Autor Wątek: [Tucson] Sprzęgło  (Przeczytany 9881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emi-jacek

  • Gość
[Tucson] Sprzęgło
« dnia: 22 Luty 2012, 12:59:03 »
Witam,jestem posiadaczem Tucsona od niedawna.Wydaje mi się że pedał sprzęgła jest za niski ,biegi wchodzą ok.Czy ktoś próbował podnieść pedał do góry jeśli tak to proszę o poradę.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2012, 08:09:34 »
Uważam że sprzęgło powinno zaczynać "ciągnąć" w połowie skoku pedału a nawet trochę powyżej połowy biorąc pod uwagę moment puszczania samego pedału sprzęgła......

Spytaj w Aso, tam uzyskasz informacje zbliżone do rzeczywistości... :mrgreen:  :mrgreen:

mikeboy

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2012, 22:27:36 »
Witam

U mnie sprzegło zaczyna łapać tuż na podłogą do połowy  a reszta skoku pedała jest   bezwładna. U was tez tak jest? Czy powinienem się martwić . Dodam że biegi wchodzą ok.

wald

  • Gość
[Tucson] Sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2012, 19:01:00 »
Jak biegi dobrze wchodzą to po co psuć. A nie zwróciłeś uwagi, że czasami bierze na różnej wysokości w zależności od jego częstotliwości użycia (podjazd w korku), to nie syrena.

tommatiz

  • Gość
[Tucson] Sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2012, 21:22:11 »
Ja zmieniałem sprzęgło dwa tyg temu i praktycznie mówiąc pedał bierze tuż przy podłodze. Ile modeli Tucsona tyle rodzai sprzęgła. Jak jest dobrze to nie ma co psuć. Pzdr

mikeboy

  • Gość
[Tucson] Sprzęgło
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2012, 21:29:33 »
Cytat: "tommatiz"
Ja zmieniałem sprzęgło dwa tyg temu i praktycznie mówiąc pedał bierze tuż przy podłodze. Ile modeli Tucsona tyle rodzai sprzęgła. Jak jest dobrze to nie ma co psuć. Pzdr

Sprzęgło bierze ok raczej problem w tym że od pozycji zero wciskając pedał przez ok 5 cm brazk jest jakiego kolwiek oporu jakby był bezwładny zastanawiam się czy skoro brak jest objawów mechanicznych to może po prostu powinienem odpowietrzyć układ. Czy ktoś z was już to robił ? Gdzie szukać śróby odpowietrzającej?

Jednak to nie powietrze się dostało a płyn nie chciał dojść w związku z czym pedał nie łapał i pewnie skończyło by sie stanięciem gdzieś w polu. Udało się jednak znaleźć przyczynę i okazało się , że to po prostu pompa sprzęgła. Teraz jest ok.