Autor Wątek: zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN  (Przeczytany 14409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Grudzień 2017, 09:32:03 »
Cytat: "SphunaR"
Byłem w salonie. Że sprawdzili (lali zimną/ciepłą wodę) i nie parowały, że uszczelki są w porządku. Do tego, że "ten typ tak ma" tylko pierwsze słyszę, żeby parowały przeciwmgielne..


i jak parują Ci nadal klosze ?

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Sierpień 2018, 17:24:38 »
Witam.
Skoro istnieje już temat zaparowanych reflektorów to i ja się podepnę. Mam problem z zaparowanym halogenem . Czy jest jakiś sposób aby go wyciągnąć od strony nadkola ? Ja odkręciłem tylko 3 śrubki mocujące  . 4 niestety jest poza zasięgiem reki . Próbowałem odkręcić reflektor ,aby dostać się tam od góry odkręciłem 3 śruby z góry i też nic . Wszystko trzyma zderzak. Chciałem odkręcić osłonę od dołu i też nic urwałem tylko śrubę mocującą .

Czy muszę jednak zdjąć zderzak ? jeśli tak to może ktoś wie gdzie są zaczepy żeby ich nie pourywać ? Na pewno muszę z pod maski wyjąc 6 - 8 kołków plastikowych  , z nadkoli 4 kołki i odkręcić śrubę mocującą zderzak. Jeśli jej nie urwę.  :-(  I teraz co robić dalej , ciągnąć czy naginać jeśli tak to w którą stronę ?
To jest zdjęcie mojego halogena chyba jest pęknięty diody zaczynają już mrugać więc czas na szybką naprawę.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Sierpień 2018, 12:17:26 »
musisz ściągnąć cały zderzak aby odkręcić halogeny, demontaż jest bardzo prosty i na pewno nic nie uszkodzisz a założenie go z powrotem również polega tylko na wciśnięciu na ślizgi i zatrzaskuje się elegancko nie zostawiając żadnych szpar.

[ Dodano: 2018-08-06, 12:18 ]
odkręć nadkole aby mieć dobre dojście do śrub zderzaka

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Sierpień 2018, 20:52:18 »
Witam.
 Czyli po kolei .Na nadkolu mam do wyjęcia 4 kołki plastikowe. Nadkole odginam i odkręcam śrubę zderzaka.  Z pod maski wyciągam też kołki plastikowe chyba  6 już nie pamiętam . I wyrywam zderzak z zaczepów ?

Czy osłonę od dołu też muszę odkręcać ? Z tego co pamiętam chyba nie jest przymocowana do zderzaka tylko do jakichś  plastików pod silnikiem.  Może pamiętasz ile jest tych zaczepów ? Z prawej strony zderzak mi lekko odchodzi więc prawdopodobnie jakiś zaczep jest już urwany.

Offline RafałTczew

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Luty 2019, 19:32:38 »
Witam.  Mam ten sam problem z parującym halogenem w prawym reflektorze, na dodatek przestała świecić listwa LED, mam nadzieję że po wysuszeniu odpali. Tylko jak się za to zabrać.  Czy samo odkręcenie nadkola wystarczy czy należy zdemontować zderzak? Nigdzie w necie nie ma żadnej wzmianki o demontażu tego reflektora... :cry:

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Luty 2019, 20:15:15 »
Paruje albo klosz na styku z obudową puszcza wilgoć. Lub z tyłu odpowietrznik się zatkał. Zła wiadomość jest taka, że jak ledy złapią wilgoć to szybko padają.

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Luty 2019, 10:12:01 »
no więc tak po zdjęciu nadkola nie odkręcimy halogena jest zamocowany na 4 śrubach . 3 śruby idzie jakoś odkręcić ale 4 jest u góry i nie ma jak dojść ręką.

Też miałem dylemat co robić ale zmusiła mnie do tego chłodnica która pękła.
naprawdę nie ma w tym nic trudnego . Odkręcamy dwie śruby w nadkolu które mocują zderzak ,możemy wyjąć kołki i odgiąć nadkole. Z pod maski od góry wyjmujemy kołki plastikowe chyba 6 są widoczne bardzo dobrze . Ja musiałem jeszcze odkręcić śruby mocujące dolną osłonę i tu był problem bo 3 śruby się urwały ( konieczne było rozwiercanie i gwintowanie śruby są utwardzone chyba 8,8  twardość ) Ale do zdjęcia zderzaka ta czynność chyba nie jest konieczna.
Chwytamy zderzak palcami obok błotnika i delikatnie ciągniemy zaczepy będą po kolei puszczać.
Dobrze jest mieć drugą osobę żeby trzymała zderzak z przeciwnej strony. Teraz mamy swobodny dostęp do halogena . U mnie był pęknięty od góry i woda się wlewała do środka . Pęknięcie zakleiłem poxipolem i z obydwóch stron zasmarowałem czarnym silikonem. Poza tym odkleiłem szybkę halogena i wkleiłem ją od nowa .
W środku halogena jest płytka elektroniczna z całym układem sterującym diodami to wszystko jest na radiatorze aluminiowym który w połączeniu z wodą pokrył się białym nalotem. Wszystko starannie i delikatnie oczyściłem i odkamieniłem . Ważne jest to że każdy element halogena można rozkręcić .
I to chyba na tyle . Składamy w odwrotnej kolejności .

Offline RafałTczew

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Luty 2019, 21:30:27 »
Witam. Niestety po wyjęciu reflektora i osuszeniu listwa LED nie odpaliła.  Czy macie jakieś namiary do używanych części. Allegro i OLX totalna lipa. Pozdrawiam

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Luty 2019, 23:03:44 »
Czy rozkleiłeś szkło halogena ? Inaczej nie dostaniesz się do środka żeby wyczyścić reflektor. Tak jak pisałem cała listwa led sterownik i aluminiowy radiator można rozkręcić na osobne części i dokładnie wyczyścić. W dłuższym kontakcie z wodą i prawdopodobnie solą z drogi wszystkie elementy pokrywają się białym nalotem, również płytka sterownika i wtyczki w środku . To są bardzo małe piny i jak są zasolone to nie przewodzą prądu .
Do tego jednak musisz rozkleić klosz. Inaczej nie wyczyścisz tego . Ja kupiłem jeszcze specjalny klej do klejenia kloszy i potem wszystko skleiłem na nowo.
Miałem porobione zdjęcia tego ale niestety już wszystko usunąłem z telefonu .
Co do kupienia to chyba tylko z allegro można kupić z urwanym uchwytem i przełożyć środek.
Pytałem w ASO to powiedzieli mi jakąś chorą cene  kilka stówek  za sztukę .

Offline OLI

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Luty 2019, 11:49:39 »
Poszukaj w okolicy firmy modyfikującej lampy albo wyślij gdzieś. Ja mam zmodyfikowane lampy bo też mi jedna padła. Można to w miare prosto ogarnąć z tego co pamiętam. Na wyjściu jest 36v czyli potrzebny regulowany układ step-up który podnosi napięcie z 12v a jak troche pokombinujesz kilka diod, przekaźnik to można z tego postojówki zrobić  :mrgreen:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f64ef084b5b1fd17

Offline saLVe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Listopad 2020, 11:00:43 »
Drodzy koledzy, czy ktoś może mi wskazać gdzie w przednim reflektorze są odpowietrzniki?  :o

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Listopad 2020, 12:46:18 »
Potwierdzam że u mnie w lampach na dole też są takie woreczki do pochłaniania wilgoci i u mnie póki co nie ma z tym problemu

Offline saLVe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Listopad 2020, 07:51:22 »
Na prawdę nikt nic nie wie o lokalizacji odpowietrzników?