Autor Wątek: [Atos] Wysokie obroty przy zapalaniu  (Przeczytany 7498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klib

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« dnia: 12 Wrzesień 2008, 19:21:45 »
Man taki problem od początku jak kupiłem to auto (dwa lata temu). Przy zapalaniu silnik wchodzi na wysokie obroty tak jak by był zapalany z wciśniętym gazen i zaraz obroty spadają do normalnych.
Czy wszystkie te silniki tak mają czy tylko mój?
Co może być przyczyną tego?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:24:06 przez Brt »

Grzesik1

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2008, 19:48:40 »
co to znaczy wysokie obroty? 5000rpm, 400rpm ?

Możesz troszkę jaśniej?

Witek

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2008, 20:35:20 »
U mnie w Atosie tak się działo, jak tankowaliśmy benzyne na tanich, nie markowych stacjach.

klib

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrzesień 2008, 14:23:52 »
Dokładnie nie wiem jakie obroty ale tak na oko to między 3000 a 4000.
Myslę że paliwo tutaj nie ma znaczenia bo było tankowane na stacjah shel, orlenu i bez różnicy.
 ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

LeszekC

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Wrzesień 2008, 20:19:01 »
moze tez byc to wina chipa, bo byly wersje na indie i na europe, i stad moga byc problemy.. ja np mam chip na rynek indyjski i jak jest temp minusowe to mi same obroty spadaja i silnik gasnie, ale jak sie zapali tak za 2 czy 3 razem to dziala juz ok..

wlad

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2008, 22:57:36 »
w moim atosie tez wystepuje taka przypadlosc-ale nigdy na to nie zwracalem uwagi.z tym,ze wystepuje to tylko na zimnym silniku.i na pewno nie jest to wersja na rynek indyjski ani inna sahare :mrgreen: wydaje mi sie,ze po prostu uklad wtryskowy podaje nieco za duza dawke paliwa przy zimnym silniku-a poniewaz nie wplywa to w jakis istotny sposob na eksploatacje,nie zwracam na to uwagi.
wydaje mi sie,ze z tym da sie zyc-czego ja jestem przykladem. ]:->

Witek

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień 2008, 09:05:31 »
Przy zimnym silniku, jak jest załączone zssanie to zawsze są wyższe obroty, ale później obroty spadają, no ale myślę, że autorowi wątku chyba nie o to chodziło :)

No i to, że chipy są "ustawiane" pod konkretne rynki, to raczej mało prawdopodobne. Pamiętajmy, że mówimy o tanich, seryjnych samochodach ;p

LeszekC

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrzesień 2008, 09:16:22 »
ale kiedys o tym bylo i pisali, ze mili wlasnie taka przpadlosc i na gwarancji wymieniali chip i problem znikł i ASO wlasnie taka podalo przyczyne, na starym forum o tym bylo :)

wlad

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Wrzesień 2008, 11:32:21 »
Cytat: "Witek"
Przy zimnym silniku, jak jest załączone zssanie to zawsze są wyższe obroty, ale później obroty spadają,

z tym ze ja mam porownanie do accenta,gdzie po zapaleniu zamiast 850-900bylo 1000-1100 obrotow.i na ucho praktycznie nie bylo to wyczuwalne.natomiast w atosie sa wyraznie duuzo wyzsze obroty-moze nie 3-4 tys,ale obstawiam ze autor tez nie ma w atosie obrotka i swe stwierdzenie podal troche na wyrost[na sluch].

klib

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Wrzesień 2008, 15:07:48 »
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
W tym atosie nie ma obrotomierza, obroty może faktycznie za duże podałem (3000-4000obr) ale i tak są stanowczo za wysokie jak na zimny silnik i pracę na ssaniu, ale po kilku sekundach (2-5) spadają do prawidłowych na biegu jałowym. Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem ale nie chciał bym żeby to było coś poważnego i się szykowała jakaś droższa naprawa.

Jarek

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrzesień 2008, 18:57:37 »
Takie same objawy często są spotykane właśnie w małych silnikach typu Tico, Matiz. Pewnie dotyczy to także Atosa.

franc

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik 2008, 01:08:11 »
Mam atosa od trzech lat i znam go od podstaw bo mam też warsztat,chip o którym kolega pisze,nie istnieje!!!W atosie.Jeżeli mu włożyli czy wymienili to chyba w błotniku. :lol: Obroty są wysokie w większości atosów bo ogólnie silniki 8 zaworowe mają proste ssanie i właśnie jak kolega napisał jest podawane za duże ciśnienie paliwa przez chwilę.To normalne proszę się tym nie martwić.I pamiętać o wymianie filtra paliwa.Ze względu na nasze paliwo krajowe.Pozdrawiam.

wlad

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik 2008, 08:39:02 »
Cytat: "franc"
Obroty są wysokie w większości atosów bo ogólnie silniki 8 zaworowe mają proste ssanie i właśnie jak kolega napisał jest podawane za duże ciśnienie paliwa przez chwilę.

kurcze,a ja zylem w przeswiadczeniu ze moj silnik jest 12-zaworowy... :shock:
bede musial instrukcje obslugi wyrzucic-jest bardzo niekompetentna.

wojtekza1

  • Gość
Wysokie obroty przy zapalaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Grudzień 2008, 21:21:53 »
Witam
Czy udało się już komuś ustalić co może być przyczyną tego wzrostu obrotów. Dodam że na pewno nie jest to ssanie, gdyż rosną znacznie( wydaje mis się że w okolicach 3000). Trwa to około 3-5s. potem jest ok.

Karwass

  • Gość
P R O S T A O D P O W I E D Z ! !
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudzień 2008, 08:17:18 »
Atosy już tak mają i to jest normalne i nic się z tym nie zrobi. DZIęKUJE :)