Autor Wątek: [Getz] [Getz] Przyciemniane przednie lampy.  (Przeczytany 6526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kurako

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« dnia: 21 Luty 2012, 23:05:07 »
Nie wiecie może, jak jest to zrobione? Bądź gdzie można to kupić? Strasznie mi się to podoba :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 17:57:57 przez Brt »

ROTHMANS

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2012, 23:19:43 »
Heh proste do zrobienia
Demontujesz lampy, następnie bierzesz opalarkę (niektórzy wsadzają do piekarnika i podgrzewają)
Szkło powinno odejść bez problemu ładnie
Następnie demontujesz odbłyśnik i jego nie ruszasz, resztę matowiejesz drobnym papierem ściernym, odtłuszczasz i malujesz na czarny mat albo połysk zależy od gustu
No i na składasz wszystko od początku i lampę kleisz porządnie  klejem do szyb lub silikonem jakimś klejowym

Kurako

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2012, 07:43:51 »
a na ile będe miał wyłączony samochód z ruchu ? zakładając że mam tylko jeden komplet lamp ?:D w sensie ile bedzie schła farba? i ogół czynnośći ile zajmuje ;D?

gacus2004

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2012, 16:18:07 »
Daj jakiś podkład do plastiku, aby być pewnym że przy temperaturze panującej  w reflektorze farba się nie złuszczy.Jeśli będziesz używał opalarki to bardzo ostrożnie,tak samo w piekarniku jak przygrzejesz za mocno to szkło robi się białe i odkształca.Najbezpieczniej użyć suszarki do włosów,powinna do Hyundaia wystarczyć,ponieważ w tych reflektorach klej mięknie dość szybko.Przy montażu ważna jest szczelność lampy,jeśli jej niebędzie to reflektor paruje od środka.Jeśli pomalujesz to na noc trzeba zostawić aby farba dobrze wyschła.Też mi sie tak zmodyfikowane lampki podobają :-) , w Gacku to super wygląda.Tutaj masz opis http://forum.samnaprawiam.com/tuning-reflektory-w-stylu-black-hyundai-coupe-vt861.htm

Kurako

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2012, 16:23:44 »
a jak dobrze skleic zeby lampa była szczelna?

gacus2004

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2012, 16:35:11 »
Cytat: "Kurako"
a jak dobrze skleic zeby lampa była szczelna?

Do mojego poprzedniego postu dodałem link jak to zrobić krok po kroku , tylko w coupe.Ja dodatkowo reflektor po sklejeniu obleciałem bezbarwnym silikonem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2012, 19:03:25 »

Kurako

  • Gość
[Getz] Przyciemniane przednie lampy.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty 2012, 23:11:07 »
dzieki za linka kosmos ;))