Autor Wątek: [Getz] Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)  (Przeczytany 1934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thepablo

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« dnia: 09 Wrzesień 2008, 18:37:56 »
Przymierzam się do rozbudowy audio w moim getzie. W myśl przysłowia "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." chciałbym się dowiedzieć czegoś o fabrycznej instalacji, tak aby nie okazało się, że wymienię na podobne, a nawet gorsze :). Szukałem w instrukcji, ale tam nic nie ma. Rozbieranie drzwi tylko po to, aby zobaczyć co tam siedzi to nie najlepszy pomysł.

Mój getz uzbrojony jest w 6 głośników, "syczki" w trójkątach lusterek, pozostałe 4 głośniki w drzwiach (2przód + 2tył).

Czy ktoś wie, jakiej firmy są te fabryczne głośniki, jaka moc, rozmiary? Być może ktoś dokopał się do dokumentacji, albo wymieniał na inne i coś może na ten temat napisać.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:07:46 przez Brt »

termos

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2008, 19:25:56 »
W Getzie 3d miałem tylko 2 głośniki. W drzwiach siedziały jakieś marne papierowe 130mm. Z tego co pamietam to markował je Hyundai, jak bardzo chcesz wiedzieć, to mogę je odszukać, powinny gdzieś leżeć w garażu. Nawet nie myślałem o ich wymianie dopóki ich nie usłyszałem :( Oryginalne głośniki siedzą na plastikowym dystansie, który można bez problemu zamienić na własny dystans i zamontować głośniki o rozmiarze 165mm bez modyfikacji boczków.

thepablo

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2008, 15:03:30 »
Cytuj
jak bardzo chcesz wiedzieć, to mogę je odszukać, powinny gdzieś leżeć w garażu


Wystarczy mi info, że są to 130mm i tak jak napisałeś "papierowe" :). Dobrą wiadomością jest to, że bez wielkich przeróbek można tam upchnąć 165mm, takie właśnie chce wstawić. :-D

RADTUS

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2008, 17:26:40 »
Kolego, jeżeli sprowadzałeś swojego bolida to możesz mieć "bogatszą" wersję audio.
W moim z tego samego roku (przyjechał z Belgii) w drzwiach jest 4x165mm
O ile mnie pamięć nie myli 20W mrs / 40W max muzyczna
Co do firmy to wszystko ma znaczki "H"

p.s planujesz wygłuszenie drzwi ?

Pozdr,

thepablo

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2008, 10:11:57 »
Cytuj
Kolego, jeżeli sprowadzałeś swojego bolida


Przyprowadziłem go z Niemiec. Hmm wiec mogą to być 165mm :roll: . Czy w Twoim z Belgi były zamontowane głośniki wysokotonowe w trójkątach lusterek? Pytam bo być może to ta sama wersja instalacji audio.

Wymieniałeś głośniki, czy z ciekawości zaglądałeś co tam siedzi? Jeśli tak napisz na co zmieniłeś i jak to gra :).

Myślałem o wygłuszeniu, ale narazie analizuje budżet ;-)

RADTUS

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2008, 11:58:19 »
Tak, w tym miejscu mam tweeter-y.
Nie zmieniałem głośników (wiedza nabyta podczas prób podłączenia alarmu pod centralny), ale chodzi mi po głowie wygłuszenie + weryfikacja jakości montażu (zmiana na dystans mdf) dopiero po tej akcji ewentualne modyfikacje.
Obecna wersja mi odpowieda, ale szukam sobie zającia na jesienne wieczory ;))))
Pozdr,

artur17_33

  • Gość
Fabryczna instalacja audio (model 5d, przed liftingiem)
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Październik 2008, 21:40:30 »
Jeżeli chcesz zamocować nowe głośniki bez dystansow koniecznie musisz zrobic nad nimi daszki aby woda na nie nie sciekala. ja tak rozwiazalem moj problem... gdy zamocowalem nowe glosniki do tylnych drzwi w deszczowe dni przez drzwi i glosnik przeciekala woda do srodka (nie wiem jak to mozliwie mysle ze moze przepuszczala membrana glosnika wode ktore splywala z gory drzwi ) Kiedy otwieralem drzwi wykladzina byla bardzo mokra:( dlatego wymyslilem te smieszne daszki. Do tej pory mam spokój... :)