Autor Wątek: [Santa Fe SM] Podniesienie mocy 2.4 + LPG  (Przeczytany 2556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Altaro

  • Gość
[Santa Fe SM] Podniesienie mocy 2.4 + LPG
« dnia: 25 Styczeń 2017, 15:38:56 »
Witam, chciałbym was zapytać, w jaki sposób mogę podnieść trochę moc silnika. Czy wymiana dolotu filtra powietrza na sportowy, jest w stanie podnieść moc o parę koni ? Czy  powietrze dobierane jest elektronicznie i nie poprawi to osiągów ? Co sądzicie o chip box-ach z allegro po 250 zł ?

kamilkarl

  • Gość
[Santa Fe SM] Podniesienie mocy 2.4 + LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2017, 18:15:19 »
Twoj silnik jest zasilany benzyna i lpg, dodatkowo jest to silnik wolnossacy. Jedyne co ci to przyniesie glosniej pracujacy filtr powietrza, a nawet moc moze sie zmniejszyć o te 5 upragnionych koni. Nie poprawiaj niczego co wyliczylo 20 koreancow po studiach mechanicznych i fizyki kwantowej, najzwyczajniej w swiecie pogorszysz sytuacje. filtr sam w sobie nie jest zlym pomyslem mozliwe, ze bylby w stanie zwiekszyc moment o kilka(1-5 nm) jednostek jednak w gornym zakresie obrotow. Zadaj sobie pytanie czy na codzien jezdzisz autem krecac go do czerwonego pola? Zgaduje ze nie :) wiec zapomnij.  Poprostu wysprzatac auto ilosc brudu wciagnietego przez odkurzacz da taki sam przyrost co wymiana filtra nie odczujesz tego;). A co do boxa z tego co pamietam w dieslu sa one w stanie podniesc moc o kilka % ale chyba cos sie dzialo ze smarowaniem i ogolnie jednostka strasznie szybko doprowadzala sie do stanu agoni.  W silniku benzynowym nje ma to najmniejszego, co wiecej nie wiem czy jest jakiekolwiek uzasadnienie teoretyczne albo praktyczne. Sam mam benzyne 2.0 przerabialem chyba juz wszystko odnosnie podnoszenia mocy, malym nakladem kosztów i pracy nie jestes w stanie nic ulepszyc, ewentualnie beda to niezauwazalne roznice.
I taka porada odemnie, wyczytalem gdzies w internecie ze wymiana filtra powietrz na.nowy oleju na nowy i filtra paliwa i kilku innych rzeczy eksploatacyjnych potrafi dac autu druga młodość.
Sorki ze tak dużo i bez sensu ale, powinienes cos z tego dla siebie wyciągnąć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Podniesienie mocy 2.4 + LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2017, 20:27:44 »
Silnik G4JS to rozwiercony G4JP, a ten to obrócony G4CP, a ten z kolei to Mitsubishi 4G63.

Wpisz w google 4G63 tuning .

Altaro

  • Gość
[Santa Fe SM] Podniesienie mocy 2.4 + LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2017, 09:06:36 »
Czyli jednym słowem wszystkie ewentualne próby pójdą jak krew w piach. Zależało mi przede wszystkim na lepszym przyspieszeniu podczas wyprzedzania.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
[Santa Fe SM] Podniesienie mocy 2.4 + LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2017, 19:17:26 »
Tak jak pisał poprzednik zmiana filtra na sportowy może Ci tylko obniżyć moc może niewiele ale zawsze. przerabiałem to na fiacie z silnikiem 1.2 sprawdzane na hamowni, z filtrem zwykłym był o 0.5 km mocniejszy niż bez filtra. Jedynie co to możesz zrobić tuning elektroniczny to zyskasz jakieś 10% mocy tylko koszty są zbyt duże.