Autor Wątek: [Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu  (Przeczytany 2629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smuggie

  • Gość
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« dnia: 30 Marzec 2017, 19:26:45 »
gdzie w santa fe cm jest czujnik zmierzchu odpowiedzialny za automatyczne włączanie i wyłączanie świateł mijania? pytam bo u mnie światła w automacie nie włączają się. Myślałem, że to 2 wypustki tuż pod przednią szybą, ale nie jestem pewny.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2017, 19:49:49 »
Po vin można sprawdzić tutaj https://hyundai.afora.ru/eur/ wtedy wyświetla się fraza "AUTO LIGHT CONTROL".

smuggie

  • Gość
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2017, 21:35:08 »
No właśnie w tym miejscu mam dwa czarne elementy, w tym jeden z małą jasną kropką na środku, jakby miało tamtędy wpadać światło (po lewej). mam pozycję auto na manetce, po vinie też jest "auto light" ale przy przekręceniu na auto światła nawet w nocy się nie włączają. co może być nie tak?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2017, 22:31:53 »
Tak było od początku jak masz auto czy teraz się popsuło?

smuggie

  • Gość
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2017, 23:19:37 »
od początku, ale z tego co pamiętam poprzedni właściciel coś wspominał, że zakleił sobie ten czujnik, tylko że on nie wygląda na zaklejony

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2017, 12:23:16 »
Cytat: "smuggie"
No właśnie w tym miejscu mam dwa czarne elementy, w tym jeden z małą jasną kropką na środku, jakby miało tamtędy wpadać światło (po lewej)

To są chyba czujniki temperatury do klimy automatycznej, a jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to ta "jasna kropka" na lewym elemencie zacznie mrugać na czerwono :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marzec 2017, 17:51:01 »
Na początek trzeba zajrzeć czy czujnik jest na swoim miejscu i czy nie jest uszkodzony.

smuggie

  • Gość
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień 2017, 16:57:33 »
Cytat: "powell"
Cytat: "smuggie"
No właśnie w tym miejscu mam dwa czarne elementy, w tym jeden z małą jasną kropką na środku, jakby miało tamtędy wpadać światło (po lewej)

To są chyba czujniki temperatury do klimy automatycznej, a jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to ta "jasna kropka" na lewym elemencie zacznie mrugać na czerwono :)


nie wygląda to na czujnik klimy automatycznej (mam manualną), a na czerwono nic nie mruga.

[ Dodano: 2017-04-04, 15:24 ]
ten po stronie kierowcy (na zdjęciach po prawej) z białym oczkiem ma napis security indicator ale nie mruga, a ten drugi po stronie pasażera nie ma oczka (po lewej na zdjęciu). Oba w środku mają trochę inną budowę, ten bez oczka też ma jakiś układ scalony, oba mają inne wtyczki. nadal nie wiem po co jest każdy z nich



[ Dodano: 2017-04-04, 18:37 ]
zagadka rozwiązana. ten drugi czujnik bez okienka to czujnik zmierzchu. u mnie w środku był zaklejony czarną taśmą, dlatego nie działało.

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2017, 19:06:59 »
Hmm, ciekawe.
Aż muszę spojrzeć co tam u mnie jest. Lewy "pipsztok" u mnie mruga na czerwono, gdy mam wyjęty kluczyk ze stacyjki. Ciekawe czy w prawym u mnie też jest czujnik zmierzchu, pewnie nie, bo nie mam pozycji "auto" na pokrętle od świateł.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Czujnik zmierzchu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2017, 19:19:03 »
Czujnik 95100-3L000 jest od Auto light control

Czujnik 95410-3K000 jest od alarmu.