Autor Wątek: [Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.  (Przeczytany 9852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pabl0

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« dnia: 21 Luty 2012, 21:19:29 »
Witam.
W większy mróz (ok. -20stopni) musiałem dolać oleju. Odkręciłem korek a tu biały nalot. Przy okazji uciekło mi trochę płynu z chłodnicy. Nie wiem czy to nie ma czegoś wspólnego ze zużyciem uszczelki pod głowicą...
Niektórzy mówią i piszą że to jest efekt niedogrzania silnika.

Proszę o wypowiedzi w temacie.

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-10-04, 09:09 ]
Tagowanie tematu.

Kurako

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2012, 21:30:28 »
Ja w Getzie mialem to samo, tylko ze był to brązowy nalot w konsystencji masła. Problem znikł po ustaniu mrozów. Wydaje mi się, że to był olej, który przy takich temperaturach przyjął taką postać :)

gacus2004

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2012, 07:44:17 »
Obstawiam uszczelkę pod głowicą, bo ubytki płynu masz. Sprawdż bagnet oleju, jeśli na nim też masełko będzie to na 100 procent uszczelka.Spójrz na spaliny ,przy walniętej uszczelce powininny lecieć białe spaliny(nadmiar pary).Jeśli lekki przedmuch już jest to na wolnych obrotach powinieneś zauważyć nierówną pracę silnika(falowanie).A jak z dynamiką auta, da się poczuć pogorszenie osiągów?

Pabl0

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2012, 16:12:41 »
Właśnie o to chodzi że na bagnecie nic tylko olej. Z wydechu też nie leci biała para. Osiągi nic nie ucierpiały. Silnik na biegu jałowym chodzi równiutko.

Kurako

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2012, 16:25:25 »
Tak jak u mnie :) też nic poza masłowokonsystentnym olejem na korku.

Fazi

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2012, 16:36:16 »
Czyli jak już koledzy wspomnieli nie masz się czym martwić ;) u mnie jest to samo. Sprawdź sobie ten korek w lipcu, a się ucieszysz  :-D

gacus2004

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2012, 17:14:20 »
Obstawiłem uszczelkę pod głowicą bo  pisałeś że płyn dolewasz. Jeśli masełko jest  tylko pod korkiem to wszystko jest Ok.Jak autko często porusza się na krótkich odcinkach,są bardzo niskie temperatury na zewnąrrz i silnik jest często niedogrzany to masełko jest nieuniknione.

Pabl0

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty 2012, 19:59:34 »
Z tego co wynika z waszych postów na razie nie muszę się martwić. Dziękuje za szybkie odpowiedzi w temacie. Na lato i tak wymienię uszczelkę pod głowicą.


Pozdrawiam wszystkich :D

tomek27

  • Gość
[Coupe RD1] Coupe - masło pod korkiem do wlewu oleju.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2012, 21:21:33 »
Cytat: "Pabl0"
na razie nie muszę się martwić


nie martw sie. normalny objaw.

Cytat: "Pabl0"
Na lato i tak wymienię uszczelkę pod głowicą.


jesli nic sie nie bedzie dzialo to zbyteczny zabieg.