Autor Wątek: [Atos] [Atos] Check Engine i immobilizer ?????  (Przeczytany 3150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamedia

  • Gość
[Atos] Check Engine i immobilizer ?????
« dnia: 10 Styczeń 2017, 18:51:06 »
Witam. Niedawno kupiłem Atoska z 99r 1.0 GLS z gazem (klimatyzacja, wspomaganie, poduszki powietrzne, elektryczne szyby). Dręczy mnie że w momencie przekręcenia kluczyka nie zapala się kontrolka Check Engine. Nie wiem czy "ten typ tak ma" czy ktoś coś kombinował (może w związku z gazem ?). Żarówka tej kontrolki była sprawdzana - jest dobra. Zawsze miałem do czynienia w innych samochodach że kontrolka zapalała się w momencie przekręcenia kluczyka w pozycję zapłonu i po kilku sekundach jak komputer sprawdził czy wszystko jest OK gasła. Tu to nie występuje. Z kontrolką poduszki i ciśnienia oleju jest wszystko OK - po kilku sekundach gasną.
I drugie moje pytanie - czy immobilizer ma jakąś kontrolkę w postaci migającej diody, bo u mnie na tablicy też nic nie wyświetla ? (sam immobilizer działa )
Z góry dzięki jeśli ktoś coś w tym temacie ma wiedzę  :-)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:53:27 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [Atos] Check Engine i immobilizer ?????
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2017, 19:24:15 »
Cytat: "mamedia"
klimatyzacja, wspomaganie, poduszki powietrzne, elektryczne szyby


Zamiast zużywać klawisze klawiatury podaj numer vin. To wyposażenie które podałeś w żaden sposób nie przybliża do odpowiedzi na pytania.

mamedia

  • Gość
[Atos] Check Engine i immobilizer ?????
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2017, 22:57:50 »
Witam. Już podaję KMHAC51GPXU148936.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] Check Engine i immobilizer ?????
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2017, 17:25:30 »
Na górnej belce forum jest profil tam możesz poprawić datę produkcji (nie pierwszej rejestracji) Swojego auta na 1998-11-17 zamiast 1999.

https://hyundai.afora.ru/eur/vin/kmhac51gpxu148936/

Nie masz aktywnej kontrolki immo i CE.


mamedia

  • Gość
[Atos] Check Engine i immobilizer ?????
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2017, 20:08:29 »
Stokrotne dzięki - jesteś wielki  :-P