Autor Wątek: Odpala i co chwię gaśnie... wina mrozu?  (Przeczytany 1976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bonieklbn

  • Gość
Odpala i co chwię gaśnie... wina mrozu?
« dnia: 07 Styczeń 2017, 09:15:37 »
Witam! Jak wiecie dowaliły mrozy... dzisiaj w nocy u mnie -22 stopnie. Żona powiedziała że bierze mój samochód do pracy. Twierdzi że odpalił normalnie. Po przejechaniu 1,5 km samochód zaczął jej gasnąć. Kręcił normalnie i odpalał ale po sekundzie gasł... No i zapaliła się żółta kontrolka checkengine. Domyślam się ze to efekt działania temp. na któryś z podzespołów. Jakaś koncepcja? Paliwo?

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Odpala i co chwię gaśnie... wina mrozu?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2017, 18:49:23 »
Pewnie paliwo. Parafina sie wydziela i blokuje filtr paliwa. Nie ma ciśnienia na listwie wtryskowej i gaśnie.

Bonieklbn

  • Gość
Paliwo
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2017, 15:54:44 »
Wszystko wskazuje na paliwo... zatankowane na gównianej stacji auchan. Dzisiaj trochę odtajał na słońcu ale po 10 minutach chodzenia zdechł... Pozostaje chyba ogrzewany garaż i wymiana filtra paliwa? Dolać czegoś do paliwa?

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
Odpala i co chwię gaśnie... wina mrozu?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2017, 20:14:01 »
Taki lub podobny od innego producenta:
http://www.perpetto.pl/kategorie/chemia-samochodowa/dodatki-do-paliwa/kleen-flo-depresator-diesel,p188690913

Małą buteleczka wystarcza na cały bak.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: Paliwo
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2017, 20:39:45 »
Cytat: "Bonieklbn"
Wszystko wskazuje na paliwo... zatankowane na gównianej stacji auchan


Cytat: "Bonieklbn"
No i zapaliła się żółta kontrolka check engine


Zima już trochę trwa i diesel ma swoje "potrzeby"

Wszystko już za późno:

1. Dodatek do paliwa przeciw wytrącaniu parafiny nie wlany.

2. Blue ELM327+telefon  żeby podać kod błędu po zapaleniu się pomarańczowej kontrolki nie kupiony bo i po co podam że się świeci, a resztę niech się domyślają ze szklanej kuli. "Jakaś koncepcja"

mszwejkowski15

  • Gość
Odpala i co chwię gaśnie... wina mrozu?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2017, 20:23:57 »
Bonieklbn, Miałem podobny problem w te mrozki a tankowałem na Shellu Diesel Dynamic czy jakoś tak (te "niby lepsze", w każdym bądź razie droższe). Kupiłem jakiś specyfik na w sklepie motoryzacyjnym ale tak jak napisał kosmos2011, jego się wlewa przed wytrąceniem. Ja tam wlałem 1,5 literka benzyny, a miałem prawie pełen bak paliwka. Po południu samochód odpaliłem i nie było już problemu  ;-)