Autor Wątek: zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN  (Przeczytany 14517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty 2017, 11:41:14 »
jak dostanę z Hyundai-a negatywną odpowiedź to będę działał i szukał tego miejsca na ten pochłaniacz wilgoci.

[ Dodano: 2017-02-08, 15:37 ]
właśnie dzisiaj otrzymałem maila z Warszawy w sprawie mojej reklamacji, i sytuacja jest następująca że mam podjechać do ASO aby można było wywołać objaw i zweryfikować go.
Więc za wiele nie pomogli i oczywiście napisali że może być to spowodowane warunkami atmosferycznymi.

[ Dodano: 2017-02-13, 12:57 ]
W sobotę byłem w ASO na "wywołaniu objawu" :)
Uśmiałem się po same pachy jak zabrali się do roboty serwisanci ASO.
Przyjechałem pod koniec pracy serwisu aby zobaczyli jak to wygląda.
Panowie przeszli do procedury odparowywania reflektorów :
-otworzyli dekle z żarówek zapalili samochód i przez godzinę samochód był na włączonych światłach i sobie chodził.
Po godzinie założyli z powrotem dekle ze świateł i powiedzieli że to już koniec.
Zapytałem czy to naprawdę nie są jakieś żarty ponieważ taką procedurę mogę sobie sam wykonać w garażu.
Po prostu totalna porażka a reflektory i tak bez zmian bo na drugi dzień były zaparowane.
To że wypalili mi paliwo to jedno i że naprawa do du... to drugie.
Taka moja mała historia. :)

Offline themadablues

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marzec 2017, 21:42:07 »
Miał ktoś problem z parującymi tylnymi lampami ? Jedną mam tak zaparowaną, że nie widać co jest w środku.... Dzisiaj ją nawet rozbierałem i wylewałem wodę ze środka.... Teraz pytanie czy to problem odpowietrzania czy jakiejś większej nieszczelności ? Wie ktoś może gdzie są w tych lampach jakieś kanaliki odpowietrzające i jak je czyścić / przepychać ?

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marzec 2017, 22:32:11 »
Ja bym na twoim miejscu szukał jakiegoś pęknięcia klosza. Nie wiem jaka musiałaby być wilgotność,   żeby po skropleniu pary w kloszu stała woda....

Offline themadablues

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2017, 09:29:00 »
Gołym okiem nic własnie nie widać. Namacalnie też nie czuć żadnych ubytków czy pęknięć. Jest jedno, ale to nawet nie głębokie zarysowanie.... nic poza tym.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2017, 09:41:00 »
czyli okazuje się że nawet tył paruje jakieś utrapienie z tymi reflektorami.
Jedź do ASO i reklamuj bez żadnych skrupułów bo jak masz samochód na gwarancji to korzystaj z tego a może akurat się uda.

Offline themadablues

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Marzec 2017, 09:42:16 »
Napisałem do serwisu na Bielanach (ASO Jaworski Gajewski). Kazali przyjechać celem zbadania usterki. Nie wykluczają wymiany lampy na nową w ramach gwarancji.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Marzec 2017, 10:01:43 »
to bardzo miło z ich strony że mają takie dobre chęci bo ja walczyłem z Centralą w Warszawie i niestety bez większego sukcesu.

Offline themadablues

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Marzec 2017, 10:14:31 »
Chęci to dopiero początek ścieżki. Jeszcze mogą zmienić zdanie jak się u nich pojawię.

Offline zefirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Marzec 2017, 14:45:34 »
Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Z przodu i tyłu... reflektory i lampy mam suche.
Musisz mieć jakąś nieszczelność, reklamuj i napisz koniecznie jak potoczyła się dalej ta sprawa.

Offline martinfr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Kwiecień 2017, 21:14:41 »
Witam,
miałem podobny problem z prawym reflektorem w Elantrze z 2014. Parował, a właściwie wręcz  nasiąkał wodą. Reklamacja zgłoszona, uznana i  w dniu dzisiejszym serwis w Katowicach lampę wymienił. Brawo HMP / Waro!  :-D

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Grudzień 2017, 18:26:52 »
A czy spotkał się ktoś z tematem zaparowanych świateł przeciwmgielnych/dziennych?

Auto oddałem tydzień temu do salonu na wymianę zderzaka, Nigdy wcześniej tego problemu nie miałem, nie było nawet drobnej mgiełki, a tu nagle jakby skropić lampy porządnie wodą. Coś jak zdjęcie wyżej.

Możliwe, że lampa jest źle spasowana do zderzaka i przez to teraz wręcz nasiąka wodą?
Boję się tego, że zaraz LEDy w obu lampach trafi... Bo jak tylko dochodzi do nich woda to zaraz się przepalają..

Ktoś coś?

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Grudzień 2017, 08:36:19 »
reklamacja tylko i wyłącznie niech robią tak aby nie było takiej sytuacji do bólu.

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Grudzień 2017, 19:28:05 »
Byłem w salonie. Że sprawdzili (lali zimną/ciepłą wodę) i nie parowały, że uszczelki są w porządku. Do tego, że "ten typ tak ma" tylko pierwsze słyszę, żeby parowały przeciwmgielne..

Offline freekon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Grudzień 2017, 11:35:42 »
A tak z ciekawości, ostatnio zaglądałem do żarówek świateł długich i zobaczyłem że w środku są zamontowane torebki z absorberem wilgoci (takie jak w kartonach z butami). Macie coś takiego u siebie ??

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Grudzień 2017, 20:09:23 »
Tak, mamy ;)