Autor Wątek: [Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę  (Przeczytany 25055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oki

  • Gość
Witam
Czy wiecie może ile jest jeszcze paliwa w baku po zaświeceniu sie kontrolki paliwa ?

[ Komentarz dodany przez: Złośnik: 2012-03-14, 14:46 ]
Edycja tematu

Fazi

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2012, 18:04:34 »
Dokładnie nie wiem, ale zapewne ok. 8-10l. Nie mniej kiedyś od momentu zapalenia kontrolki, przejechałem jeszcze ok 60-70km  ;-)

yankeshy

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Luty 2012, 22:09:54 »
Ok 100 km w trasie, 60-80km w mieście,przynajmniej tak jest u mnie,ale na pewno z taką samą dokładnością wszystkie nie pokazują...

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Luty 2012, 22:36:11 »
A jaka żarówka podświetla ową kontrolkę bo u mnie wcale się nie pali i jeżdżę na wyczucie.

tomek27

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Luty 2012, 22:44:54 »
kontrolka znajduje sie pod kreska wskaznika poziomu paliwa a kolor ma zdaje sie pomaranczowy. osobiscie chyba tylko 2 razy zauwazylem jak sie zapalila. ciekawy bajer w niej ze zapala sie powoli tzn trwa to jakas sekunde a nie jak w innych autach ze natychmiast a na nierownej bedzie sie powoli zapalala  i gasla na zmiane zamiast mrugac. mowa tu o pocztkowej fazie rezerwy.

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Luty 2012, 22:51:32 »
A nie powinna zapalić się podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce?
Chyba wszystkie kontrolki powinny się zapalić, choć może się mylę, ale w moim poprzednim Accent-ie chytry facet powykręcał żarówki żeby nie było wiadomo co nie działa.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2012, 00:20:12 »
jak Ci się nie pali kolego to masz trochę roboty z wymianą termistora odpowiedzialnego za działanie kontrolki rezerwy. Trzeba dostać się do baku i wyjąć cały osprzęt. Sam to robiłem ale najlepiej w dobry ciepły dzień to z robić. Opis ze starego forum jest tu:

http://hyundaiklub.pl/archiwum/viewtopic.php?t=650&postdays=0&postorder=asc&highlight=rezerwy&start=30

Taki termistor dostaniesz:

http://allegro.pl/czujnik-rezerwy-paliwa-termistor-daewoo-lanos-i2100121731.html


starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2012, 00:27:54 »
dzięki wielkie, a jakie kontrolki muszą się palić podczas przekręcenia kluczyka?
U mnie zapala się tylko od ręcznego, pasów i oleju

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec 2012, 01:46:12 »
AirBag - 6 razy miga i gaśnie, pasy - miga i gaśnie, chyba że masz podpięte pod pasy to reaguje na zapięte lub nie, Check Engine - jeśli masz żarówkę - jest aktywna i działająca - włącza się i wyłącza po ok 4 sekundach jeśli nie ma żadnego błędu, na zapłonie standardowo kontrolka ciśnienia oleju i ręcznego. Aktywacja Check Engine też jest opisana na starym forum Archiwum przeze mnie:

http://hyundaiklub.pl/archiwum/viewtopic.php?t=3958&highlight=check

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec 2012, 02:44:38 »
Ostatnie pytanie, jakie żarówki idą do zegarów?
Musze najpierw je powymieniać, żeby wykluczyć ich przepalenie, dopiero później zabrać się za ewentualne usuwanie usterek.

Fazi

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec 2012, 08:31:49 »
starygutek, a czy kiedykolwiek brakło ci paliwa? Jesteś na 100% pewny że się kontrolka nie zapala? :?:  Ja dodam, że u mnie wskazówka schodzi bardzo nisko poza ostatnią kreskę (jakieś 3-4mm) :shock:  i czasami sobie myślę że za chwilę stanę bo bak jest pusty (dokładnie jadę na wyczucie jak ty) ale po kilku uruchomieniach lampka się zapala i praktycznie wtedy już nie gaśnie :). Kiedyś miałem tak jak opisał to tomek27,  ;-) ale ostatnio albo nie zauważam gasnącej lampki albo po prostu  teraz zapala się od razu na stałe  :-/( być może jest to już też objaw padającego wspomnianego przez Złośnika termistora) :cry:

yankeshy

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marzec 2012, 08:04:43 »
Jeśli masz w zbiorniku więcej paliwa niż rezerwa to po przekręceniu kluczyka rezerwa się nie zapali...jak nie jesteś pewien to kup kanister benzyny,wrzuć do bagażnika i wyjeździj zbiornik do sucha,wtedy się upewnisz co do działania kontrolki :)

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Marzec 2012, 12:37:46 »
Wymontowałem zegary bo nie tylko ta kontrolka się nie zapalała i okazało się, że ktoś tam majstrował, licznik najprawdopodobniej był cofany z tego powodu nie działa licznik etapu, tak że zamiast wskazywać do 999km ten zatrzymuje się dokładnie na przejechanych 100km.
Z tyłu żarówki przylutowane do folii drukowanej tak że nie da się ich wymienić w żaden sposób nie uszkadzając ścieżek elektrycznych.
Ewidentnie jest uszkodzony, z tego powodu na allegro zamówiłem drugi
Zapłaciłem łącznie z przesyłką 45zł http://allegro.pl/show_item.php?item=2150342981
Jeżeli był taki temat to przepraszam że się powtarzam,  jednak widziałem w kilku postach że mało kto wie jakie żarówki są zamontowane w zegarach Hyundai.
Duże to każdy wie T10, najmniejsze to T05, ale są jeszcze pośrednie które mało kto zna a mają oznaczenie T07 (BOSMA-501248) http://allegro.pl/zarowka-bosma-12v-3w-t07-4001-bialystok-eden-i2150420933.html
Poczekam aż przywiozą licznik i wtedy zobaczymy czy działa kontrolka rezerwy czy nie.

Maciejj

  • Gość
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marzec 2012, 17:34:03 »
No ta kontrolka w lantrze to porażka raz sie zapala raz gaśnie. Oststnio myślałem że po zapaleniu się zrobie ok 80km a tu zonk! Stanąłęm i du..  Teraz jak zaczyna się zapalać jadę tankować.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Kontrolka rezerwy paliwa - ile jeszcze przejadę ?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Marzec 2012, 00:52:44 »
Bo to na tej zasadzie działa - jak zaczyna się pojawiać to czas już liczyć te 70km do końca
Jeździsz w mieście i się zapala i gaśnie - jedziesz w trasie to jak się zapali to praktycznie ciągle się pali. A w mieście paliwo się przechyla - raz schłodzi termistor a raz nie i tak ciągle.
Dla mnie ważne, że działa.