Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach TPMS  (Przeczytany 11611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karpiu

  • Gość
[i20 GB] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach TPMS
« dnia: 27 Październik 2016, 07:15:17 »
Zbliża się moment zmiany opon na zimowe, chciałbym w związku z tym kupić drugi komplet felg. Aktualnie mam fabryczne felgi stalowe z czujnik ciśnienia powietrza w oponach TPMS, chciałbym je zostawić na zimowe a na lato dokupić felgi aluminiowe. Komplet czujników w serwisie kosztuje ok.700zł mam więc pytanie czy można w jakiś sposób wyłączyć system monitorowania ciśnienie, abym nie musiał kupować czujników do nowych kół  :?:

Jeśli natomiast zdecydowałbym się kupić czujniki do drugich kół czy będzie trzeba przy każdej ich zmianie programować czujniki przez OBD - bo w takim razie wymiana kół będzie ograniczać sie tylko do ASO Hyundai  :?:
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:12:57 przez Brt »

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[i20 GB] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach TPMS
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2016, 21:48:47 »
Użyj funkcji szukaj.
Temat TPMS był już poruszany, co prawda nie w dziale i20.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 GB] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach TPMS
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2016, 22:39:45 »
Trochę się pozmieniało w nowych modelach w temacie TPMS http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=45&t=7402&start=120


karpiu

  • Gość
[i20 GB] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach TPMS
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2016, 08:48:51 »
 

Dodano: 2016-10-28, 08:48
Wielkie dzięki za pomoc. Wygląda na to, że skoro moja i20 jest z 2015, czujniki powinny programować się same  :-)  

Nie wiem tylko czy jest sens wydawać 750zł na drugi komplet TPMSów... Chyba przełożę fabryczne czujniki z felg stalowych do nowych aluminiowych (letnich) a w zimie będę musiał jeździł z paląca się kontrolką. Ciekaw jestem czy nie ma na to jakiegoś sposobu - np. wyłączenie któregoś bezpiecznika :?:

Endriusza

  • Gość
[i20 GB] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach TPMS
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2016, 10:26:13 »
I20 przyjechał na oponach letnich I felgach stalowych. Panowie w serwisie założyli na nowe felgi alu nowe czujniki I opony letnie na których przyjechał. Nowe opony zimowe poszły na felgi stalowe z samochodu I zostały przez serwis założone na auto. Wyjechałem na stalowych. Sam zamieniałem koła z zimowych na letnie a teraz z powrotem na zimowe. Wszystko to działo się w tym roku. Czujniki od samego początku nie pokazywały błędu (nie świeciły). Zakładałem koła w te same miejsca w których były założone poprzednio.
W serwisie powiedzieli, że jedyną możliwością żeby kontrolka nie denerwowała przy braku czujników jest jej odłączenie przez np. popsucie kabelka.