Autor Wątek: [i30 FD] BŁĄD NR: B2AAA  (Przeczytany 3522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziobo07

  • Gość
[i30 FD] BŁĄD NR: B2AAA
« dnia: 13 Grudzień 2016, 21:56:38 »
Hej, podłączyłem się dziś pod kompa i w błędach oczekujących wyskoczył mi błąd: B2AAA.
skanowałem programem PROSCAN i nie podał co to za błąd. Nie udało się go również usunąć.
pomożecie?

Offline kevin.c

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i30 FD] BŁĄD NR: B2AAA
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2016, 11:45:46 »
Rzeczywiście nikt nie wie co to za kod. Generalnie kody zaczynające się na "B" oznaczają związek z "Body" samochodu czyli wnętrze/zewnętrze, być może ten kod generowany jest przez Body Control Module, zwany popularnie modułem komfortu. Obsługuje on oświetlenie kabiny, wycieraczki p/t, sterowanie poduszkami (ale nie samymi poduchami), światła, przekaźniki, trąbki itp. jednym słowem wszystkimi włącznikami w/w bajerów.
Może sprawdź, czy któryś  z tych "komfortowych" bajerów nie jest uszkodzony, np. coś się nie włącza, a powinno.
Dodaję:
-światła przeciwmgielne tył/przód, odmrażanie szyb, sygnalizacja zapięcia pasów,czujnik zaparowania, szyberdach, itp.


Offline kevin.c

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i30 FD] BŁĄD NR: B2AAA
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2016, 13:35:01 »
Cytuj
Co prawda z innego samochodu.

I tu może być problem, bo błędy z grupy B2xxx to Manufacturer-specific, czyli specyficzne dla danego producenta.

dziobo07

  • Gość
[i30 FD] BŁĄD NR: B2AAA
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2016, 13:49:29 »
Teoretycznie wszystko dziala bez problemu. Nic nie zauwazylem. Jedyne co jest nie tak to stuki z silnika pomiedzy 1800-2000obr/min. Czy egr moze wywolac stukanie silnika.? Podobne do dzwonienia rozrzadu lub zaworow. Taki dzwiek troche jak sieczkarnia. Czy egr moze byc podciagniety pod ten blad? Jakich programow urzywacie do diagnostyki?