Autor Wątek: Problemy z odpaleniem  (Przeczytany 1407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mackow69

  • Gość
Problemy z odpaleniem
« dnia: 04 Wrzesień 2008, 17:54:16 »
Witam .
Mam problem z odpaleniem zimnego silnika.Muszę zakręcić kilka razy "podpompowując" pedałem gazu nim silnik na dobre zaskoczy.Proszę o pomoc bo idzie zima i bojęsię że nie odpali wcale.

mihu_24

  • Gość
Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2008, 19:34:03 »
Świece,przewody WN,styki w kopułce,palec rozdzielacza - wyczyścić a zużyte wymienić!

rufuz

  • Gość
Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień 2008, 21:57:14 »
no ja mam dokladnie ten sam problem. Poczatkowo juz silnik mial zaskoczyc ale potem juz nic. Musialem tak samo jak kolega podpompowac przy starcie to dopiero zapalil. Jak dodalem nieco gazu na luzie przez pare chwil i zgasilem silnik a potem znow odpalilem to bylo juz w porzadku. Uff na szczescie kupilem w komisie przysalonowym i mam jeszcze 4 miesiace gwarancji.

No i stalo sie nie moglem w ogole zapalic auta. Akumulator nowy, swiece nowe, byl podlaczany na komputer w serwisie i wszystko ok a tu nagle po paru dniach. W serwisie wymienili mi jakis czujnik czy cos w tym rodzaju i jest w porzadku.

cerdney

  • Gość
Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2008, 19:31:16 »
lantra 1.6 16V "98
w mojej lantrze nie mogę włączyć rozgrzanego silnika muszę odczekać około 30 min do 1 godz w zależności jak mocno jest rozgrzany silnik. wskaźnik temperatury na lkiczniku wskazuje poprawną temperaturę, termostat działa prawidłowo, silnik też działa poprawnie, lampka CE gaśnie po przekręceniu kluczyka, jak jest zimny nie mam żadnych problemów z odpaleniem
nie mogę się połączyć z ECU każdy program wywala błąd połączenia
może ktoś mia taki przypadek

walec

  • Gość
PROBLEM Z ODPALANIEM ROZGŻANEGO SILNIKA
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2008, 11:47:38 »
Lantra 1.6 16v 97 LPG AUT
mam też taki problem. odnośnie odpalania na rozgrzanym silniku, podzwoniłem po kilku miejscach i chyba jest cewka zapłonu do wymiany. Ale jeszcze nie wiem na 100%.


wymieniłem cewkę zapłonu ale to nic nie dało, może ktoś miał taki sam problem ?????