Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] 1.4 diesel check engine  (Przeczytany 2646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PiotrK

  • Gość
[i20 PB] 1.4 diesel check engine
« dnia: 07 Luty 2017, 21:11:31 »
Klubowicze, Forumowicze.
Może od razu konkretnie i do brzegu...wolna jazda, samochód zgasł, lecz zanim zgasł miałem wrażenie ,że coś jakby "skoczył" na obrotach. Przekręciłem kluczyk ,chwilę zakręciłem rozrusznikiem i zapalił. Za jakieś 100 m powtórka. Ponownie chwilę musiałem pokręcić i znów zaskoczył, lecz tym razem na desce piękna pomarańczowa dioda "check engine". Silnik normalnie pracuje, normalnie przyspiesza.
Wiem ,że tak trudno postawić diagnozę ,ale może jakieś pomysły?
A-ha ,czy istnieje możliwość "manualnego" skasowania tej kontrolki przez jakąś kombinację ?>
Prośba o wsparcie
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:18:46 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [i20 PB] 1.4 diesel check engine
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2017, 21:18:49 »
Cytat: "PiotrK"
czy istnieje możliwość "manualnego" skasowania tej kontrolki


Możesz też zakleić taśmą ikonkę CE i da to taki sam efekt.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6090&postdays=0&postorder=asc&start=0 lub

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7687&highlight=elm+327

Jak już robisz diagnostykę to poinformuj nas.

PiotrK

  • Gość
[i20 PB] 1.4 diesel check engine
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2017, 16:00:38 »
Dzięki za odpowiedz kosmos2011.
Przepraszam ,ale nie znam tego samochodu.
Dam za przykład ,wcześniejszy mój samochód Mazda 6. Po zatankowaniu ON na pseudo stacji po kilku kilometrach silnik wpadł w tryb awaryjny oczywiście z pomarańczowa ikona silnika. Obroty ograniczone do ( chyba) 1.500 obr/min. Ale po zdjęciu klemy i wciśnięciu hamulca przez ( chyba ) 20 sekund , nastąpiło kasowanie inspekcji, a praca silnika wracała do stanu pierwotnego. Prawdą jest ,że działo się to kilkukrotnie ,ale wraz z dolewaniem paliwa na "renomowanej" stacji przypadłość była rzadsza ,aż do ustąpienia skutków chęci zaoszczędzenia kilku groszy na ON.

P.S.
Wczoraj wieczorem, raz jeszcze pojąłem próbe uporania się z problemem w i20. I tu kontrolka zgasła sama, zatem wnioskuję ,że komputer przeprowadza przed/po uruchomieniu silnika samodiagnostykę.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] 1.4 diesel check engine
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2017, 17:48:10 »
Kup ELM 327 i na smarfonie będziesz mógł odczytać błędy na bieżąco.

W zbiorniku paliwa jest moduł który w tej plastikowej obudowie ma rurkę z filtrem siateczkowym. Nie ma tam jak w innych modelach filtra zasadniczego i pompy paliwa tylko jest ta siateczka która lubi się zapchać https://hyundaitucson.info/zapchane-sitko-pompy-paliwa-t87.html

W niskich temperaturach lubi się też zapchać filtr zasadniczy w komorze silnika. Dlatego jest potrzeba stosować dodatki do paliwa przeciw parafinie.

.
.

PiotrK

  • Gość
[i20 PB] 1.4 diesel check engine
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2017, 19:34:21 »
Bardzo dziękuję za chęć pomocy.  8-)