Autor Wątek: [Lantra 1.8 16V GT 93'] Silnik gaśnie *bez przyczyny II*  (Przeczytany 1922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

makaron

  • Gość
[Lantra 1.8 16V GT 93'] Silnik gaśnie *bez przyczyny II*
« dnia: 01 Czerwiec 2008, 10:43:56 »
Przenosze watek ze starego forum, a wiec sytuacja wyglada teraz tak :
 rozrzad sprawdzony, sprawny. ECu sprawdzone,sprawne. Elektryk mi poweidzial ze to moze byc czujnik "hala , hola? " Jest padniety i raz jest dobrze, a raz zle. Wczoraj np. jedzilem troche lantra w celu sprawdzenia i bylo oky przez pewien czas, a pozniej jak ja zgasilem znow nie moglem jej odpalic, strzelila z tlumika, obraty juz nie skacza. W pewnym momecie byl bardzo dziwny objaw. Po przekreceniu stacyjki samochod w ogole nie krecil, za to w momecie przekrecenia stacyjki wskazówka obrotomierza szla momentalnie do konca i spadala i tak jednorazowo do przekrecenia stacyjka. Po pewnym czasie juz krecila ale nie chiala odpalic, a jak juz odpalila to dlugo nie popracowala... Ile kosztuje ten czujnik? Moze ktos sie orjetuje ile landryna taka jest warta? Bo juz mnie wiem czy ja robic czy ja pociac na zyletki za przeproszeniem

e-gen

  • Gość
[Lantra 1.8 16V GT 93'] Silnik gaśnie *bez przyczyny II*
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2008, 15:58:06 »
Część o której piszesz to:
Czujnik położenia wałka rozrządu , podany przykład akurat jest drogi i na pewno znajdziesz taniej z jakiejś rozbiórkowej Lantry czy Eclipsa.

Ale ja i tak cały czas obstawiam "tranzystory mocy".

d3s0l4t0r

  • Gość
[Lantra 1.8 16V GT 93'] Silnik gaśnie *bez przyczyny II*
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2008, 23:01:44 »
makaron, gdybyś potrzebował części do tego silnika, zapraszam na priv