Autor Wątek: [Getz] [Getz] Złącze elastyczne łącznik tłumik  (Przeczytany 2183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosia26wawa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[Getz] Złącze elastyczne łącznik tłumik
« dnia: 04 Październik 2016, 19:33:10 »
Potrzebny mi jest rozmiar do Hyundai Getz 1,3 2004 r. złącze elastyczne łącznik tłumik . Bez rozmiaru nie da się kupić a mechanik trochę chyba chciał mnie naciągnąć na kasę bo takie złącze kosztuje około 30-50 zł a on chciał 170 zł
Wiem że trzeba je wyciąć żeby zmierzyć. Może ktoś już wymieniał i mi pomoże z rozmiarem... ;-)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:07:52 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz] Złącze elastyczne łącznik tłumik
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2016, 19:44:14 »
U mnie jak się rozleciała owa plecionka też kombinowałem by wspawać jakąś tanią. Tu jednak jest problem bo rura lekko skręca i trzeba kupić najlepiej specjalną plecionkę na allegro do getza.
Sam zaś kupiłem jak nową całą rurę z plecionką na allegro ze złomowiska. Wyszło chyba coś z 70zł i sam założyłem bez bawienia się w spawania. Skoro mechanik jest taki drogi to lepiej kupić jak ja cały element bo wyjdzie taniej montaż.

Offline servicemen

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[Getz] Złącze elastyczne łącznik tłumik
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2016, 21:14:25 »
Gosia26Wawa, to podjedź do tłumikarzy a nie do mechanika. U siebie za całość plecionka+montaż płaciłem 120zł Nawet jak kupisz samą plecionkę to pozostaje kwestia wymiany, też trzeba zapłacić. Policz koszty jeżdżenia sklep, warsztat, stracony czas. Nie warto zbytnio szukać oszczędności bo sumarycznie wyjdzie to samo.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Złącze elastyczne łącznik tłumik
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2016, 14:48:15 »
Ja wspawywałem już ze 2 czy 3 razy, taka chałupnicza robota wystarcza na 2-3 lata góra. Koszt o ile dobrze pamiętam to coś ponad 100 zł za jedną imprezę.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz] Złącze elastyczne tłumika
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2017, 20:12:42 »
Witam.
Po eskapadzie na nasz Bałtyk i po 1300km jazdy przepaliła się siatka od złącza elestycznego. Zakładane było nowe jakiś 3-4lata temu więc wytrzymałość średnia.
Czy da się wstawić dostępne na allegro samo złącze elastyczne bez spawania czy też spawać lub lepiej kupić całą nową rurę.

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz] Złącze elastyczne łącznik tłumik
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipiec 2017, 12:22:10 »
Z własnego doświadczenia wiem że lepiej wspawać. Nowej rury nie musisz kupować - zbędny wydatek.

Swój łącznik zmieniałem już 2 razy. Tak jak u Ciebie zawsze zakańczały żywot na długich wyjazdach autostradowych :).