Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Opony Michelin CrossClimate - letnie z homologacją  (Przeczytany 2265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karpiu

  • Gość
[i20 GB] Opony Michelin CrossClimate - letnie z homologacją
« dnia: 27 Grudzień 2016, 14:11:55 »
Zastanawiam się nad kupnem kompletu opon Michelin CrossClimate

Czy jeździ ktoś z Was na tych oponach :?:  Będę wdzięczny za opinie użytkowników na ich temat  :-)

To tzw. opona letnia z homologacją zimową. Wydaje mi się, że przy obecnych niezbyt srogich zimach powinna w zupełności wystarczyć. Główną zaletą  jest to, że nie trzeba zmieniać opon - dwa razy do roku oszczędzamy więc czas i pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:19:10 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i20 GB] Opony Michelin CrossClimate - letnie z homologacją zimową (całoroczne)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2016, 21:46:48 »
Raczej to pozorna oszczędność, chyba że się mało jeździ to wtedy opłaca się dać drożej za opony całoroczne.
Po prostu oponka taka szybciej się zużyje bo latem będzie ostro dostawać podczas jazdy na gorącym asfalcie bo przecież musi mieć mieszankę miękką na zimę.
Tak więc mało robiąc kilometrów oponki można kupić bo i tak zimy coraz słabsze.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 GB] Opony Michelin CrossClimate - letnie z homologacją zimową (całoroczne)
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2016, 15:48:27 »
Temat opon całorocznych jest zawsze ciekawy, a zarazem bardzo emocjonalny  :-D  Ja osobiście jeżdżę tylko na wielosezonowych. Największe doświadczenie mam z oponami japońskiego producenta, tj. FALKEN. Obecnie jeżdżę na modelu Euroall Season AS200. I musze przyznać, że opony nie zużywają się tak szybko jak większość osób sądzi i nie są głośne. I co ciekawe sprawdzają się i w zimie i w lecie. Przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie proponuje pośledzić testy opon wielosezonowych. Dość dużo opinii użytkowników na temat konkretnej opony można znaleźć na stronie np. oponeo. Osobiście jeśli mógłbym wybierać wśród opon wielosezonowych w cenie CrossClimate, to wybrałbym  Goodyear Vector 4Seasons.

Proszę pamiętać, że opony wielosezonowe zgodnie z opinią specjalistów dedykowane są dla osób jeżdżących w sposób umiarkowany, posiadających małe auta miejskie o niezbyt wysokich mocach silnika, poruszających się głównie w miastach, robiących niewielkie przebiegi. Jeśli ktoś jeździ dynamicznie, to zaleca się opony sezonowe.  Ja te wszystkie warunki dla wielosezonowych spełniam, a przebiegi roczne mam rzędu do 8.000 km. Osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie ukrywam, że zdarzały się wyjazdy w trudne warunki zimowe typu kopny śnieg, oblodzenie itp., i zawsze udało się dojechać bez przygód, pamiętając oczywiście o tym, że żadna opona nie zastąpi zdrowego rozsądku.

W kwestii uniknięcia konieczności wymiany opon dwa razy do roku, to dodam tylko, że rotację opon powinno wykonywać się przynajmniej co 11.000 km, także jeśli ktoś robi większe roczne przebiegi, to wizyta u gumiarza niezbędna. Nie wspomnę o kontroli ciśnienia.

Tu dodaje link do testu: http://www.auto-swiat.pl/porady/test-opon-calorocznych-185-60-r15-jeden-komplet-na-caly-rok/65wh2

Proszę obejrzeć galerię i wnioski wyciągnąć samemu.

Dodatkowo załączam skan części artykułu dotyczącego testu opony której dotyczy temat, Goodyer`a, zimowej i letniej.