Autor Wątek: Otwieranie klapy bagażnika z przycisku - zastosowanie spręży  (Przeczytany 2084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Altaro

  • Gość
Witam wszystkich, zastanawiam się czy ktoś z was już kiedyś tego próbował w tym aucie. mam na myśli użycie sprężyn tłocznikowych wspomagających prace siłowników gazowych klapy bagażnika. Robiłem już to w innych autach ale nie bardzo wiem jakich użyć w moim Santku.

Idea polega na tym że po dołożeniu dodatkowego siłownika do centralnego zamka, po naciśnięciu przycisku na pilocie, które pociąga cięgno tak samo jak podczas otwarcia klapy z klamki, unosi się ona i otwiera dzięki popchnięciu jej poprzez sprężyny nałożone na siłownikach.

Robiłem już to w innych autach ale zastanawiam się jakie sprężyny będą odpowiednie do tej klapy i siłowników. Sprężyny kupowałem z tej strony


http://www.obrobkaplastyczna.pl/sprezyny-2.html?id=185

Ma ktoś z forumowiczów już podobną modyfikację za sobą ?

Pozdrawiam

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Otwieranie klapy bagażnika z przycisku - zastosowanie sprężyn tłocznikowych.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2017, 20:23:40 »
Rozumiem, że masz pilota z trzema przyciskami a jeżeli z dwoma to jak to chcesz rozwiązać, bo pomysł mi się podoba. Oglądałem w programie 101 napraw czy coś takiego dokładkę sprężyn. Myślę, że kluczowym będzie ciężar klapy tylnej. Taka moja rada bo robiłeś to w innych samochodach i się udało jakie ciężkie były tamte. Jesteś PIONIEREM więc pewnie nikt Ci nie podpowie ale życzę powodzenia. Moja prośba jak zrobisz to daj znać

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Otwieranie klapy bagażnika z przycisku - zastosowanie sprężyn tłocznikowych.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2017, 08:41:12 »
Na forum ceed był poruszany ten temat. Tylko tam i I30 FD problem był taki, że jak otwiera się z kluczyka bagażnik on nie odskakuje klapa bagażnika, trzeba fizycznie nacisnąć guzik na klapie aby otworzyć bagażnik.

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Otwieranie klapy bagażnika z przycisku - zastosowanie sprężyn tłocznikowych.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2017, 19:14:18 »
W santa fe rygle zamka zwalniane są poprzez wciśnięcie klamki. Modyfikacja żeby klapa sama się otwierała jest możliwa kiedy rygle zwalniane są elekromagnesem.