Autor Wątek: Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?  (Przeczytany 2022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eizo

  • Gość
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« dnia: 28 Luty 2017, 20:35:52 »
Cześć. Mam zamontowany fabrycznie podłokietnik w tunelu środkowym. Wersja bez przesuwania do przodu. Mam 178 cm wzrostu i jak siedzę w normalnej pozycji to przód podłokietnika mam jakieś 5 cm za łokciem. Normalna pozycja dla mnie to siedząc opartym nadgarstek lewej ręki jest na górze koła kierownicy. Znaczy to, że nie siedzę z nosem na szybie. No może siedzę trochę wyżej bo tak lubię. Ale podłokietnik prawie z tyłu za fotelem to jakaś porażka. Dla kogo to? Dla małego koreańczyka z nogami długimi jak modelka ? Też macie takie odczucie, że jest za bardzo z tyłu ? Pozdrawiam

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2017, 21:00:24 »
Inne mam auto, ale sytuację taką podobną (176 cm). Opieram sobie na nim łokieć gdy kierownicę trzymam na dole tak na godzinie piątej. A siedzenie jest w najniższej pozycji. Ale odpowiada mi to, nie wysuwam podłokietnika (a można). Gdy podłokietnik za bardzo wystaje to można w niego przydymać łokciem albo (poza autostradą) przeszkadza w zmianie biegów.

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2017, 21:51:07 »
Ja mam wysunięty maks do przodu.
182 cm wzrostu.

Eizo

  • Gość
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2017, 17:57:34 »
ok tylko jak napisałem ja nie mam wysuwanego. A że jeżdżę na co dzień dość sporo autostradą i prowadzę w większości lewą ręką to z prawą nie bardzo mam co zrobić. Podłokietnik jest a jakby go nie było. wrrr...

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2017, 11:02:27 »
Poćwicz zmianę przyzwyczajeń. Dłoń na górze kierownicy to pozycja nieprawidłowa. Mój teść ma identyczną - i jak chce coś zobaczyć na zegarach, to takie "daszki" robi tą dłonią. ;-)

Poprzedni właściciel mojego auta musiał jeździć tak samo, bo na górze gumoszmata (udająca skórę) jest najbardziej wytarta.

Eizo

  • Gość
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec 2017, 20:06:50 »
źle mnie zrozumiałeś. Nadgarstek na górze koła kierownicy to obrazowo miało pokazać odległość oparcia fotela od koła kierownicy (tzn, że nie wciskam się na siłę pomiędzy kierownicę a oparcie) A jeżdżę raczej normalnie na tzw za 10 trzecia :) No i generalnie nie chodziło mi o jakieś zmiany przyzwyczajeń a o problem z długością podłokietnika :)

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
Podłokietnik fabryczny - też tak macie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marzec 2017, 21:11:38 »
szukałeś gdzieś w używkach - można by zamówić i podmienić na wersję wysuwaną ?