Autor Wątek: problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r  (Przeczytany 6782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piskorz

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« dnia: 01 Wrzesień 2008, 23:57:39 »
Kilka miesięcy temu kupiłem Trajecika automat 2 litry.
Nie wiem czy to normalne ale strasznie wolno się zbiera,wciskam gaz do około 2500 obr
i wtedy powolutku się rusza.Potem jakby lepiej szedł.
Nie ma takiego czegoś jak odczuwalne zmiany biegów , czyli wysprzęglanie ,jedzie jak bezstopniowa skrzynia.
 No i pali jak smok 15 litrów na 100 <co?> .
Ogólnie bardzo fajne auto , dużo miejsca ,może nie do końca dopracowane ale jest fajnie.

IgoReCzeK

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień 2008, 09:13:00 »
Witam. Jeśli mógłbyś przybliżyć bardziej stan techniczny samochodu (przebieg ostatnie serwisowanie), to pomogło by w uściśleniu ewentualnych odpowiedzi na Twoje pytanie. Na tą chwilę nasuwa mnie się tylko pytanie, czy olej w skrzyni jest w dobrym stanie o odpowiednim poziomie i czy skrzynia się bardzo grzeje? Pozdrawiam Igor.

piskorz

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień 2008, 23:30:43 »
Auto ma przejechane 100 tys kilometrów.Nie wiem czy się grzeje.Po pierwsze nie sprawdzałem , po drugie trudno chyba określić co to znaczy grzeje się.
Jutro jadę na dłuższy wypad to sprawdzę skrzynię.Z olejem to wydaje mi się że jest go za dużo ponieważ na wskaźniku przy ciepłym oleju jest powyżej kreski.
Chcę zrobić wymianę w najbliższym czasie ale nie wiem o co chodzi z uszczelką (czytałem o tym na innych forach i podobno jest to b.ważne).
Dzięki za zainteresowanie.

BartBartez

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2008, 23:53:07 »
Ja dopiero po kilku miesiącach nauczyłem sięsprawdzaćstan oleju w automacie. Zawsze było go za dużo, a po prawidłowym pomiarze okazało się, że brakuje litra :shock:
Procedura:
Jedziesz od "P" na sam dół i z powrotem. Potem znowu na sam dół i z dołu do "N". Czekasz ok. 10 sek i dopiero Wyciągasz bagnet, wycierasz go i sprawdzasz. To jest stan rzeczywisty. Jak nie poczekasz te 10 sekund to pokaże Ci ponad stan.
Wymieniając filtr wypada wymienić uszczelkę. Polecam firmę Samko z wawy. Koszt kompletu to około 60 zł, a w serwisie około 300zł. No i dowiedz się jaki olej trzeba lać tylko nie pytaj w ASO bo oni leją co popadnie. Poszukaj w instrukcji bo Ci z Samko w sprawie oleju zachowują się jak ASO. Omal nie zajechałem przez nich skrzyni

P.S. Pisałe, że auto ma przejechane 100 tyś km a Hyundai (przynajmniej do Scoupe) zaleca wyminę filtra co 30 tyś km. Wątpię żeby ktoś wymieniał to w Twoim aucie - no bo przecież jeszcze jeździ...

piskorz

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2008, 00:02:25 »
Dzięki.
 A jak to jest ze zmianą biegów?
Moje autko jakby ruszało z drugiego biegu .
Bardzo mułowato,ale potem w czasie jazdy ma nawet niezłe przyspieszenie (ciągnie fajnie przy około 3000 obrotów,prawie tak jak jak manualna C5 żony)jak na automat i dosyć duże auto.
Czy jest możliwość sprawdzenia czegoś takiego?
Czasem jak trzeba szybko ruszyć żeby się włączyć albo coś to szlag człowieka może trafić
z takim przyspieszeniem.

BartBartez

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2008, 00:06:47 »
Jak ruszasz spokojnie to auto rusza z drugiego biegu. Ale jak stojąc w miejscu depniesz gaz do podłogi to powinien ruszyć z jedynki. Masz coś takiego jak OVER DRIVE(przycisk "OD")?

IgoReCzeK

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2008, 15:51:35 »
Witam. Wygląda na to, że programy do skrzyń biegów są różne w zależności od jej typu i być może mocy silnika, bo u mnie bez względu na to czy pedał gazu przycisndę do podłogi, czy go musnę, to samochód rusza zawsze z 1 biegu. A u kolegi może sknocona jest jedynka i zawsze zbiera się z 2? Pozdrawiam Igor.

piskorz

  • Gość
problem z automatyczną skrzynią biegów w Trajecie 2000r
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrzesień 2008, 23:10:23 »
Nie nie ma nic takiego jak over drive.
Nie ma też znaczenia czy przycisnę do podłogi czy delikatnie.Silnik musi dostać około 2500 obr
 i wtedy się zbiera.
Ponawiam pytanie czy można to jakoś sprawdzić ?
Czy rusza z jedynki czy z dwójki?
dzięki i pozdrowienia
Aha sprawdzałem skrzynię i się nie grzeje.Po przejechaniu około 20 km z pracy dotknąłem skrzyni i była trochę mocniej niż letnia.
Olej sprawdzałem podaną metodą i dalej jakby za dużo.