Autor Wątek: Najlepsze wycieraczki do i30  (Przeczytany 12354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dannyp

  • Gość
Najlepsze wycieraczki do i30
« dnia: 15 Styczeń 2017, 10:46:36 »
Witam,

ponieważ nie znalazłem takiego tematu w tym dziale, postanowiłem poruszyć go poniżej, być może opisany wątek będzie przydatny również dla innych użytkowników i30FD:

Posiadam Hyundai-a i30FD od nowości, czyli od prawie 8 lat (wersja koreańska, rok produkcji 2008, pierwsza rejestracja 2009). Przez ten czas od momentu kiedy byłem zmuszony po raz pierwszy wymienić przednie wycieraczki fabryczne eksploatowałem wycieraczki alternatywne, różnych firm m.in. VALEO, BOSCH, MOTGUM i parę innych których już nie pamiętam. Niekóre były lepsze, niektóre gorsze, ale żadne z nich nie mogły się równać z fabrycznymi stosowanymi na pierwszy montaż. Jakiś czas temu, w sumie przypadkowo trafiłem i zakupiłem na kolejną wymianę komplet wycieraczek firmy Hella WB120. I co się okazało, po ich dokładnym obejrzeniu i porównaniu z fabrycznymi (trzymałem je jeszcze na wszelki wypadek w garażu) okazało się że są to identyczne w każdym calu wycieraczki. Na częściach plastikowych znajdowały się identyczne oznaczenia z formy wtryskowej jak w oryginalnych ! Miałem przeczucie, że w końcu trafiłem na wycieraczki które szły na pierwszy montaż, ale stwierdziłem że czas i fizyczne ich użytkowanie przez jakiś czas zweryfikuje w pełni moje podejrzenia. Dzisiaj z perspektywy kliku miesięcy mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że są to wycieraczki w 100% odpowiadające jakości fabrycznych i co ciekawe dostępne w ogólnie znanym serwisie aukcyjnym na A... w śmiesznej cenie 30zł + przesyłka (wystarczy w wyszukiwarce wpisać Hella WB120). Polecam wszystkim borykającym się z jakością przednich wycieraczek lub przepłacającym za produkty znanych firm :-)



Wszystkie informacje które podaję odnoszą się do auta i wycieraczek ze złączem typu C (patrz zdjęcie poniżej), być może istnieją te wycieraczki również z innym typem złącza... nie wiem, nie sprawdzałem tego.

Mój typ złącza:

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2017, 14:59:56 »
Dziękuje za informację. Na pewno się przyda :)

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2017, 00:28:27 »
Dzięki za info. Gdybyś podał cenę wymiary piór wycieraczek byłby komplet :)

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2017, 15:08:09 »
Podejrzewam, że standardowe 600 + 450 mm.

[ Dodano: 2017-01-17, 15:12 ]
Ja polecam wycieraczki OXIMO.
Dobra cena dobra jakość.
wycieraczki przednie do I30 z mocowaniem typu U

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2017, 19:01:37 »
Witam Panowie, jak najbardziej temat przydatny bo na czasie. Każdy musi zmienić wycieraczki. Ja z swojego prawie 3 letniego korzystania z i30 mogę powiedzieć że nie kupię już VALEO. Nie mówię że produkty mają złe ale chyba ja trafiłem na h egzemplarz. Generalnie na razie przekonuje mnie tylko firma Bosch i produkt aerotwin plus. Teraz troszkę gorzej zbierają ale spowodowane są moją głupotą a mianowicie użyciem ich na oblodzonej szybie :/. Kolego dannyp, na wiosnę może i sprawdzę twoje wycieraczki, każdy grosz się liczy ;) Odnośnie wycieraczek to kto i jak obchodzi się z tylną? Ja wymieniłem samą gumkę, kupując najtańsze takiej długości pióro i zamieniłem :)

Offline konradek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2017, 16:40:05 »
Z mojego doświadczenia: nie polecam Valeo First (końcówka U).O ile w mieście dają radę to na trasie porażka.

K.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2017, 18:15:56 »
Miałem długi czas oryginalne od nowości, niestety trzeba było po kilku latach zmienić, kupowałem markowe, Bosch, Oximo, Valeo, i po kilkiu miesiącach problem. Ostatnio kupiłem "niby montażowe" fabrycznie marki German. Mam je dopiero kilka dni, ale na razie OK.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty 2017, 19:55:28 »
Tu jest wątek do H i30 FD...

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2017, 20:07:57 »
Cytuj
Ostatnio kupiłem "niby montażowe" fabrycznie marki German. Mam je dopiero kilka dni, ale na razie OK.


Mam je. Słabej jakości są. Po dwóch miesiącach zostawiają smugi :/ raz je reklamowałem.

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec 2017, 15:17:21 »
Pisałem do tego z alle..ro w sprawie Hella WB120 i to nie są na złącze typu C

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec 2017, 14:39:11 »
Czyli nie pasuje do naszej wersji FD?! Czy u was uchwyty przednich piór rdzewieja? Ktoś z tym coś robił...?

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marzec 2017, 17:35:03 »
Mi pojawiła się rdza w uchwycie , od strony kierowcy

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2017, 18:24:28 »
No mi nie tylko od strony kierowcy ale i pasażera. Chyba druciak albo coś z typu "prosto na rdzę"? :)

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marzec 2017, 19:40:41 »
Umyj, i nasmaruj . tylko nie wiem czym  :lol:  bo smar to chyba spłynie na szybę

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Najlepsze wycieraczki do i30
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Marzec 2017, 19:48:54 »
Co mi da nasmarowanie do rdzy?