztę tyłu i nic. Poczytałem trochę,  tu na forum o podobnym przypadku, gdzie autor tematu też walczył bezskutecznie z podobnymi objawami masę czasu i chyba odpuścił, podobnie zrobiłem i ja. Zobaczymy jutro, być może serwis przypadkowym splotem zdarzeń znalazł przyczynę, przynajmniej taką mam nadzieję.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2017, 06:45:12 »
Tylko ciekawe czy w 2WD a 4WD jest takie samo zawieszenie???

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwiecień 2017, 21:23:44 »
Tył się różni, ale z informacji którą uzyskałem dziś wynika, że akcja dotyczy również 4WD. Dla informacji, może komuś się przyda, podobna akcja jest również prowadzona dla KIA Sorento I.

W 2WD akcja  wymiany dotyczy:

HYSBB1CA100QQH CAVITY WAX SONATA RE  Qty. 1
H626100Z010 CROSS MEMBER ASSY RR         Qty. 1
H554482E101 BOLD                                      Qty. 2
H626172E100 BOLT TUCSON 04>                  Qty. 2
H6261817000 FLANGE NUT TERRACAN           Qty. 2

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień 2017, 21:54:26 »
Dokładniej się wpatrze w ten tył.
U mnie nic nie puka,stuka cisza. Na przeglądzie wyszło wszytko ok oprócz przednich gum stabilizatora.
Ciekawe co tam może być nie tak.
Dzięki za informacje.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień 2017, 06:58:35 »
Trzeba będzie wykorzystać wizytę na spocie w Hyundai Keller i podpytać o co chodzi z tą belką, może przy okazji sprawdzą :)

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień 2017, 07:23:56 »
To proszę o jakieś info jak wizyta się odbędzie :) bo też jestem ciekaw :)

Offline sklepkeller

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • http://www.sklepkeller.pl
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwiecień 2017, 17:14:55 »
Tucsony JM objęte są TSB na sprawdzenie stanu zabezpieczenia antykorozyjnego tylnego zawieszenia. Jeśli nie ma poważnych objawów korozji, zostaje naniesiona nowa warstwa zabezpieczenia antykorozyjnego - i tak jest w większości przypadków. Jeśli z tylnym zawieszeniem jest już źle, następuje jego nieodpłatna wymiana. Weryfikacja ma miejsce przy jakimkolwiek zgłoszeniu się do ASO Hyundai - nawet na wymianę opon i jest to akcja obligatoryjna. Klient nie ponosi żadnych kosztów.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Kwiecień 2017, 18:35:20 »
To jak tak to na razie nie mam się czego obawiać.
Jak na razie tył praktycznie w farbie a nie rdzy.
Może uratowało go to, że jest z Włoch.
W lecie walne mu jeszcze jakaś antykorozje :)

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwiecień 2017, 06:40:26 »
Cytat: "sklepkeller"
Tucsony JM objęte są TSB na sprawdzenie stanu zabezpieczenia antykorozyjnego tylnego zawieszenia. Jeśli nie ma poważnych objawów korozji, zostaje naniesiona nowa warstwa zabezpieczenia antykorozyjnego - i tak jest w większości przypadków. Jeśli z tylnym zawieszeniem jest już źle, następuje jego nieodpłatna wymiana. Weryfikacja ma miejsce przy jakimkolwiek zgłoszeniu się do ASO Hyundai - nawet na wymianę opon i jest to akcja obligatoryjna. Klient nie ponosi żadnych kosztów.


Wszystko się zgadza ale prawda jest taka że mało kto tak naprawdę, po zakończeniu gwarancji jedzie do serwisu fabrycznego, nie mówię że nikt nie przyjeżdża ale jest to niewielki odsetek wszystkich używanych samochodów i raczej nie ma tu znaczenia marka samochodu - po prostu.

Co do samej tylnej belki - zapytałem w sobotę na spocie - z tego co mi uprzejmy pan powiedział (nawiasem mówiąc wszyscy na spocie byli mili i uprzejmi - wieeelki plus dla obsługi salonu Hyundai Keller :) )  akcja dotyczy pewnych partii źle zabezpieczonych antykorozyjnie belek i najlepiej podjechać z nr VIN i potwierdzić - mojego Tucsona ten temat nie dotyczy :)

Offline sklepkeller

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • http://www.sklepkeller.pl
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwiecień 2017, 13:54:24 »
We wtorek postaram się zamieścić TSB, sami sobie sprawdzicie, czy Was obejmuje ta akcja.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwiecień 2017, 14:39:20 »
To by była super sprawa.
Dzięki wielkie.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Kwiecień 2017, 15:04:10 »
sklepkeller, Jeżeli są możliwości dotarcia do informacji o akcjach, to moim zdaniem powinien powstać odrębny temat, w którym takie informacje byłyby na bieżąco dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Arni71,  Co do typu akcji, to w moim przypadku było to UNDER BOODY RUST INSPECTION, czyli inspekcja podwozia, ale to już mało istotne. Jeżeli zaś chodzi o odwiedzanie serwisów leciwymi autami, to tu masz absolutnie rację. Mało kto się spodziewa, że dla tych aut serwis może jeszcze coś zaoferować w ramach gwarancji, ale nic bardziej mylnego, o czym sam wielokrotnie mogłem się przekonać osobiście. Nie wiem jak się to odbywa obecnie w PL, ale w IRL kluczem do sukcesu jest aktualizacja danych właściciela, oraz historii auta w serwisie, po której serwisy same pisemnie zapraszają na takie akcje, dlatego nie przypadkowo tam zabłądziłem  ;-)  Ma to też i inne zalety, przy serwisowaniu starszych aut jest wiele grantów, co w konsekwencji przekłada się na cenę, która nie rzadko konkuruje nawet z najbardziej przyjaznymi cenami zaprzyjaznionych mechaników. O takich rzeczach jak jakość części i gwarancja, chyba nie trzeba się rozpisywać.

Offline sklepkeller

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • http://www.sklepkeller.pl
Tucson, akcja serwisowa tylnej belki
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwiecień 2017, 13:27:31 »
Zgodnie z obietnicą.

Tucson JM HCE15-21-P120-JM