Autor Wątek: [i40 VF] Olej skrzynia manualna  (Przeczytany 20270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Czerwiec 2018, 20:03:05 »
Ostatnio czytałem troche o ceramizerach. Dzis rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i opisujać mu moje problemy z z 2ka (opisane wyżej), powiedzial ze trzeba spróbować z mniej gestym olejem oraz nie zaszkodzi zastosować ceramizer. Ważne zeby kupic ten renomowany. Taki tez mam plan bo to ostatnia deka ratunku przed poważniejszymi akcjami i kosztami. Postaram sie wszystko opisać jak juz sie za to zabiorę

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Sierpień 2018, 16:59:45 »
Trochę mi zeszło zabranie sie do wymiany oleju ale wczoraj to nastąpiło. Po przeczytaniu niezliczonej ilości postów na większości wątków na forach gdzie tematem jest problem ze zmiana biegów na zimnym silniku, sprawdzeniu zaleceń Fusch oraz konsultacji z pracownikiem skrzynie.pl zamówiłem nowy olej. FUCHS TITAN SINTOPOID LS 75W90 gl4/5. Dodatkowo zalałem Ceramizer (firmy Cerazmizer) dedykowany do skrzyni biegów. Wnioski na świeżo po przejechaniu 200km: efekt rozbieżności pomiędzy zimnym a gorącym silnikiem jeszcze bardziej się pogłębił. Na zimnym 2 wchodzi bardzo ciężko a po rozgrzaniu silnika dużo lepiej. Nie jestem na tan moment zadowolony. Planuje poczekać na efekty jakie obiecuje producent Ceramizera oraz osoby jakie go stosowały. Spektakularne efekty obiecywane po przejechaniu 1500km. Ciężko mi teraz w to uwierzyć ale zobaczymy.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Sierpień 2018, 19:17:26 »
i witam panowie u mnie tak jak wczesniej pisałiscie sprzegło bierze przy samym dole jedynka haczy dwojka i czasem i innne bieg,wkoncu pojechałem do serwisu hyundaia,na sprawdzenie,serwisant wsiadł do auta odpalil wcisnoł sprzeglo zmienil bieg i nawe nie wjechał na ogledziny od razu powiedział ze sprzegło do wymiany,u mnie strasznie ciezko sprzeglo sie wciskało znaczy silowo,brało przy samynm dole,takze czeka mnie wymiana sprzegła kompletnego za tydzien w piatek jade oddac auto i w ten dzien odbieram przebieg mam 169 tys,a teraz najwazniejsza cena całej robocizny plus czesci całego sprzegła 3300 tys :evil:

Offline borowa2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Wrzesień 2018, 17:01:02 »
Moze i FUCHS rekomenduje ten olej do tegomodelu TITAN SINTOPOID LS SAE 75W-90 ale jak popatrzysz sobie na klase lepkosci to wypada marnie:
  Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]: 126,5
  Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]: 16,6
Mysle ze zalałes cos co jest gęstsze od tego co miales wczesniej dlatego taki efekt.
Trzeba szukać czegos w olejach 75W-85 a nawet 75W-80 gdzie lepkośc jest niższa.
Nie zebym sie znal bo specjalista ze mnie żaden, ale tez jak ty szukalem dlugo oleju ktory byłby nie gorszy, a przynajmniej taki sam jak oryginalny.

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Styczeń 2019, 09:44:49 »
Witam, ostatnio miałem malutki wyciek ze skrzyni biegów. W serwisie stwierdzili że niby z czujnika świateł wstecznych który jest wkręcany do skrzyni. Oczywiście ten czujnik wymienili na jakis zamiennik dolali niecałe pół litra oleju i niby gotowe.
Efekt jest taki że olej jak się sączył dalej się sączy a do tego doszedł problem z wajchą zmiany biegów chodzi jakos dziwnie zacina się jak wrzucam jedynke i potem wyrzucam bieg wajcha nie wraca sama w pozycje środkową neutralną tylko za każdym razem musze ją ręcznie przesunąć jest tak z każdym biegiem 1,2,5,6 i wstecznym 3 i4 akurat są miejwięcej na srodku to nie ma problemu z powrotem w pozucję neutralną .
Nie wiem czym to może byc spowodowane dolaniem innego oleju ? Czy może byc taki efekt poprzez dolanie oleju ?

Offline borowa2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Styczeń 2019, 19:35:19 »
Tak olej w tych skrzyniach jest bardzo istotny, na fabrycznym oleju skrzynia potrafi przychaczyc na 1,2 i wstecznym, szczegolnie w zimie, wiec pytanie co ci wlali i czy spełnia to normy.

Ale proponuje zmienić warsztat, skoro olej dalej się sączy to chyba nic dobrego.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Styczeń 2019, 21:27:41 »
Czy miałeś ten problem z haczeniem biegów na oryginalnym oleju i po zmianie oleju na jaki problem został

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Styczeń 2019, 13:11:43 »
Od siebie powiem ze kombinowałem już z różnymi olejami. Opisywałem całość w innym wątku. Biegi haczyly na fabrycznym oleju i na każdym jaki później wlewalem. Nasilenie problemu było różne ale generalnie było cały czas. Najgorzej jest na zimnym silniku (redukcja z 3 na 2 to tragedia). Jak do tej pory najlepsze efekty dał orginalny olej Hyundai https://www.autobrat.pl/p/oils-transmission-and-gur-hyundai-kia-04300-00140/. Czytając opinie na forum Kia spodziewałem się po nim wyeliminowania problemu z biegami. Niestety olej ten nie rozwiązuje problemu, tylko delikatnie go niweluje. Jedyna teoria jaka mi została (po wymianie kompletnego sprzegla) to wymiana pompki sprzęgła (ale jak stara nie cieknie to raczej nie załatwi to sprawy), lub wymiana/naprawa skrzyni. Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o podzielenie się nimi

Offline borowa2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:00:19 »
Chaczenie wystepowalo na oryginalnym oleju. Jak by nic sie nie dzialo to bym raczej tego nie ruszal.
Hyundai raczej nie pisze nic o wymianie oleju chyba ze wlasnie cos sie dzieje.

Ja wymienilem na RAVENOL MTF-1 75W85 ktory ma specyfikacje Hyundaia. Na tym oleju nie bylo gorzej ani lepiej.

U mnie pozniej jak sie okazalo byl wyciek z Regulatora sprzegla.
Cos takiego : https://www.fox.rzeszow.pl/regulator-sprzegla-hyundai-i40,4,256600,284199
Po wymianie jest lepiej ale nie idealnie, na zimnym potrafi przychaczyc. Widzialem na innych forach i filmikach youtuba ze niektorzy obwiniaja wlasnie ten modul, i wg nich obejscie go rozwiazalo problem.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:20:55 »
Hmmm.... u mnie plunu nie ubywa i nie podejrzewam wycieku. Co masz na myśli przez obejście tego regulatora? Możesz wklejać jakies dodatkowe info  na ten temat (inne forum, YouTube etc..)?

Offline borowa2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:46:45 »
U mnie wyciekal wiec tak czy siak musialem cos z tym zrobic...

Co do innych zrodel to teraz wszytskich nie pamietam ale napewno:


http://www.talkhyundai.com/hyundaiforumuk/topic/26541-clutch-improvements-finally-made/

Niestety oba anglojezyczne. Ale filmik mimo ze do i30 fajnie opisuje dzialanie tego regulatora.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Luty 2019, 20:17:37 »
Koledzy, ma ktoś może pomysł jak sprawdzić który model skrzyni będzie pasował poza tym obecnie zamontowanym (M6GF2  U2-1.7K1)? Zastanawiam się nad wymiana skrzyni ale w modelu który mam, wybór w używkach jest dość słaby. W innym wątku na forum znalazłem link do katalogu po nr VIN, ale nie działa http://epc.japancars.ru

Offline marcin_kutno

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Czerwiec 2019, 14:49:11 »
Możecie polecić jakiś pewny sklep z olejami na allegro, gdzie na pewno nie dostanie się podróbki

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Czerwiec 2019, 15:07:08 »
Ręki sobie uciąć nie dam ale kupowałem oleje z petrostar, filtrytotu i nie kupowałem ale miałem zamiar ze zmienolej ale gosc polecał mi olej neste i w końcu kupiłem liqui moly w Łęczycy. Zmień  olej chyba ma najlepsze opinie.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Olej skrzynia manualna
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Czerwiec 2019, 16:27:58 »
polecam kolegaberlin.pl
Może trochę drożej, ale się nie zawiodłem - nie jest to żadna reklama :) Ktoś już wcześniej mi polecił tam kupić i tak od prawie 3 lat kupuję oleje, filtry..