Autor Wątek: [Sonata EF] Centralny zamek - problem.  (Przeczytany 11655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skate2002

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« dnia: 22 Luty 2012, 20:36:11 »
Witam, posiadam sonate '99 i mam problem z centralnym zamkiem, otóż na pilocie mogę zamknąć samochód ,ale nie mogę go otworzyć a lampka na pilocie mi się świeci jakby działał. Co może być problemem?

edit: tytuł

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2012, 21:13:44 »
Miałam tak samo (Accent), pilotem się zamykał, ale nie otwierał i nie rozbrajał alarmu. Wina pilota, bo zaczęło się dziać to po tym, jak pilot upadł. Nie wiem jednak jak to się naprawia i co z tym jest dokładnie, bo ponieważ siłowniki w drzwiach ledwo działają i i tak trzeba zawsze dodatkowo kluczem kręcić, żeby samochód otworzyć, więc po prostu odłączyłam ten pilot od breloka, auto otwierane jest teraz z klucza i alarmu się nie używa.

kenczorf

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2012, 08:43:19 »
jesli masz fabryczny centralny to zmien baterie...pokus sie nawet o danie dwoch cienszych zamiast jednej grubszej...zwiekszysz napiecie i skutecznosc bo ori pilot to dramat jesli o to chodzi. Ja pomimo, ze dioda pilota swiecila to musialem nim machac wokol maski i drzwi zeby otworzyc. A z innej beczki....masz moze alarm? Ja mam...tzn dowiedzialem sie jak kiedys sie syrena wlaczyla, sam nie iem dlaczego. Pozniejsza proba wlaczenia go poprzez kolysnaie autem czy otwarcie drzwi kluiczykiem, gdy wczesniej byl zamkniety pilotem nic nie daje....

skate2002

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2012, 14:33:33 »
Spróbuje z tymi bateriami, może coś zadziała. Też posiadam taki alarm, tylko już nie pamiętam jak go włączałem. Ale też z tym jest problem, bo kilka razy mi się uruchomił w dziwny sposób.
Spróbuj zamknąć go pilotem siedząc w środku samochodu i  drzwi otworzyć od wewnątrz.

kenczorf

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty 2012, 21:57:45 »
wlasnie taka opcje tez probowalem siedzac w srodku i nic...a juz nawet nie pamietam w jakich okolicznosciach sie wlaczyl... Mowiac szczerze gdy zaczal wyc, to sie zaczalem rozgldac po okolicy ktore to auto...a okazalo sie, ze moje  :-P

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2012, 15:01:50 »
skate2002, wyjaśniło się coś z tym? Właśnie zrobiło mi się to samo i rano pobiłam mój rekord w szybkim chodzeniu, gdy jednak nie mogłam pojechać na zajęcia autem. Trasę, która zajmuje mi 20 min pokonałam w 10 :P

skate2002

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec 2012, 10:40:16 »
NIe próbowałem jeszcze, nie mam teraz za bardzo czasu i samochodu ,by troche sie z nim "pobawić"

Flajs

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2014, 14:53:14 »
Jeśli można odświeżyć. Ten sam problem :( zamykam z pilota ale nie mogę otworzyć, ktoś się dowiedział o co chodzi dokładnie?

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2014, 15:18:28 »
U mnie okazało się, że padł akumulator. To chyba Ci nie pomoże :P

Offline Kacper280

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Październik 2014, 19:31:33 »
Ja miałem podobnie do czasu jak nie rozebrałem pilota i okazało się, że cały przycisk od otwierania jest oderwany(trzyma się ogólnie  na 4 stykach), na chwilę obecną staram się delikatnie naciskać przycisk,a w środku taką mazią klejącą mam posmarowane żeby się nie przesuwało.

KAROL208

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Październik 2014, 20:02:18 »
Proponował bym sprawdzić krańcówki w drzwiach i zamkach.
W mojej byłej sonacie był podswietlany kluczyk gdy pociagneło sie za klamka zamkniętych drzwi.

Spróbuj pomoc po zamknięciu dodusić rygle centralnego może coś nie zwiera się.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik 2014, 21:02:50 »
Flajs napisz coś więcej ten centralny to oryginał czy dorabiany ile lat już działa, jaka marka i model.

radeks

  • Gość
[Sonata EF] Centralny zamek - problem.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudzień 2014, 16:42:32 »
mikro - przelacznik. koszt wymiany w punkcie RTV 20 pln ( poznan)

[ Dodano: 2015-01-14, 14:30 ]
przypomniałem sobie o jeszcze jednym sposobie:

rozłóż pilota
wyjmij baterie
umyj styki baterii oraz mikro-przełączników najlepiej środkiem do mycia tarcz hamulcowych
włóż baterie
nie składaj pilota
teraz naciskaj mocno przyciski w pilocie. to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie czy włącznik ma przejście. Jesli reaguje to wymiana w punkcie rtv.

Radek

P.S.

przyłożenie pilota do skroni zwiększa 2x zasięg pilota. Głowa działa wtedy jak antena - wzmacniacz. kto się śmieje i nie wierzy niech sprawdzi. później komentuje.